Moederbond: Regering moet maatregelen bespreken met sociale partners
“We begrijpen dat er een begrotingstekort is en er maatregelen genomen moeten worden om de economie op orde te brengen voor de verdere ontwikkeling. Maar dan moet dat vanuit een totaal pakket bekeken worden, in samenspraak met de sociale partners”, zegt Errol Snijders, voorzitter van ‘de Moederbond’ aan Starnieuws.
Snijders zegt dat de nodige maatregelen vanuit een ander concept bekeken moeten worden. “Als er een begrotingstekort is, moet gekeken worden naar wat het meest acceptabele is. De industriesector begint goed op gang te komen. Waarom kijken we niet naar de bijdrage van deze sector om mee te helpen om het tekort zo minimaal te doen zijn”, zegt de vakbondsleider.
Hij wijst er op dat alle vertegenwoordigers van het bedrijfsleven: de Associatie van Surinaamse Fabrikanten, de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB), de Kamer van Koophandel en Fabrieken (KKF), Associatie van Kleine en Middelgrote Ondernemingen Suriname (Akmos), en ook de Nationale Assemblee, moeite hebben met de maatregelen. “Wanneer de sociale partners het niet eens zijn met de maatregelen, moet jij die er mee bent gekomen, het over een andere boeg gooien”, meent Snijders.
Volgens ‘de Moederbond’ zou het nemen van de maatregelen in tripartiet verband getuigen van goed bestuur. De eenzijdige manier waarop de regering de maatregelen heeft genomen, hebben volgens hem niets te maken met goed bestuur.
Snijders vindt het niet juist dat een paar mensen op een kantoor zitten, besluiten nemen en aan de gemeenschap zeggen ‘dit is het’. “We hebben samen met de overheid het tripartiet orgaan ingesteld, als sociale partners en dat bestaat er nog steeds en behoor je de maatregelen in dat verband te bespreken. Ik keur de maatregelen ten zeerste af”, zegt de voorzitter van ‘de Moederbond’.
(Wilfred Leeuwin)
Vandaag
Gisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe
Eergisteren
- SVB lanceert nieuwe identiteit ‘Natio – The Green Guardians’ en vernieuwde teamtenues
- Jogi vraagt president opheldering over dienstreis minister Currie naar Ghana
- Pakistan meest vervuilde land ter wereld in 2025, rapport IQAir
- 15 jaar cel geëist in hoger beroep Pikin Saron-zaak
- DNA stelt onderzoekscommissie in voor vorderingen pg tegen drie ex-ministers
- PSA-beleid onder druk: goede intenties, gebrekkige uitvoering
- Colombia: Doden bij vliegtuigcrash opgelopen tot 66
- Boeren in het binnenland houden vol ondanks vele uitdagingen
- Gewapende bende overvalt Sun Center: bewaker gekneveld, telefoonzaak doelwit
- Eerste ananastelers krijgen lening voor opschaling productie
- Combinatie van zon, bewolking en verspreide buien
- Energie, water, obligaties: Wat zijn de doelen van Iran als Trump elektriciteitscentrales aanvalt?
- Column: Drie namen, maar waar zijn de anderen?
- Productie Krediet Fonds keurt SRD 41 miljoen goed: groei productie en werkgelegenheid