Jackpot
Frankrijk heeft de jackpot gewonnen! De spelers zijn een paar miljoenen rijker geworden, maar helaas is de jackpot voor velen die ook ‘gespeeld’ hebben, niet gevallen. Integendeel zijn sommigen (veel) geld kwijtgeraakt vanwege de gok die zij gedurende deze periode gewaagd hebben. Gokken of wedden is een bezigheid waarbij iemand probeert de uitslag te voorspellen van een spel, wedstrijd of toernooi. Hierbij valt op te merken dat de uitslag geheel of gedeeltelijk toevallig is; het wordt immers niet door kennis of bekwaamheid bepaald maar het hebben van 'geluk' speelt hierbij een dominante rol. Zoveel geluk had men dus niet altijd, de inzet werd niet beloond. Gokken door deel te nemen aan diverse kansspelen is niet nieuw, de frequentie echter wel. Er waren altijd kansspelen, maar nooit zoveel! Men heeft (elke dag) de keuze uit een groot en divers aanbod welke steeds uitgebreid(er) wordt.
Op Facebook was er onlangs een meme welke impliceerde dat er een nieuw soort werk is waarbij de arbeiders veel overuren maken, waarvoor ze soms niks ontvangen. De afgelopen wereld kampioenschap was dat duidelijk zichtbaar, de hoeken stonden bol van deze arbeiders. Het WK is nu voorbij en voor sommige (arbeiders) is dus ook een eind gekomen aan het gokken (werken) terwijl er anderen zijn die (rustig) verder gaan. Er zijn verschillende soorten gokkers. We kennen de recreatieve speler, die het af en toe doet voor de gezelligheid en zich weet te beheersen qua tijd, geld en gedrag.
Daar tegenover staat de problematische speler die (steeds) meer geld uitgeeft dan goed, is wat op den duur leidt tot de verslaafde speler die dag en nacht ermee bezig is. Gokken kan dus een hobby zijn, maar ook ernstig ontaarden in verslaving. Het is daarom niet altijd een ongevaarlijk tijdverdrijf, er zijn ook risico’s die ermee gepaard gaan. Dit kan bijvoorbeeld op financieel gebied. Ook kan de verslaving ertoe leiden dat het belang van werk of studie ondergeschikt wordt. De gedachten die in het hoofd circuleren om steeds weer aan geld te geraken, kunnen zorgen voor stress, depressie en/of angsten. Tenslotte kan ook gedacht worden aan de gevolgen op lichamelijk gebied. Overmatig gokken gaat vaak samen met het nuttigen van veel alcohol en/of het roken van legale of illegale middelen. Enkele lichamelijke klachten die kunnen optreden zijn: vermoeidheid, hoofdpijn, slapeloosheid en of maagklachten.
Vroeger was het een belkaart, nu vraagt men naar suribet! De ‘nieuwste ontwikkeling' op het gebied van kansspelen is langzaam de markt aan het overnemen. Waren de verkoop locaties voorheen beperkt, thans verrijzen die als paddenstoelen uit de grond. Bijna op élke hoek is er zo’n kantoortje en zo worden er steeds meer geopend omdat er simpelweg op de vraag wordt ingespeeld.
De discussie die ik met een hele goede vriend had kwam erop neer dat het de overheid is die de burgers moet beschermen tegen dergelijke uitspattingen door wetten te slaan. Daar kan ik me wat bij voorstellen, maar aan de andere kant ben ik van mening dat de burger(s) bewust moeten kiezen waaraan zij hun geld besteden. Kansspelen slokken een groot deel van het budget van (arme) burgers op. Ja, men waagt een gok in de hoop dat het iets oplevert, wat in de meeste gevallen niet zo is. Persoonlijke keuzes staan hier niet ter discussie, maar laten we wel wezen, deze ‘ontwikkeling’ is alles behalve bevorderlijk voor onze samenleving waarin er volgens mij al voldoende mis is.
