Bouterse wil hertelling stembureaus
"Wij gaan een hertelling aanvragen en vragen dat heel het volk mee mag zien door wie waar gewonnen en waar verloren is. Ik bedoel openlijker, eerlijker en transparanter kan het niet, zegt Bouterse aan het Nationaal Informatie Instituut. Als er onregelmatigheden zijn geconstateerd moeten die volgens het staatshoofd opgeheven worden. Hij stelt voor dat van elk stembureau op de televisie, voor de ogen van het volk de hertelling plaatsvindt.
De president drukt de samenleving op het hart niet in beroering te raken en zegt dat er voorhands niets aan de hand is. “De zaak is inderdaad spannend, maar we moeten sportief blijven”, stelt hij. De president wijst erop dat nog heel wat stembussen geteld moeten worden. Hij zegt dat er echter nu al kabaal wordt gemaakt, dat ook niet fundamenteel is en merkt ook op dat het verspreiden van fake news wordt voortgezet. Zo is eerder op de dag beweerd dat Walter Bouterse, de kleinzoon van het staatshoofd, bij de Anthony Nesty Sporthal gezien zou zijn met de bedoeling dozen met processen-verbaal mee te nemen. “Eerst begon men met men heeft Walter daar gezien... wel tegen dat uur kan ik u garanderen was Walter bij mij, niet bij iemand anders, bij mij. Walter is noch gister noch vandaag daar geweest,”. Zijn kleinzoon heeft een klacht wegens smaad ingediend bij de politie.
Bouterse merkt op dat naarmate zijn regerende partij dichterbij de 18 zetels gaat er allerlei scenario’s worden afgedraaid en die in de schoenen van de regering worden geschoven. Hij herhaalt dat wanneer het OKB de cijfers bindend heeft verklaard en wie dan ook de verkiezingen wint, de regering de eerste is die het hoofd zal buigen voor de wil van het volk en overgaat tot de orde van de dag.
De president laat alvast weten dat er protest zal worden aangetekend en een hertelling aangevraagd zal worden. Hij stelt voor dat van elk stembureau de hertelling via de televisie voor de ogen van het volk geschiedt. Hij merkt op dat men eerst in een hoera-stemming verkeerde, maar dat de druiven zuur worden naarmate het einde nadert. Indien er onregelmatigheden zijn, dan moeten die volgens de president weggewerkt worden. Hij zegt dat het het goed recht van partijen is om gesprekken te voeren voor een regeerformatie. Als voorzitter van de grootste regeringspartij zegt president Bouterse verder de verkiezingsnederlaag niet verwacht te hebben. “Maar de eindgame moeten we afwachten en daar is men waarschijnlijk huiverig voor.”
Vandaag
Gisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie: Tekort aan geschoolden remt olievooruitgang
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs
Eergisteren
- Versterking is nog geen vertrouwen
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM
- Conclaaf kiest nieuwe paus, start op 7 mei
- Reactie op 'Ons politiek-bestuurlijk systeem...'
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewijnestraat
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal
- Mijn gezondheid is geen bevel
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing tegen truck
- Mac Andrew: 'Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel arbeidsrecht'
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpoging
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart
- Erkenning collectieve eigendomsrechten met politieke wil snel opgelost