Nieuw bewind bij Vereniging Surinaams Bedrijfsleven
“Dat zijn mensen met een totaal andere werkwijze en gerichte visie dan we tot nu toe hebben gehad”, zegt directeur René van Essen aan Starnieuws. Naast het kiezen van de voorzitter en de ondervoorzitter is ook de rest van het bestuur vernieuwd. Hiermee is een eind gekomen aan de zittingsperiode van Marcel Meyer, die vanaf 1992 de organisatie heeft geleid.
Van Essen zegt, zonder te willen natrappen, dat het nooit goed is geweest dat Meyer zo lang voorzitter is gebleven van de VSB. Je kan iemand niet voor zijn leven op die plek houden. We moeten hem beschermen anders verroest hij daar en wordt de organisatie het eigendom van een persoon. Je pleegt op die manier ook een aanslag op de man zijn leven en dat is voor niemand goed”, zegt Van Essen. In de nieuwe statuten is dan ook opgenomen dat de voorzitter en ondervoorzitter slechts twee maal een zittingsperiode van drie jaar kunnen blijven aanzitten. Tenminste als zij voor het tweede termijn worden gekozen.
De organisatie gaat nu een beleidsplan maken voor het jaar 2011, op basis van haar bestaande driejarenplan. “Daarnaast zijn er wat adhoc beslissingen die genomen moeten worden”, zegt Van Essen. Hoewel er een betere relatie moet komen met de andere bedrijvenorganisaties zoals de Kamer van Koophandel en Fabrieken (KKF) en de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (Asfa), benadrukt Van Essen dat de VSB een andersoortige organisatie is. De VSB is onder andere gericht op de infrastructuur, sociale verhoudingen van de bedrijven met de overheid en vakbeweging en goede wetgeving. “De KKF is meer een bedrijvenregistratie en de Asfa is meer gericht op de bedrijven zelf en de productie”, zegt de VSB-directeur.
Van Essen zegt dat de VSB redelijk tevreden is hoe de regering nu omgaat met het manifest van de organisatie. Dit manifest is in april aangeboden aan de toenmalige regering-Venetiaan en aan de politieke partijen die aan de verkiezingen hebben meegedaan. “De president heeft delen daarvan in zijn jaarrede opgenomen. Wij hebben daarna enkele sectoren verder uitgewerkt. Natuurlijk moet je niet verwachten dat je lof krijgt toegezwaaid, maar belangrijk is dat er wel mee wordt gewerkt en rekening mee wordt gehouden”, zegt Van Essen. Hij noemt onder andere dat na tien jaar vechten voor de Sociaal Economische raad (SER) die nu wel van de grond komt. “De regering heeft overigens aangegeven dat de productiesector een enorme push moet krijgen”, zegt de VSB-directeur.
De nieuwe voorzitter, Ferdinand Welzijn, is juridisch arbeidsdeskundige en zit in de structuren van de Internationale Arbeiders organisatie (ILO). Ondervoorzitter Antoine Issa is meer gericht op het bedrijfsleven en op de communicatie en de financiële sector. “Een goede combinatie voor de VSB”, vindt Van Essen.
Wilfred Leeuwin
Vandaag
-
17:10
De waarheid achter de mooie woorden!
-
15:16
Zeven maanden cel geëist tegen militair voor cocaïne in postpakket
-
13:30
Woordenwisseling Vechtpartij bij pompstation eindigt in bloedige kappartij
-
11:47
Somohardjo: Minister GBB belooft boothouders intrekking grond Leonsberg
-
10:46
Onvermogen Centrale Bank: ongrijpbare wisselkoers
-
09:50
Voormalig Amerikaans vicepresident Dick Cheney overleden
-
08:46
Zunder: Recht en waarheid maken vrij
-
06:52
Suriname zet stap naar lidmaatschap VN-Toerismeorganisatie
-
04:55
Warme dag met kans op buien
-
02:57
Nieuwe parlementariërs beëdigd in Guyana; ook verdachte Mohamed legt eed af
-
00:59
Column: De steiger van Leonsberg en het failliet van fatsoen
-
00:00
Somohardjo: Genoeg is genoeg – misstanden bij gronduitgifte tarten elk fatsoen
Gisteren
- Terugkeer van het Constitutioneel Hof
- Verdachten van moord op Peterhof aangehouden
- Elias, president-commissaris Staatsolie: focus op duurzame groei
- Krijgsraad wil Rodney Cairo horen in strafzaak tegen Veira
- Trump: Dagen van Venezolaanse president Maduro zijn geteld
- 4 kg goudroof zonder braaksporen bij Grassalco
- Minister GBB: Aanlegsteiger Leonsberg ten onrechte uitgegeven als privéterrein
- Politieke blunder CPNB: verkeerde kaart van Suriname op omslag boek Johan Fretz
- Oorzaak landelijke stroomstoring nog onduidelijk
- Nationale dag Panama; een natie die de Amerika's verbindt
- VS-Venezuela: toenemende spanning, maar nog geen directe aanval
- Bewolkt begin van de week met kans op regen en onweer
- Trainingen museumwezen waardevol voor werkveld
- Column: De stilte van Surinaamse vrede
- Regering herfinanciert buitenlandse schuld: geen nieuwe lening, wel ademruimte
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 896
- Bromfietser (14) overlijdt na botsing tegen vangrail
- Simons voert Surinaamse klimaatboodschap naar wereldforum in Brazilië
- Eerste lichting verpleeghulpen klaar voor inzet in zorgsector
- Suriname stuurt hulp en betuigt medeleven na verwoesting door orkaan Melissa
- €15.000 beloning voor tip over verdachten moord Sherwin Peterhof
- Man verdronken in kreek te Para
- Lijk aangespoeld aan waterkant van Domburg
- Moshiro voor COP30 in Suriname
- Egypte opent grootste museum ter wereld gewijd aan één beschaving
- Auto volledig van binnen uitgebrand aan de Kropkoolstraat
- HvJ neemt 4e gebouw in gebruik: meer ruimte voor moderne rechtspraak
- Warm weer afgewisseld met buien
- Duizenden doen mee in Srefidensi Trim- en Wandelloop: Eenheid en doorzettingsvermogen
- Lions Club doneert 10 ton rijst voor slachtoffers van orkaan Melissa
- Brand bij loods met ammoniumnitraat aan Martin Luther Kingweg snel geblust
- Hans Breeveld: Onafhankelijkheid is geen moment, maar een proces en een voortdurende uitdaging