Heel voorzichtig kan dus gesteld worden dat dit niet het beste is dat we willen voor onze samenleving. Ik boycot niemands onderneming, maar wij moeten met z’n allen wel goed nadenken hierover. Gokken en de (eventuele) verslaving die daarmee gepaard gaat, is iets dat wij niet lichtelijk moeten nemen. Gokken is en blijft een onschuldige en gevaarlijke bezigheid welke we in tegenstelling tot wat ik thans merk juist moeten demotiveren. Met een kantoor op loopafstand, maar zeker ook de online mogelijkheden, is dit denk ik haast niet meer te stoppen. De vraag wat het beleid is in deze, is een waarmee we kunnen afsluiten.
Nathalie Valpoort BSc.
Vandaag
-
15:26
Suriname kan doorbreken op snelgroeiende kokosmarkt
-
13:32
VHP positioneert zich als moreel kompas en hoeder van de volksstem
-
11:34
Devisbuiten krijgt eindelijk schoon drinkwater: 38 huishoudens aangesloten
-
09:15
Eerste kersttoespraak: Paus Leo XIV herinnert aan lijden in Gaza
-
07:36
NDP: Kerst moment van hoop, verantwoordelijkheid en nationale verbondenheid
-
05:41
Su Aid haalt recordbedrag van SRD 6 miljoen op voor Hematologie SVZ
-
04:55
Rustig weerbeeld op Eerste Kerstdag met matige buien
-
02:57
Eerste openbare kerstvieringen in Bethlehem sinds 2022 ondanks aanhoudend geweld
-
00:59
Column: AFCON 2025
-
00:00
Bisschop Choennie: Kerst is een oproep tot hoop, verzoening en verantwoordelijkheid
Gisteren
- Cassatierechtspraak en het OM: staatsrechtelijke grenzen aan politieke hervormingsdrift
- KPS zet drone-unit in voor snellere opsporing en criminaliteitsbestrijding
- SVB-toppers benoemd in FIFA-commissies
- Dollar op weg naar grootste jaarverlies sinds 2017
- Ondernemer in Nickerie aangehouden op verdenking van smokkel
- Goud stijgt boven $4.500; zilver en platina bereiken nieuwe recordniveaus
- Politie ontmantelt autokraaklocatie en houdt meerdere verdachten aan
- Ontvluchte gedetineerde dodelijk geraakt bij wederaanhouding aan Henck Arronstraat
- Waarom toerisme in Suriname al jaren niet doorbreekt
- Werkgroep moet koers uitzetten voor grondenrechten en decentralisatiebeleid
- Wisselvallig weer met regenbuien
- Technisch onderwijs: niet alleen mooie woorden, maar ook verantwoordelijkheid
- Venezuela stapelt olievoorraden op in eigen wateren door Amerikaanse blokkade
- Prijzen blijven stijgen: inflatie in november 2025 op 11,6 procent
Eergisteren
- 2 maanden verkeersomleiding kruispunt Washington–Amazone–Guarani–Napelstraat
- Jones waarschuwt voor ‘vergaande bevoegdheden’ in milieuwet
- Boek: Corruptie in Suriname
- NDP herdenkt één jaar overlijden Bouterse: nalatenschap en verantwoordelijkheid
- Olie-inkomsten komen sneller dan we denken: zijn we er ruimtelijk klaar voor?
- Guyana onderschept kwik vermoedelijk gesmokkeld uit Suriname
- Trump waarschuwt Maduro: 'Speel niet te hard'
- Overval op man aan Leysweg: schoten gelost
- Beroving aan Waaierpalmstraat: auto en tas buitgemaakt
- Rechter dwingt Guillermo Samson tot correctie en excuses aan Bouva
- Eugène van der San benoemd tot voorzitter Administratief Beroepsinstituut
- Gedetineerde ontvlucht bij Spoedeisende Hulp
- President Simons belooft structurele aanpak problemen AZP
- Overwegend zonnig weer met bewolking en verspreide buien
- VS roept ambassadeurs terug, ook in Suriname
- Parmessar wil onderzoek uitgifte honderden hectaren grond in Nickerie
- Column: Een wet met een prijskaartje: US$ 20 miljoen en een prullenmand
- Danielle Veira: ‘Ik ben smalend weggezet als een ondeugd en als verdachte’