InVitroPlants Grassalco zal eind dit jaar planten exporteren
Eind dit jaar wil InVitroPlants Grassalco beginnen met de export van sierplanten naar Nederland, waar de vraag groot is. Op jaarbasis wordt de aanmaak van 8 miljoen plantmateriaal verwacht. De opening van het bedrijf vond zaterdag officieel plaats. Ex-topman van Grassalco, nu minister van Natuurlijke Hulpbronnen, Sergio Akiemboto, stelt dat met dit bedrijf Suriname weer op de kaart zal worden gezet. Akiemboto en zijn collega van Landbouw, Veeteelt en Visserij, Rabin Parmessar, hebben de officiële opening verricht.
“De bevolking is hongerig en ze kijken uit naar plantjes”, dit zegt Parmessar. Hiermee doelt hij op gezond plantmateriaal en kijkt uit naar een samenwerking tussen InVitroPlants en LVV in het kader van technische kennisoverdracht. Parmessar en Akiemboto hebben de plaquette onthuld en daarna het lint doorgeknipt bij de plantenkas. De aanwezigen kregen een rondleiding in de plantenkas en hebben de verschillende sierplanten kunnen bewonderen.
InVitroPlants Grassalco maakt plantmateriaal aan via biotechnologie, waarbij weefselkweek productie van planten in het laboratorium wordt gedaan. Ook maakt InVitroPlants plantmateriaal van voedselgewassen, sierplanten en planten voor de rehabilitatie van uitgemijnde gebieden. Dat een mijnbouwbedrijf het initiatief heeft genomen om uitgemijnde gebieden weer gezond te maken, is een mijlpaal voor Suriname, staat in een persbericht van het Nationaal Informatie Instituut.
“Dit terrein kwam op de veiling te staan en had goede kwaliteit grind en we hebben het daarvoor gekocht. We hebben op den duur geconstateerd dat wij op dit terrein een prachtig laboratorium kunnen opzetten. Wij hebben geprobeerd er leven in te blazen, maar de verschillende onderhandelingen leverden geen resultaat op. Twee jaar geleden kwam de vraag om vanuit Suriname plantmateriaal te leveren aan andere landen. Critici vroegen zich af en nog steeds wat een mijnbouwbedrijf zoekt in de landbouwsector.” De mijnbouwsector is volgens minister Akiemboto een sector die gebruikt dient te worden om ontwikkeling te brengen in andere duurzame sectoren. Landbouw is daarvan een goed voorbeeld.
Vandaag
-
16:52
Stichting Amor Vitae verrast 200 kinderen met schoolspullen en waardebonnen
-
14:50
President Simons: Werken en leven als gelijken, vrouwen en mannen samen sterker
-
12:48
VS erkent vooruitgang Suriname in begrotingstransparantie
-
10:46
Bankiersvereniging verwelkomt verlaging kasreservepercentage
-
10:39
Braziliaanse vrouwen slachtoffer van gewapende roofoverval aan Prinsessestraat
-
09:57
Politiewapen gebruikt bij vechtpartij in recreatieoord
-
09:18
Politiebond bezorgd over integriteitsschendingen binnen KPS
-
07:20
Wereldtop over tweestatenoplossing nu steun voor Palestijnse staat groeit
-
05:22
Warm en zonnig met afnemende bewolking
-
03:27
Santokhi kondigt terugkeer aan in DNA: Volksbelang blijft centraal
-
01:33
Tot woede van Israël, Vier grote westerse landen erkennen Palestijnse staat
-
00:59
Column: De teloorgang van menselijkheid: van dichtbij huis tot wereldwijd
-
00:00
Simons belooft diaspora versoepeling PSA-wet en benadrukt rol bij ontwikkeling
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 890
- Bouva: Suriname kiest voor dialoog en nationaal belang op VN-top
- Nieuwe golf van geweld in Haïti: doden, ontvoeringen en brandstichting
- Local Content en fiscale rechtvaardigheid
- Technische storing bij La Liberté: levering via watertrucks
- Santokhi: Lachmons boodschap van verbroedering blijft Suriname leiden
- Man zwaargewond na val van het dak
- Suriname profileert zich op VN-top als carbon-negatief land in transitie
- Naar een rechtvaardige en inflatiebestendige loonstructuur in Suriname
- Zonnige ochtend met buien in de middag
- Mexico traint 143 Haïtiaanse soldaten in strijd tegen bendegeweld
- IDB zegt steun toe aan versterking van wijkkantoren Sozavo
- Regering overschat bereik eigen socialemediakanalen
Eergisteren
- 120 kinderen tonen kunstwerken bij Nola Hatterman Art Academy
- Kinderen brengen erfgoed tot leven in miniatuurproject
- President Simons vertrokken naar New York
- Europese luchthavens getroffen door cyberaanval
- Moeder zwaar mishandeld door dochter en schoonzonen met tjap
- Onregelmatigheden Keizerstraat: agenten geschorst
- Vrede is geen droom – het begint bij jezelf
- VSB en CBvS in overleg over productie, groei en stabiliteit
- Nieuwe lichting van 39 soldaten toegevoegd aan Nationaal Leger
- Warm, vochtig en buien in de middag
- Fitch verhoogt groeiverwachting wereldeconomie voor 2025
- De wedijver om verkeersveiligheid
- Zijin Mining: Van Purper-Gouden Berg in China tot grootmacht in Suriname