Roemer belooft te zullen antwoorden op brandende vragen
De nieuwe governor van de Centrale Bank van Suriname, heeft op zijn eerste werkdag, journalisten kort toegesproken. Op brandende vragen heeft hij nog geen antwoord, maar die komen er wel, belooft hij: “Namens de bank beloof ik u dat zodra feiten met betrekking tot uw vragen bekend zijn, wij niet zullen schromen u weer uit te nodigen en het publiek daarover te informeren.”
Roemer is zaterdag benoemd als governor. Zijn voorganger, Robert van Trikt, is in een schandaal verwikkeld geraakt en zit ondertussen achter de tralies. Hij zou onder andere gesjoemeld hebben bij de aanschaf van peperdure auto’s en bij het sluiten van contracten. Na zijn aanhouding is gebleken dat er US$ 100 miljoen van de kasreserve die de banken aan de Centrale Bank hadden toevertrouwd, zonder toestemming en zonder duidelijke bestemming, is gebruikt. De zoektocht naar een nieuwe bankpresident is niet over rozen gegaan. Uiteindelijk is na twee kandidaten voor Roemer gekozen die de schade aan de bank moet herstellen.
Roemer deelt mee dat de belangrijkste voorwaarde voor hem om de functie te aanvaarden, is “dat je als governor de wettelijke taakstelling naar behoren kan uitoefenen”. Hij geeft aan dat andere belangrijke voorwaarden duidelijkheid en uniformiteit zijn. “Er is met partijen gesproken over uniformering in een aantal uitgangspunten om de uitdagingen waarvoor we staan, dat die eenduidig en gezamenlijk worden bepaald.”
Journalisten wilden naast de voorwaarden ook weten wat er met de koers gaat gebeuren, of er een devaluatie op komst is, of al duidelijk is waar de verdwenen miljoenen voor gebruikt zijn, hoe omgegaan zal worden met transacties van de overheid nu de kasreserve drastisch is gedaald, of de 19.5 miljoen euro die in 2018 was aangehouden nog teruggestort wordt wanneer de contracten met de banken en de overheid getekend zullen worden om de resterende US$ 330 miljoen uit de kasreserve te beschermen.
Niet op alle vragen kan er nog een “specifiek en nadrukkelijk” antwoord worden gegeven, zegt Roemer. Over een eventuele devaluatie moet er nog een discussie komen bijvoorbeeld. Roemer deelt mee dat hij op de eerste dag het personeel, de directie en raad van commissarissen heeft gesproken over de taken van de bank en de uitdagingen. “Verder heb ik gesprekken gevoerd om een goede inventarisatie te maken van alle vraagstukken die prioriteit hebben, en dat zijn er veel,” vervolgt de governor. Hij deelt mee dat de contracten met de banken en de overheid, om de US$ 330 miljoen te beschermen, deze week worden getekend. “De bedoeling is echt deze week. Dat kunnen we misschien toezeggen. Er zitten nog wat haken aan maar dat zal gebeuren deze week.”
René Gompers
Vandaag
-
11:14
Rishano Santokhi op Zanderij aangehouden na uitzetting uit de VS
-
10:50
Energiecrisis drukt op India en Europa door conflict in Midden-Oosten
-
08:48
NDP: Phagwa als spiegel van nationale eenheid
-
06:51
VHP benadrukt eenheid en hoop tijdens Holi-viering
-
04:55
Afwisseling van zon en verspreide buien op Phagwadag
-
02:57
Valuta onder druk door conflict in Midden-Oosten; energieonzekerheid drijft dollar omhoog
-
00:59
Column: CEO Leo onder stroom: Macht, verweer en verzet bij EBS
-
00:01
VES eist integrale financiële doorlichting zorgsector: Macro-economische noodzaak
Gisteren
- VAE sluit aandelenmarkten door regionale spanningen
- Stichting Lobi 58 jaar: focus op preventie, jongeren en uitbreiding SRHR-zorg
- Opleiding Jeugdtandverzorging 50 jaar: fundament van tandheelkundige zorg
- SVJ en VRTS bundelen krachten: accreditatie voor journalisten én mediabedrijven
- Diplomatieke oproep China-Rusland: stop militaire acties in Iran
- Suriname roept op tot de-escalatie in Midden-Oosten
- Schandaal rond Alcoa Pensioenfonds Suriname bereikt nieuwe fase
- Conflict in Iran verstoort wereldwijde olievoorziening
- Phagwá Milan verbindt generaties met cautál als kloppend hart
- Spoken word, muziek en voordracht kleuren SABI Literatuurfestival 2026
- Wisselvallige maandag met warme middag en lokale buien
- Midden-Oosten in vuur en vlam na moord op Khamenei
- Column: Golfconflict treft Caribisch gebied en Latijns-Amerika
- GuySure-onderzoek afgerond: RvC wacht op ingrijpen regering
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 913
- U-20 Natio wint met 4-0 van Grenada
- Systeemfout in Suriname?
- Regionale landen sturen humanitaire hulp naar Cuba en hervormen relatie met VS
- VMS slaat alarm over besteding SZF-middelen
- President terug van Caricom-top: bilaterale relaties versterkt
- Onderscheiding voor Bhiesnoe Gopal en Ranu Abhelakh
- Afonsoewa: Waarheid over mijn rechtszaak en de misleiding door ex-minister Ramadhin
- Lijk in staat van ontbinding aangetroffen in Klaaskreek; mogelijke verdachte overleden
- RvC EBS: Leo Brunswijk moet schriftelijk reageren na escalatie binnen directie
- Lichaam van Nederlandse toerist geborgen bij Atjoni
- Misiekaba:Investeren in preventie mentale problemen is nationale prioriteit
- Wereldwijde reacties op dood van Iran’s Khamenei: verdeeldheid en onrust
- Ramadhin: De dubbele moraal van Silvana Afonsoewa
- Zonnige 1e dag van maart
- Ayatollah Ali Khamenei: De leider die Irans verzet vormgaf
- Suriname en Brazilië gaan voor moderne landbouw en grotere voedselproductie
- Rijstboeren krijgen padieprijs aangeboden van SRD 500–550 per baal