Suriname en Kenia tekenen drie overeenkomsten
Suriname en Kenia hebben drie overeenkomsten getekend. Het gaat om een Raamwerkovereenkomst voor Vriendschap en Samenwerking, een overeenkomst Vrijstelling van de Visumplicht voor houders van diplomatieke- en dienstpaspoorten, alsook nationale paspoorten bij officiële dienstreizen. Ook een Memorandum van Overeenstemming over de totstandkoming van een Politiek Consultatie Mechanisme tussen de ministeries van Buitenlandse Zaken, werd getekend.
Minister Yldiz Pollack-Beighle heeft op uitnodiging van haar Keniaanse collega Monica Juma een bilaterale bespreking gehouden woensdag. Suriname beoogt met dit bezoek concrete invulling te geven aan de bilaterale relatie tussen beide landen, alsmede met de landen van het Afrikaanse continent. De ontmoeting komt als resultaat uit het gesprek tussen de presidenten Desi Bouterse en Uhuru Kenyatta op 26 november jongstleden, meldt het ministerie via het Nationaal Informatie Instituut.
Op korte termijn zal een niet residerende ambassadeur voor de Republiek Kenia worden benoemd. Ook zal Kenia overwegen in Suriname een ambassade te vestigen. De geïdentificeerde gebieden van samenwerking tussen beide landen zijn onder andere milieu, handel en economie, voedselveiligheid en driehoek samenwerking op het gebied van landbouw, toerisme, cultureel, onderwijs en capaciteitsversterking, lucht en maritieme connectiviteit, sport en uitwisseling tussen beide volkeren.
Volgens minister Pollack-Beighle zal de samenwerking beide landen in staat stellen om hun ervaringen en capaciteiten uit te wisselen op diverse gebieden en kan een betere benutting van de Zuid-Zuid relatie plaatsvinden. De Keniaanse bewindsvrouw heeft het belang van solidariteit geaccentueerd in het ondernemen van acties op multilateraal vlak.
Beide ministers benadrukten dat er niet alleen gewerkt moet worden aan de verbetering van de relaties en het contact tussen Caricom en Afrika, maar ook binnen de relatie ACP-EU en het post-Cotonou traject. De ACP zal een sterkere positie moeten innemen. Suriname en Kenia zijn op 24 september 2019 diplomatieke betrekkingen aangegaan.
Vandaag
-
08:49
Voorzitter Politiebond bekritiseert structurele problemen korps
-
06:51
Trump sluit oorlog met Venezuela niet uit
-
04:54
Zon en buien vooral in de middag
-
02:57
Wetenschappelijk personeel AdeKUS hervat onderwijs en toetsing
-
00:58
OM wijst college van pg af: ‘Niet nodig en niet passend voor Suriname’
-
00:00
Veel kritiek in DNA op initiatiefwet Duurzaam Natuurbeheer: terug naar tekentafel
Gisteren
- Van rechtsstaat naar machtsstaat? Zorgen over politisering justitie
- EU keurt lening van $ 106 miljard goed voor Oekraïne
- Verdachte aangehouden na vondst vuurwapen tijdens surveillance in Latour
- 170 politieambtenaren maken promotie bij jaarafsluiting KPS
- Een cadeau aan de jarige Republiek Suriname
- Simons roept op tot vrede en eenheid tijdens Volkskerstzang
- Bangladesh in crisis na dood 2024-opstandleider
- Vijf personen aangehouden na gijzeling in Latour
- LVV levert zaaizaad en zoekt lagere rente voor rijstboeren
- Staatsraad presenteert eerste schriftelijke jaarverslag aan president
- Wisselvallig weer met buien en zon
- Na druk: EU stelt Mercosur-deal uit
- Pg en hofpresident kritisch over ingrijpende wijzigingen rechterlijke macht
- Column: 51 stemmen voor schrappen muilkorfartikelen...
- Centrale Bank haalt SRD 400 miljoen uit de economie via nieuwe spaarcertificaten
Eergisteren
- Samenwerking MAS en UKHO beoogt versterking maritieme veiligheid
- DSB stelt SRD 160 miljoen dividend vast na goedkeuring jaarrekening 2024
- Onroerend goed (registergoed) transacties
- Leger des Heils deelt dit jaar fors minder kerstpakketten uit
- Tas met sieraden en geld buitgemaakt bij straatberoving
- Politie houdt jongeman aan na vondst vuurwapen bij supermarkt
- Ook Hasselbaink assistent-coach Natio
- DNA buigt zich vrijdag over wet Duurzaam Natuurbeheer
- Levenslange celstraf voor Franse anesthesist na vergiftiging 30 patiënten
- Korpschef is geen bevelvoerder, maar bewaker van duurzaamheid en professionaliteit
- Subsidie-uitbetaling en commissie in zicht na overleg met PLO
- Afwisselend weer met zon en buien
- Tienduizenden boeren protesteren in Brussel tegen Mercosur-verdrag
- Column: Ten Cate aan het roer
- Lazard akkoord met ontbinden schuldherstructureringscontract