Lackin krijgt vertaalde versie verdrag Chaguaramas
Alimahomed zegt dat CRITI opgericht is op verzoek van Suriname samen met de Cariforum-lidlanden. Hij geeft aan dat alle documenten in het Engels worden opgemaakt. Omdat het vaak om technische stukken gaat, die moeilijk te begrijpen zijn, is de vertaling belangrijk voor landen die geen Engels als voertaal hebben.
Beter begrijpen
CRITI moet ervoor zorgen dat de documenten vertaald worden in de officiële talen van de Caricom, Nederlands, Frans en Portugees. Dit is nodig om de regels en afspraken beter te kunnen begrijpen voor de Cariforum-landen. Vooral ondernemers die exporteren naar de lidlanden, zijn de regels belangrijk.
Naast het verdrag van Chaguaramas is ook het boek ‘Het oog op de toekomst’ vertaald. Alimahomed vertelt dat jongeren uit Suriname ook een bijdrage hebben geleverd. Beleidsmakers kunnen zien hoe jongeren denken en hierop verder inspelen.
Een jaar geduurd
De vertaling heeft ongeveer een jaar geduurd en deskundigen van Suriname, België, Luxumburg, Frankrijk en de University of West Indisch hebben hieraan meegewerkt. De vertalers van CRITI hebben de laatste hand gelegd aan de documenten.
Door de vertaling kunnen belanghebbenden inhoudelijk meer te weten komen over het verdrag, merkt Lackin op. De bewindsman benadrukte dat verdragen met ons te maken hebben. Om te weten wat de regels en beperking zijn moet het verstaanbaar zijn. Lackin deelt mee dat binnen Caricom ook gewerkt wordt om jongeren betere perspectieven te bieden. Van Alimohamed heeft Lackin een award voor zijn bijdrage ontvangen.
Er zijn ook exemplaren uitgereikt aan de jeugdambassadeurs, Mauro Tuur, directeur Handel en Industrie, Henk Naarendorp, voorzitter van Kamer van Koophandel en Fabrieken, de ministers Lamuré Latour van Defensie en Edward Belfort van Justitie en Politie.
Urmie Panka
Vandaag
Gisteren
- A20 wil ordentelijke afronding verkiezingsproces
- President bezig de democratie te ondermijnen
- 70 medewerkers Security Alliance ontslagen
- NDP hekelt inmenging president in verkiezingsproces
- Voorlopige resultaten bekend; zetelverdeling niet veranderd
- Besluiten voor betere woonruimte, infrastructuur en grondzekerheid
- OMO-schuld en CBvS-reactie: Waar blijft de onderbouwing?
- World No Tobacco Day 2025: Ontmasker de tabaksindustrie
- Zonder spiegel geen toekomst
- Chenella Rozendaal treedt vandaag op tijdens Miss World in India
- Regenachtig weer blijft nog aanhouden
- Brunswijk moet bedanken om voor Simons te stemmen
- Voor een samenleving waarin iedereen meetelt
- Santokhi waarschuwt voor uitsluiting bij coalitievorming
Eergisteren
- ABOP nu ook aan boord: Zes partijen bereiken overeenstemming
- Hypocrisie in plaats van principe
- President Santokhi: Zorgelijke fouten bij telling stemmen; versnelling noodzakelijk
- Olieprijzen onder druk door OPEC-plannen en Trumps tariefdreiging
- PALU: Gekozen partijen moeten beloften waarmaken
- VSB dringt aan op goed bestuur en stabiel investeringsklimaat
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor Suriname
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en welvaart
- Intentie zonder richting
- Nieuwe PSA-website vanaf 9 juni operationeel
- Het volk heeft niet gesproken - het is verdeeld en verward
- 3000 jaar oude Mayastad ontdekt in Noord-Guatemala
- Ochtendbuien, later verspreide onweersbuien
- Kan de verkiezingsuitslag nog veranderen?
- Moody's: Politieke onzekerheid bemoeilijkt koers Suriname na verkiezingen
- ABOP eist voorzitterschap DNA: Conflict dreigt binnen beoogde coalitie