Belangenverstrengeling binnen tripartiet overleg
De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) had al twee deskundigen voorgedragen. De Moederbond wilde ook de zaken bestuderen, voordat de naam van de vertegenwoordiger zou worden doorgegeven. Na een schorsing en over en weer gesproken te hebben, is besloten dat voorzitter Errol Snijders de vertegenwoordiger wordt. De VSB zal vanavond beslissen wie namens haar zal deelnemen.
Hooghart zegt desgevraagd aan Starnieuws dat ook in De Nationale Assemblee ambtenaren zitten, maar ze moeten de regering controleren. Mensen hebben hun taken, maar binnen het tripartiet overleg zal Ravaksur de belangen van de arbeiders verdedigen. "Ook in het bedrijfsleven zitten er mensen die in de politiek zijn. Zij ondersteunen vaak verschillende politieke partijen. Dan praten we niet van belangenverstrengeling. Ik geef mijn mening en zeg overal hetzelfde", aldus Hooghart die de commotie niet begrijpt.
Namens de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (Asfa) participeert voorzitter Rahid Doekhie en voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken is dat voorzitter Narpath Bissumbhar. De VSB heeft moeite met de deelname van KKF omdat het hier niet om een organisatie gaat waar mensen vrijwillig lid van worden. Vooral VSB-leden zijn bang dat er sprake zal zijn van belangenverstrengeling. De ASFA en KKF hebben ook een samenwerkingsverband met elkaar.
De voorzitter van het tripartiet overleg wordt Ulrich Aron. Namens de regering zullen de ministers Ginmardo Kromosoeto (Arbeid, Technologische ontwikkeling en Milieu) en Michael Miskin (Handel en Industrie) zitting nemen in het tripartiet overleg.
Vandaag
Gisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe
Eergisteren
- SVB lanceert nieuwe identiteit ‘Natio – The Green Guardians’ en vernieuwde teamtenues
- Jogi vraagt president opheldering over dienstreis minister Currie naar Ghana
- Pakistan meest vervuilde land ter wereld in 2025, rapport IQAir
- 15 jaar cel geëist in hoger beroep Pikin Saron-zaak
- DNA stelt onderzoekscommissie in voor vorderingen pg tegen drie ex-ministers
- PSA-beleid onder druk: goede intenties, gebrekkige uitvoering
- Colombia: Doden bij vliegtuigcrash opgelopen tot 66
- Boeren in het binnenland houden vol ondanks vele uitdagingen
- Gewapende bende overvalt Sun Center: bewaker gekneveld, telefoonzaak doelwit
- Eerste ananastelers krijgen lening voor opschaling productie
- Combinatie van zon, bewolking en verspreide buien
- Energie, water, obligaties: Wat zijn de doelen van Iran als Trump elektriciteitscentrales aanvalt?
- Column: Drie namen, maar waar zijn de anderen?
- Productie Krediet Fonds keurt SRD 41 miljoen goed: groei productie en werkgelegenheid