Universiteit dringend op zoek naar academici
De Faculteit der Maatschappijwetenschappen beschikt slechts over twaalf gepromoveerde docenten, van wie zeven deeltijds zijn. Het gewenste en verantwoorde aantal is negentig. Het resultaat dat neergezet wordt, is volgens voorzitter Ryan Sidin van het universiteitsbestuur ver onder de maat.
Oproep voor sollicitatie
“Het gaat niet alleen om onderwijs geven, maar om alles wat daarmee te maken heeft”, zegt Sidin in gesprek met Starnieuws. Op een wetenschappelijke instelling als de Anton de Kom Universiteit van Suriname, met een studentenbestand van 5000, zijn er meer dan 1400 studielimieters, zegt de Adek-bestuursvoorzitter. De instelling heeft nu een algemene oproep gedaan aan hoogopgeleiden in Suriname om te solliciteren. Sidin zegt dat gezien de voorlopige registratie het vrijwel zeker is dat de universiteit zal moeten uitkijken naar buitenlandse wetenschappers. Gedacht wordt om docenten te halen uit onder andere Brazilië.
Naast het gemis aan kader met een doctoraal of PHD, zijn er ook weinig ervaren docenten. Het tekort heeft direct effect op de kwaliteit van het onderwijs. Vooral als het gaat om het begeleiden van studenten in een afstudeerfase zijn er grote problemen. Sidin legt uit dat het nu ook voorkomt dat een begeleider per jaar twintig studenten bijstaat bij het afstuderen. Dat is volgens hem een zeer verontrustende situatie en is het effect daarvan ook te zien aan de lange perioden van afstuderen en alle problemen die komen bij kijken.
Complex probleem
Het bestuur heeft nu een exercitie gepleegd en het blijkt volgens Sidin dat het probleem veel groter en complexer is. Er zal dringend een oplossing gevonden moeten worden. Een daarvan is om in een periode van vijf tot zes jaar wetenschappers uit binnen- en buitenland aan te trekken. In die periode zal gekeken worden hoe met beurzen en studiefinanciering eigen krachten op te leiden in het buitenland. Met die mensen zal op basis van afspraken en een dosis vertrouwen geprobeerd worden een begin te maken aan het wegwerken van het tekort. Sidin zegt dat er op de universiteit nogal wat docenten rondlopen die zo na hun afstuderen binnen een maand al docent worden. “Zonder enige ervaring of zelfs te zijn ingewerkt”, zegt Sidin.
De wetenschapsbeoefening van de universiteit komt volgens de bestuursvoorzitter niet tot zijn recht. Van de drie taken, onderwijs, onderzoek en dienstverlening, wordt geprobeerd zo goed als mogelijk inhoud aan te geven. “Van onderzoek en dienstverlening komt weinig terecht’, zegt Sidin. Los van degene die wel wat onderzoek doen, geniet onze universiteit zeker geen prijs daarvoor”, verzucht Sidin.
Wilfred Leeuwin
Vandaag
-
08:19
Overval in woning Fayadjanstraat
-
06:52
Overstromingen Azië: Dodental blijft stijgen, meer regen verwacht
-
04:54
Overwegend droog weer voorspeld
-
02:57
Vier doden bij nieuwe VS aanval; Venezuela verwerpt aanval
-
00:59
Column: De transparante CEO die wantrouwen doorbreekt
-
00:00
Economie moet versneld transformeren naar ‘Suriname 3.0’
Gisteren
- Cementpartnerschap Argos–Kersten bereikt 15-jarig jubileum
- Jongeren weg van sociale media: Meta verwijdert massaal accounts van kinderen onder 16 jaar
- Technisch Onderwijs: Ruggengraat van Surinames Toekomst – Tijd voor Echte Actie
- President: Onderwijs speerpunt nationale ontwikkeling; grote conferentie gepland in maart
- Vrouw aangehouden met drugs verstopt in brood voor arrestant
- Dodelijke klap tegen EBS-mast: bestuurder sterft ter plekke
- Verdachte na bijna drie jaar opgepakt voor ongeregeldheden tijdens protest van 17 februari 2023
- Simons: Alleen onafhankelijke rechter kan oordeel vellen over Nederlandse AOW-uitkering
- Drie arrestanten ontsnapt uit cellenhuis Meerzorg
- Geen akkoord na vredesgesprek: oorlog in Oekraïne blijft voortduren
- Overwegend zonnig weer vandaag
- Visumprocedure moet menselijker, ticketprijzen moeten omlaag
- Column: Reorganisatie damesvoetbal
- OM: Dagvaardingen tegen politiefunctionarissen ingetrokken na terugbetaling ruim SRD 1 miljoen
Eergisteren
- Suriname in actie met 110 sporters bij IGS 2025 in Guyana
- President over relatie Nederland: Gelijkwaardig en psychologisch zelfstandig
- Koningspaar ontdekt Surinaamse rivierverhalen tijdens ontspannen boottocht
- Wi Na Wan – dank en wensen
- President Simons en koning Willem-Alexander benadrukken gelijkwaardige toekomstrelatie
- AG concludeert: Klachten Surinaamse banken over beslag op €19,5 miljoen ongegrond (update)
- Johan Sandie benoemd tot directeur van SLM
- China financiert drinkwaterprojecten voor 26 dorpen in binnenland
- Jarbandhan vraagt president om uitleg over forse prijsstijgingen
- Brandweer rukt uit voor forse brand bij supermarkt
- Slachtoffers gekneveld achtergelaten bij gewapende overval Commissaris Roblesweg
- Natio Uma speelt 2–2 tegen Dominicaanse Republiek
- EY schetst kansen en knelpunten voor Nederlandse bedrijven in Suriname
- Zon en kortstondige buien in de middag
- Dag 2: Koningspaar bezoekt jeugd, onderwijs, buurtwerk en bedrijfsleven
- Column: We ❤️ Suriname?
- FAI-directeur aangehouden op verdenking van malversaties