Sozavo promoot billboards met kinderrechten
Het centrale doel is het promoten van de kinderrechten met als thema natievorming. Het bevorderen van vrede, verdraagzaamheid, gelijkheid en vriendschap tussen etnische, nationale en godsdienstige groepen staat centraal. Minister Alice Amafo onthulde samen met andere betrokkenen, onder wie coördinator van het Bureau, Raoul Dankoor de billboards aan de Lijnweg te Moengo en aan de Waterkant. Met het onthullen van de bilboards moet de bevolking bewuster worden gemaakt van het Kinderrechtenverdrag.
Liefde voor elkaar
Iedereen dient volgens Dana Wardi, vertegenwoordiger van het Bureau, deze rechten en plichten van de kinderen te kennen en na te leven. Het logo beeldt een bloem uit en stelt kinderen voor in de bloei, zegt Wardi. Volgens haar zullen landelijk tien billboards worden opgezet. “We verwachten grote sterke mannen en vrouwen over enkele jaren die moeten zorgen voor de verdere ontwikkeling van het land, merkt minister Amafo op . “Niet zomaar staat op de billboards Wij geloven in Suriname, u ook!" De kinderen op de billboards symboliseren hoe wij vredelievend, met respect en liefde met elkaar moeten omgaan”.
De minister verwees naar de eerste zinsneden uit het tweede couplet van het volkslied “Opo, kondreman un' opo. Sranangron e kari un'. Wans' ope tata komopo. Wi mu' seti kondre bun”, om te verduidelijken "hoe we met elkaar moeten omgaan en liefde moeten hebben voor het land". Het zijn de kinderen die het land tot grotere hoogten moeten brengen en daarvan moeten we bewust zijn, zei Amafo. De billboards geven volgens haar ook aan dat de ouders en verzorgers ook hun verantwoordelijkheid moeten nemen. De billboards en het logo werden door Stas International, waar Karin Refos de scepter zwaait, ontworpen.
Vandaag
-
10:47
Vrede is geen droom – het begint bij jezelf
-
08:50
VSB en CBvS in overleg over productie, groei en stabiliteit
-
06:52
Nieuwe lichting van 39 soldaten toegevoegd aan Nationaal Leger
-
04:54
Warm, vochtig en buien in de middag
-
02:56
Fitch verhoogt groeiverwachting wereldeconomie voor 2025
-
00:58
De wedijver om verkeersveiligheid
-
00:00
Zijin Mining: Van Purper-Gouden Berg in China tot grootmacht in Suriname
Gisteren
- Vaderlandsliefde is geen kreet
- Volledig herstel na tijdelijke landelijke storing bij Telesur
- Telesur kampt met grote storing in telefonie en internet
- EU en UNDP starten mangroveproject in Nickerie: focus op bescherming
- Baasaron: nauwe samenwerking met VSB cruciaal
- De sluipende macht…
- Ministers bundelen krachten tegen milieuvervuiling door goudwinning
- Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
- Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
- Zon en bewolking met lokale buien
- Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
- Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
- Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur
Eergisteren
- Kansenregen zonder resultaat: Robinhood verliest 3–1
- LVV wil jongeren Para vroeg scholen in moderne landbouwtechnieken
- China waarschuwt voor verdeelde wereld en hekelt VS
- Geld en sieraden verdwenen bij politie in strafzaak juwelier
- De stille oorlog
- Colombia staakt wapenaankopen bij VS na kritiek op cocaïnebestrijding
- Man bedreigt partner bij politie: Ik ga haar vermoorden
- Innovatie en technologie in Suzhou en Wuxi: Een Ontdekkingstocht
- Natio en Suriname verdienen een groter publiek
- Overwegend warm en droog weer
- Na Amerikaanse druk draait Trump: TikTok blijft in de VS
- Column: 'Voetbal is net een oorlog'
- VN-top: Klimaat, vrede en ongelijkheid centraal