PRO en APS leggen basis voor samenwerken
De Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO) en de Amazone Partij Suriname (APS) hebben na een serie open gesprekken vastgesteld dat er qua visie en ideologie raakvlakken zijn die een solide basis vormen voor een duurzame politieke constructie. Partijen zullen de komende dagen en weken gezamenlijke activiteiten ontplooien en de samenleving daarover informeren. Ook zullen PRO en APS blijven werken aan het construeren van een zo groot mogelijk politiek draagvlak om aan de roep van de kiezers tot samenwerking te voldoen. De respectievelijke besturen van de PRO en de APS doen een nadrukkelijk beroep op de gemeenschap om dit initiatief ten volle te ondersteunen.
Beide partijen hebben in hun ideologie en partijdocumenten behoud van de natuur, het milieu, de ecologie, flora en fauna als meest eminente speerpunten staan. In de PRO met 'recht' als een van haar fundamentele grondslagen, ziet de APS een solide fundament om de verschillende rechten van de Inheemsen te doen erkennen en te verwezenlijken en om samen voor hen duurzame ontwikkeling te helpen brengen.
De APS heeft als ideologie het ecologisme welke brede raakvlakken heeft met de ontwikkelingsvisie van de PRO. Beide partijen zien hiervoor de groene economie als juiste vehikel om daaraan concreet invulling te geven, waarbij het de bedoeling is dat economische activiteiten géén dan wel zo min mogelijk schade aan het milieu veroorzaken. De PRO en de APS stellen zich als politiek platform beschikbaar om samen met eensgezinde politieke partijen te gaan voor duurzaam welzijn van onze gehele natie. Wij sluiten dus niemand uit!
Thans is alom bekend dat met de huidige economische activiteiten in het binnenland aan de natuur en de gezondheid van de binnenlandbewoner, ernstige schade wordt toegebracht. Dit politieke platform zal bij regeerverantwoordelijkheid onmiddellijk actie ondernemen om de vernietiging die zich nu in onze binnenlanden voltrekt, met als gevolg onherstelbare verstoring van de ecologische balans, een halt toe te roepen.
Vandaag
Gisteren
- Op SCO-top: Putin geeft Westen de schuld van oorlog in Oekraïne
- Vrouw verkracht en zwaargewond achtergelaten in Houttuin
- Onderzoek: interne handel in tot slaafgemaakten had verwoestende invloed
- Arrestant hangt zich op in cellenhuis
- Veiligheid van president Republiek Suriname onder druk
- Punjab getroffen door historische overstromingen, miljoenen ontheemd
- Wayne Telgt nieuwe algemeen directeur RCR Health Centre NV
- China’s marine breidt razendsnel uit en daagt Amerikaanse dominantie uit
- Suriname Energy Chamber versterkt energiepartnerschappen met Europa
- VES-bestuur herkozen: nadruk op staatsfinanciën en versterking controle-instituten
- Simons geeft Akiemboto tekeningsbevoegdheid personeels missives
- Afwisselend weerbeeld eerste dag in september
- Meer dan 600 doden en 1500 gewonden na zware aardbeving in Oost-Afghanistan
- Historische verkiezing in Guyana met oliebooming en politieke spanning
- Column: Een leven zonder muziek en een toekomst zonder visie
- Aangifte tegen verduistering: LVV mist machines, tractoren en boten
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 887
- OBBS dringt aan op structurele hervorming schoolvervoer
- China’s SCO-top toont Global South-eenheid met Putin en Modi
- RBTP arresteert ontvluchte gedetineerde Gianni Utterberg
- Minister Misiekaba bij Zorgraad: dialoog met burgers centraal
- Chinese president laat Trump zien wie de kaarten in handen heeft
- HAVO! Ook daar kan het hoger
- Xi tegen Guterres: China steunt de wereldwijde rol van de VN
- Ontwikkelingsdoelen halen middels consensus en efficiëntie
- President Simons en Japanse ambassadeur verdiepen bilaterale samenwerking
- Licht wisselvallig met warme temperaturen
- China’s SCO-top: Nieuwe allianties in een veranderende wereldorde
- SLM herdacht 63-jarig bestaan in onzekere tijden
- Maandag beëdiging nieuwe dc’s; ressort uitbreiding Paramaribo en Wanica