NPS: Verkwisting en voor de gek houden volk
Gezien de ingediende begroting van 2019 met een feitelijk begrotingstekort van SRD 8,7 miljard (Vereniging van Economisten in Suriname) lijkt dit Jaar van de Varken een jaar van verkwisting te worden. Niet onwaarschijnlijk is het dat de regering zal proberen het volk dat door haar beleid is verarmd, voor de gek te houden met het verdelen van meer pakketten, meent NPS-voorzitter Gregory Rusland.
Het Chinees Nieuwjaar wordt ook wel Spring Festival genoemd in China. Het is het grootste feest in China, waarbij volgens traditie mensen naar hun ouderlijk huis gaan om met de familie het feest te vieren. Het zakelijk leven valt vrijwel stil, want miljoenen Chinezen zijn dan aan het reizen. In Suriname wordt het feest ook in familieverband en in de Chinese verenigingen gevierd met een lunch of diner. Hierbij is de deelname van niet-Chinezen tekenend voor de integratie en saamhorigheid.
De NPS wijst er op dat het afgelopen Jaar van de Hond, op macro-economisch gebied een kleine groei vertoonde. Dit dankzij met name de minerale productie, maar de niet-minerale sector met de meeste werknemers en het grootste aandeel in de economie stagneert nog steeds. De niet-minerale productie en de koopkracht heeft nog steeds niet het oude niveau gehaald na de dramatische waardevermindering van de Surinaamse dollar in 2015 en 2016.
Het kan er bij de politieke organisatie ook niet in dat het ministerie van Justitie en Politie met trots vertelt dat het aantal levensberovingen van 18 in 2017 gedaald is naar 11 in 2018. "Vermoedelijk zijn we gewend geraakt en ongevoelig geworden voor deze cijfers, maar de ouderen weten zich nog te herinneren dat voor de 80-er jaren het gebeuren van één levensberoving per jaar schokkend voorpagina nieuws was."
De harde criminaliteit is nog steeds zichtbaar getuige de brute roofoverval van het afgelopen weekend aan de Nieuwe Grond, waar rovers direct bij het tegemoet gaan van onschuldige burgers die op hun terras aan het genieten waren, werden beschoten. "Dit is het bewijs dat de regering niet in staat is belangrijke issues die betrekking hebben met de ontwikkelingsrichting van het volk en het land, aan te pakken."
De NPS hoopt derhalve dat ondanks het verkwistend karakter van het varken, het Surinaamse volk een beter jaar tegemoet mag gaan. Zij feliciteert de gemeenschap, in het bijzonder de Chinezen met het Jaar van het Varken.
Vandaag
-
12:36
VS overweegt militaire acties tegen Iran, maar geeft voorkeur aan dialoog
-
10:38
Suriname onderzoekt goedkopere medicijnen via gezamenlijke inkoop met Colombia
-
08:40
Wat we weten over de dodelijke anti-regimeprotesten in Iran...
-
06:38
Warmte, bewolking en regen verwacht
-
04:44
Dossier houtexport 8: Directeur LVV Ramkisoensing ontheven; RvM keurt besluit goed
-
02:51
Suriname versterkt toerisme- en diasporabeleid via overleg in Den Haag
-
00:59
Dossier houtexport 7: Column: De misdaad die een vonnis heet
-
00:00
Simons: Colombia-ziekenhuis moet helpen zorgsysteem versneld op te bouwen
Gisteren
- Trefossa-avond belicht documentair erfgoed als fundament Surinaamse identiteit
- Landcruiser brandt volledig uit bij woning aan Hendrikstraat
- Overvaller met schotwond aangehouden na mislukte beroving juwelierszaak
- Reumatoloog Dosoe. Reuma is chronisch, maar hoe we ermee leven, kunnen we wél veranderen
- Olieprijzen stabiel ondanks spanningen in Iran en Venezuela
- Aantal verkeersdoden in 2025 fors gedaald, jonge weggebruikers grootste risicogroep
- Dossier houtexport 6: OM en LVV oneens over aangifte houtzaak: alleen tegen Jeva geregistreerd
- China waarschuwt VS: Gebruik geen andere landen als voorwendsel voor Groenlandbeleid
- De Surinaamse Effectenbeurs: terugblik op 2025
- Dossier houtexport 5 - Advocaat Staat: rechter veroordeelt Suriname tot het plegen misdrijf
- Wisselvallig weerbeeld houdt aan
- Trump waarschuwt voor oliecrisis; suggereert deal Cuba - VS
- Column: De wereld draait om handel, maar de mens blijft gevangen in conflict
- Dossier houtexport 4: Aangifte in houtzaak niet aangenomen na overleg met OM
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 906
- Bestuurder aangehouden met drugs na vlucht bij politiecontrole
- Panka benadrukt gezamenlijke aanpak voor duurzame groei toerisme
- Gewapende overval bij supermarkt in Jarikaba: vrouw gekneveld en beroofd
- Guyana wijst bemiddeling VS over grensgeschil met Venezuela resoluut af
- Brand verwoest magazijn kinderhuis Nos Kasita, schade enorm
- Iran dreigt terug te slaan als de VS aanvalt
- Na quickscan: tijd voor vertrouwen, stabiliteit en respect voor de leraar
- ExxonMobil noemt Venezuela 'niet investeerbaar'
- Bouva: Diplomatie moet tastbare resultaten opleveren voor Suriname
- Zon, bewolking en regen
- Het Venezolaanse leger heeft de sleutel tot de toekomst van het land in handen
- Universiteitsinstituut Kinderrechten lanceert folder bescherming van kinderen
- Dossier houtexport 3: Waarom het vonnis in houtdossier ernstige vragen oproept...