Parmessar: SRD 110 per baal padie; afzet rijst gegarandeerd
De afzet van witte rijst is tot 2021 gegarandeerd. Suriname en Venezuela hebben een overeenkomst getekend voor de export van 30 duizend ton witte rijst. Zaterdag is begonnen met het beladen van het tweede schip met rijst naar Venezuela. Door deze gegarandeerde afzet kunnen boeren aan het eind van dit seizoen rekenen op een opkoopprijs van natte padie van 79 kg minimaal SRD 110 per baal ontvangen. Het is de bedoeling dat hetzelfde schip dat de rijst naar Venezuela vervoert, terug zal keren met kunstmest voor de rijstsector.
Minister Rabin Parmessar van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), zijn staf en de Venezolaanse ambassadeur Ayerin Yesenia Flores Rivas zijn naar Nickerie afgereisd. Assembleelid Rachied Doekhie (NDP) zei dat de gegarandeerde export vooral de boer ten goede moet komen. Hij merkte op dat een betere prijs voor de exportrijst zeker zal doorwerken op de prijs die boeren voor hun product zullen ontvangen. Met de tweede verscheping is er nu bijkans 5000 ton rijst naar Venezuela vervoerd.

Regeringsadviseur Ramon Abrahams die belast is met de export, stelde dat betekent dit dat de boeren in Nickerie genoeg zullen moeten produceren om de overige 25000 ton voor export te kunnen halen. Hiermee is ook de voorziening van deze belangrijke input voor de sector gegarandeerd. Volgens Parmessar is de export naar Venezuela het bewijs dat er voor onder andere de rijstsector goed beleid wordt gemaakt omdat de afzet van het product en de continuïteit van input hiermee voor de komende tijd zijn veilig gesteld.
De bewindsman bracht in herinnering dat een zak kunstmest 6 maanden geleden nog voor SRD 225 werd verkocht, deze is geruime tijd gedaald naar SRD 165 af magazijn. "Wanneer straks de ureum is aangevoerd zal deze prijs voor het komende inzaai seizoen maximaal SRD 150 bedragen. Zie daar de besparing voor de boeren die ondertussen ook door het ministerie van LVV is uitgerekend." Parmessar zegt er terdege van bewust te zijn dat hiermee nog niet alle problemen in de sector zijn opgelost, meldt LVV.
Vandaag
-
04:54
Wisselvallig weer met buien en zon
-
03:13
Na druk: EU stelt Mercosur-deal uit
-
01:32
Pg en hofpresident kritisch over ingrijpende wijzigingen rechterlijke macht
-
00:59
Column: 51 stemmen voor schrappen muilkorfartikelen...
-
00:00
Centrale Bank haalt SRD 400 miljoen uit de economie via nieuwe spaarcertificaten
Gisteren
- Samenwerking MAS en UKHO beoogt versterking maritieme veiligheid
- DSB stelt SRD 160 miljoen dividend vast na goedkeuring jaarrekening 2024
- Onroerend goed (registergoed) transacties
- Leger des Heils deelt dit jaar fors minder kerstpakketten uit
- Tas met sieraden en geld buitgemaakt bij straatberoving
- Politie houdt jongeman aan na vondst vuurwapen bij supermarkt
- Ook Hasselbaink assistent-coach Natio
- DNA buigt zich vrijdag over wet Duurzaam Natuurbeheer
- Levenslange celstraf voor Franse anesthesist na vergiftiging 30 patiënten
- Korpschef is geen bevelvoerder, maar bewaker van duurzaamheid en professionaliteit
- Subsidie-uitbetaling en commissie in zicht na overleg met PLO
- Afwisselend weer met zon en buien
- Tienduizenden boeren protesteren in Brussel tegen Mercosur-verdrag
- Column: Ten Cate aan het roer
- Lazard akkoord met ontbinden schuldherstructureringscontract
Eergisteren
- Instelling beheersraad centraal bij overleg over Waterkant
- President en VWPU werken aan structurele oplossing
- Twaalf verdachten aangehouden na onderzoek naar gewapende overvallen
- Vaktrainingen geven nieuwe kansen aan inwoners van Albina
- Verdachte die toeristen beroofde nabij Palmentuin, aangehouden
- Reactie op column: Waarom Suriname een échte korpschef nodig heeft
- Politieagent onder vuur genomen en beroofd
- Latijns-Amerika en Cariben delen nieuwe oplossingen duurzame schoolmaaltijden
- Wet Openbaarheid van Bestuur kent lange voorgeschiedenis
- Bewolking, zon en regen wisselen elkaar af
- Olieprijzen dalen scherp; markten vrezen overschot in 2026
- Kunsteducatie krijgt impuls in Brokopondo met project Beeldkracht
- Parlementaire commissie wil OM spreken over initiatiefwet inrichting rechterlijke macht