4 uren in de rij bij Chotelal voor goedkope basisgoederen
Een verpleegkundige die in de rij heeft gestaan, zegt dat ze de lange wachttijd voor lief heeft genomen, want de prijzen zijn zo enorm gestegen. "Je komt gewoon niet meer uit. De prijzen in de winkels stijgen elke dag," verzucht ze. In de rij staat er zelfs een echtpaar uit Moengo. De mensen zeggen dat ze de basisgoederen niet meer binnen bereik is. "Ik weet niet hoe Chotelal in staat is een blik sardine voor SRD 4 te verkopen, maar ik ben blij dat ik voor deze prijs heb kunnen kopen. In een normale winkel zou ik drie maal de prijs betalen". Een kilogram aardappel kost SRD 3, uien SRD 3, blom SRD 5.
Anand die landbouwer is, legt uit dat hij elke week naar Chotelal gaat om de basisgoederen te kopen. "Het is vandaag zaterdag, dan is het extra druk. Doorgaans kom ik doordeweeks, maar vandaag ben ik meegekomen met mijn tante," zegt hij. "Ik koop alleen nog maar brood en kleine spullen bij een gewone winkel. Met landbouw verdien je nu bijna niks. De prijs van kunstmest gaat steeds omhoog, net als de goederen in de winkels, alleen de prijzen van groenten blijven laag."

De boodschappen van een gezin dat met drie personen naar B.Chotelal was.
"Ik was bang dat ik na uren wachten niet geholpen zou worden," zegt een vrouw die steeds naar de klok keek. "Om twee uur sluit de zaak op zaterdag. Ik hoop niet dat ik voor niets heb gestaan". Toen het bijna sluitingstijd was, is besloten om de mensen die in de rij stonden toch nog te helpen. Het heeft nog bijkans twee uur geduurd voor iedereen aan de beurt kwam. Per keer worden vijf tot tien mensen in de winkel toegelaten.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 898
- OM in hoger beroep tegen beslissing RC over inverzekeringstelling Torilal
- Meer dan 3.000 deelnemers bij succesvolle DSB Bigi Yari Run
- Is de Chinalco-deal haalbaar met de door de regering gestelde voorwaarden?
- Simons: Chinese vereniging blijft strategische partner in Surinaamse ontwikkeling
- Meervoudige inbraakverdachte aangehouden
- COP30: Klimaatdemonstranten eisen gehoord te worden
- Rc gelast vrijlating Torilal; Openbaar Ministerie direct in beroep
- President Simons overweegt u toch financiële vergoeding voor leerkrachten!
- Zonnige dag vandaag met kans op onweer in de middag
- Torilal nog vast in grootschalige LVV-fraudezaak (update)
- Uitspraak hoger beroepzaak Pakittow op 28 januari
- Geen uitweg meer: vermogen publieke personen voortaan onder toezicht
Eergisteren
- Aandacht voor de gezondheid van de man tijdens Movember**
- Medisch symposium focust op aanpak chronische nierschade
- Minister Soeropawiro: Alleen onrechtmatige gronduitgiften worden nietig verklaard
- Man vuurt schoten af op echtgenote
- Een tijdloos Tibet: het verhaal van het Potala Palace
- Rovers slaan toe nabij Technische School
- Cuba kampt met golf van door muggen overgebrachte ziekten
- Hoogbejaarde vrouw worstelt met indringers in haar woning
- Regionale dialoog moet cacao-industrie nieuw leven inblazen
- Overval met geweldpleging bij auto-onderdelenzaak; twee verdachten aangehouden
- Column: Vochtige ogen
- Zonnige zaterdag, het blijft droog
- VS kondigt ‘Southern Spear’-missie aan nabij Zuid-Amerika
- Groeiende behoefte betaalbare en duurzame stroomoplossingen