Alice Amafo: Afrekenen met 70 jaar falend leiderschap
Alice Amafo, voorzitter van Volkspartij voor Vernieuwing en Democratie (VVD), vraagt de kiezers om af te rekenen met zeventig jaar falend leiderschap. De sleutel om de vicieuze cirkel te doorbreken en nieuwe leiders te kiezen, ligt bij het volk op 25 mei 2020. De VVD - de Fajalobi Beweging - stelt Suriname op de eerste plaats. Zaterdagavond is het partijcentrum te Menkendam 79 in Pontbuiten, in gebruik genomen.
Het VVD-huis staat open voor alle Surinamers, benadrukte Amafo. Met de opening van het volkshuis, is de partij in de volgende fase het het strategische plan naar de verkiezingen beland. De partij wil dat er verandering komt in het land. "Wij zijn geen oppositie- of coalitiepartij. Wij zijn een volkspartij," stelde de partijleider. Zij merkte op dat er met niemand vijandschap is en anderen zullen ook niet worden uitgescholden "want dat brengt moesje niet naar Parijs. Het zet geen zoden aan de dijk".
De volkspartij is voor en door het volk, waarbij de Surinamer centraal staat. Het fundament van de partij is de Fajalobi Beweging. De fajalobi staat voor liefde voor land en volk. De Surinaamse vlag is het bindmiddel. Beslissingen moeten in het belang van het land worden genomen, voerde Amafo aan. Het uiteindelijke doel van de partij is om het land te verheffen. Alle kleuren van de Surinaamse vlag zijn terug te vinden in de fajalobi, stelde de politica.

Alice Amafo, voorzitter van VVD, knipt het lint van het partijgebouw te Menkendam.
Amafo haalde aan dat de afgelopen zeventig jaren steeds dezelfde leiders, om de beurt het land hebben geregeerd. Het land is in een neerwaartse spiraal beland. In 1863 is de slavernij afgeschaft, maar "vandaag de dag leven Surinamers nog als slaven in eigen land". De mensen gaan gebukt onder armoede en ellende terwijl er geweldige cijfers geproduceerd worden om aan te tonen hoe goed het gaat met het land. Amafo voert aan dat de portemonnee van de gewone Surinamer als maatstaf gebruikt dient te worden om te zien hoe het gaat. Zij heeft het geloof van het mosterdzaadje dat zal uitgroeien tot een grote boom. Door samen te werken kunnen bergen verzet worden. De bergen van armoede, ellende en hopeloosheid. Het is tijd voor een nieuwe politieke orde, met Suriname als nummer 1.
Vandaag
-
08:49
Latijns-Amerika en Cariben delen nieuwe oplossingen duurzame schoolmaaltijden
-
06:52
Wet Openbaarheid van Bestuur kent lange voorgeschiedenis
-
04:54
Bewolking, zon en regen wisselen elkaar af
-
02:56
Olieprijzen dalen scherp; markten vrezen overschot in 2026
-
00:58
Kunsteducatie krijgt impuls in Brokopondo met project Beeldkracht
-
00:00
Parlementaire commissie wil OM spreken over initiatiefwet inrichting rechterlijke macht
Gisteren
- Vijfjarig UNIDO-programma om economie minder afhankelijk te maken van olie en goud
- 250 werkzoekenden starten met vaktrainingen via Leri Fu Feni Wroko
- Illegale chemicaliën onderschept bij controle in Nickerie
- Suriname en Finland verkennen samenwerking op onderwijs en bosbeheer
- Duurzame jaarafsluiting per ministerie
- Diplomatiek paspoort Xaviera Jessurun ingetrokken; verdachte SLM-strafzaak
- Breed overleg op kabinet president moet luchtvaart Suriname structureel versterken
- Jeugdige bromfietser overleden na botsing met aanhangwagen
- Taxirit eindigt bij politiecontrole: bestuurder vast na vlucht passagiers
- Terreur tijdens Chanukah-viering: rouw, heldendom en zorgen over antisemitisme
- India en Suriname versterken samenwerking in traditionele geneeskunde
- Wisselvallig weer met bewolking, zon en regen
- Vader en dochter tijdens vakantie overvallen bij Palmentuin
- OM handhaaft strafeis van negen jaar tegen voormalig DNV-hoofd Danielle Veira
- Column: Waarom Suriname een échte korpschef nodig heeft
- SZF-verzekerden voortaan verlost van bijbetalingen operaties en medicijnen
Eergisteren
- PAHO presenteert routekaart tegen ‘stille moordenaar’ hoge bloeddruk
- IPSC sluit sportjaar af met succesvolle Tanfoglio Exhibition Match
- Overheid scherpt aanpak illegale goudwinning in Brownsberg aan
- Politie-update: Drie gewonden bij gewapende beroving te Teling Pasi
- Vernietiging Brownsberg betekent dood van ecotoerisme
- PMAC vestigt hoofdkantoor in Suriname
- Erkend door de Staat, en dan?
- Vrouwen betrapt op reeks winkeldiefstallen bij supermarkt
- Extreemrechtse José Antonio Kast gekozen tot president Chili
- Bewolkt weer met pittige buien in de middag
- Zestien doden en tientallen gewonden bij schietpartij in Sydney
- Man beschoten bij gewapende roofoverval
- Column: Vreemdelingen, vrienden, brothers & sisters
- Schotenwisseling te Telling Pasie; agent gewond geraakt
- Guyana: een economie die explodeert, terwijl dagelijks leven onbetaalbaar wordt