Lalla Rookh Museum: immigratieverhaal 1873 tot heden
Het idee voor het museum is conform de doelstellingen van de NSHI, zoals het vastleggen van de culturele identiteit voor het Surinaamse nageslacht. Oudere Hindostanen hebben er behoefte aan hun geschiedenis vast te leggen en deze aan hun kinderen voor te leggen, gaat Ketwaru verder. Om aan het educatieve te beantwoorden en jongeren te interesseren, zal de informatie door technische snufjes worden gegeven, zoals touchscreens met doorklik opties. Om de dynamiek te houden tijdens de permanente expositie, wil NSHI de verschillende Surinaamse bevolkingsgroepen en culturele organisaties uitnodigen om hun activiteiten tijdens hoogtijdagen in dit museum te houden. âWij hebben de ruimte en infrastructuur al, en dragen zo bij aan de gemeenschapsontwikkeling.â
Om het immigratieverhaal vanaf 1873 te vertellen, is de NSHI al enige tijd begonnen attributen in te zamelen. Afgelopen dagen waren er officiĂ«le âintakeâ dagen. Personen hebben uit hun berghok oud kookgerei, schoeisel, stoffige muziekinstrumenten of sieraden uit de lade gehaald en van verlaten velden landbouw gereedschappen gesleept. Naast hun namen, zijn hun verhalen over het gebruiksvoorwerp en de staat van het object genoteerd. âWij willen weten wie het schenkt, wat het is, waarvoor het gebruikt werd, door wie en wanneerâ, licht Ketwaru het intake formulier met vragen toe.
âDit is een mouwophouder, die ik van mijn oma heb gekregen, die zij van haar schoonmoeder heeft ontvangenâ, vertelt Sunil Chandoesing. Hij is samen met zijn echtgenote naar de nu nog lege museumhal gekomen om het sieraad te schenken. Hij hoorde van de inzamelingsactie, belde met zijn 92-jarige oma en die vond de schenking een prima idee. âZo kunnen meer mensen ervan genieten.â De mouwophouder met munten zijn door de jaren heen aan elkaar gesoldeerd. âWij nemen nu alles aan en beslissen na de screening wat wij houden om het verhaal te vertellen. Het item moet binnen de context passenâ, geeft Erienne Lourens, museoloog aan. Zij helpt als vrijwilliger de NSHI in de opzet van het museum. âZij hebben een duidelijk idee en het is voor mij een uitdaging om hieraan mede richting te geven.â
De organisatie denkt zo aan een opstelling van de attributen volgens een tijdlijn: werving, depot, overtocht India (Uttar Pradesh/Bihar), aankomst koelie-depot Suriname, contractarbeid en de overgang naar klein landbouw, onderwijs, politiek, integratieberoepen,de onafhankelijkheid en het hedendaagse leven. âDus elke foto, kledingstuk, oude documenten, audiomateriaal, alles is welkom om het verhaal te helpen vertellenâ, zegt Ketwaru. De museoloog benadrukt dat de staat van het object niets uitmaakt, âsoms kan iets met een scheur of kapotte rand juist het verhaal versterkenâ.
Het Lalla Rookh Museum, is op zoek naar meer attributen. Hoewel de formele intake dagen voorbij zijn, kunnen personen dagelijks (behalve zondag) hun items schenken op het NSHI-kantoor (Lalla Rookh Complex). De organisatie zal binnenkort ook naar de districten afreizen op zoek naar expositie-waar.
Vandaag
-
14:48
India zoekt veilige doorgang voor vastliggende schepen bij Straat van Hormuz
-
12:50
Anti-corruptie als verkiezingswapen: tussen democratische zuivering en institutioneel risico (2)
-
10:49
Trump dreigt Kharg-eiland aan te vallen terwijl Iran strijd opvoert in Golfregio
-
08:56
Banken verhogen olieprognoses door spanningen in Midden-Oosten
-
06:51
Autoverhuurder spreekt verdachte tegen in zaak rond doodschieten Karan Chablani
-
04:54
Wisselvallig weer met bewolking, zon en regen
-
02:58
OekraĂŻne vindt nieuwe rol als beschermer van VS en Golfstaten
-
00:00
Na felle discussies nieuw amendement over organisatie OM
Gisteren
- Nieuwe lichting ambassadeurs moet internationale positie Suriname versterken
- Rijk aan olie en gas, arm aan welvaart
- Indiase schepen krijgen doorgang na Iraans vertrek uit India
- Twee verdachten vast na diefstal van schapen in Nickerie, heler heengezonden
- Explosies bij al-Quds-dag in Teheran, één dode
- LVV onderzoekt kansen voor pluimveehouderij in Asidonhopo en omgeving
- Sri Lanka repatrieert stoffelijke resten 84 Iraanse matrozen van Amerikaanse aanval
- Geen sterke leider maar sterke instituties
- VS en bondgenoten botsen met Rusland en China bij VN over Iraans nucleair programma
- Regenweer houdt nog aan
- Bureaucratie en falend toezicht brengen Surinaamse landbouwexport bijna tot stilstand
- Column: WIPA plaatst politici boven de wet
- EBS-bond uit scherpe kritiek op toelage van SRD 40.000 voor managers
Eergisteren
- Repliek op âAdvocaat Kanhai pleit voor vrijspraak agenten in Pikin Saron-zaakâ
- Zes ambassadeurs bieden geloofsbrieven aan president Simons aan
- Het benoemingsbeleid nader bekeken
- Vissersorganisaties delen kennis over verwerking en waardetoevoeging
- Stiefzoon âDonâ achter tralies na roof van SRD 108.000 aan sieraden
- DNA start procedure besluit rond vervolging ex-ministers
- Hoefdraad vraagt DNA besluit over vervolging opnieuw te beoordelen
- PALU: Politieke hervormingen blijven noodzakelijk voor ontwikkeling Suriname
- President kondigt versnelde steunmaatregelen aan vanwege gevolgen oorlog Midden-Oosten
- Hoe verder met het Gas-to-Shore project van president Simons?
- Milieuorganisaties waarschuwen: Grootschalige sojateelt bedreigt Surinaams oerbos
- Zon, bewolking en buien verwacht
- Iran waarschuwt voor olieprijs van $200 per vat terwijl het handelsvaartuigen aanvalt
- Column: Compleet slagveld
- Advocaat Veira betwist juistheid van informatie in dossier eigen strafzaak