William Waidoe geeft zetel niet terug
Tijdens een vergadering te Solom in Nickerie had Waidoe gesteld dat als hij de meerderheid aan stemmen niet zal halen en niet op eigen kracht zou binnenkomen, hij zijn zetel zou teruggeven. “Over voorkeurstemmen heb ik het niet gehad. Bovendien is niemand in Nickerie op voorkeur gekozen.” Hij benadrukt dat hij zelfs 436 stemmen meer heeft gehaald dan de lijsttrekker van de NDP, Rashied Doekhie. “Ik ben niet gekozen met stemmen van andere partijgenoten.” Een video gemaakt door SBS over Waidoe wordt via de (social) media vertoond.
Waidoe die op nummer 2 stond op de lijst van V7 heeft bij de verkiezingen van maandag 3.038 kiezers achter zich weten te krijgen. “Ik heb meer stemmen dan elk lid van de tegenpartij behaald. Dat er nu overal een video circuleert en dat de tegenpartij stelt dat ik mijn zetel moet teruggeven, is belachelijk.” Als nieuwkomer vindt hij het een prestatie dat hij zonder bereidverklaringen en geld te verdelen, met zoveel stemmen is gekozen. Hij vindt dat de tegenpartij op social media bezig is spijkers op laag water te zoeken en probeert hem negatief te belichten.
V7 heeft drie van de vijf zetels in Nickerie bemachtigd. Harriet Ramdien die met 3.342 de meeste stemmen heeft, is echter niet gekozen omdat ze als nummer 4 op de lijst stond. Behalve Waidoe zijn gekozen, lijsttrekker Djoties Jaggernath met 2.613 stemmen en Jitendra Kalloe met 1.193. Voor de NDP zijn gekozen Rashied Doekhie met 2.602 stemmen en Guiliano Snip met 1.502. Hanisha Jairam van de NDP heeft 2.052 stemmen, maar is niet gekozen omdat ze lager op de lijst is geplaatst.
Wanita Ramnath
Vandaag
Gisteren
- Washington zal het Caribisch gebied blijven domineren
- Zestien nieuwe sergeant-majoors versterken Nationaal Leger
- Diakonessenhuis start integraal programma voor moeder- en kindzorg
- Condoleanceregister geopend, nationale rouwdagen afgekondigd voor Santokhi
- Trump kondigt mogelijk einde van oorlog met Iran aan
- Politiebericht over tragisch ongeval in Coesewijnestraat
- VRTS eert rol Santokhi en spreekt waardering uit voor samenwerking met mediasector
- Artikel 140 GW en WIPA en het gelijkheidsbeginsel en het vervolgingsmonopolie
- Dodelijke aanrijding tussen auto en bromfiets op Coesewijnestraat
- Minister Huur ontvangt districtsplannen 2027
- Warme en vochtige 1 april
- Conflict tussen VS en Iran bereikt beslissend moment
- Man ontkent beschuldiging van seksueel misbruik van dochter
- Bouva: Energie moet motor zijn voor brede economische groei Suriname
Eergisteren
- Reactie op vervolging politieke ambtsdragers
- Sri Sri Ravi Shankar: 'Santokhi heeft Suriname met oprecht hart gediend'
- Chan Santokhi: een leven in dienst van gerechtigheid
- Verdachten in Vaco-brandstichtingszaak in hoger beroep
- Santokhi, de gedreven en ambitieuze politieke leider
- DOE herdenkt Santokhi en roept op tot bezinning in samenleving
- Guyanese ambassadeur ontboden door minister Bouva
- Herinneringen aan Santokhi: Toewijding aan democratie en regionale samenwerking
- NPS eert Santokhi als toegewijde leider en bouwmeester van Surinames democratie
- VHP-Nederland prijst Santokhi als bruggenbouwer en toegewijd leider
- Wisselvallig weer met kans op buien in de middaguren
- 'Gevaarlijke escalatie': Wereld veroordeelt Israëlische doodstrafwet voor Palestijnen
- Column: De les van een onverwacht afscheid
- E-biker komt om bij fatale aanrijding
- Chandrikapersad Santokhi: Van 'The Sheriff' tot Staatsman