Leguanen- en kaaimanboerderij in voorbereiding in Coronie
Dit zegt districtscommissaris Harold Sijlbing aan Starnieuws. Het hoofd van LBB, Hesdy Esajas, heeft tijdens de presentatie uitgelegd waarom gekozen is voor Coronie om als eerst met de opzet van een 'legwanaboerderij' te beginnen in Suriname. Hij merkt op dat Coronianen dol zijn op leguanen, maar niet beseffen dat het ongebreideld eten van de eieren gaat leiden tot afname van deze reptielen. De groene leguaan (Iguana iguana) is in Coronie een welkome aanvulling is op de eettafel.
Het kweken van leguanen kan volgens Natuurbeheer voor twee groepen interessant zijn: landbouwers in de districten Saramacca en Wanica en voor de consumenten. De landbouwers ervaren vooral de kleine leguanen als een enorme plaag, aangezien deze hun groenten opvreten. Uit onderzoek is gebleken dat leguanenvlees en -eieren erg intrek zijn bij delen van de bevolking en wordt dit vlees als delicatesse gezien. De consumenten kunnen op een verantwoorde wijze aan het vlees komen.
Proefboerderij
LBB wil het districtscommissariaat van Coronie, dat ondersteund wordt door NGO’s, helpen in het streven het komende jaar met een proefboerderij te beginnen. “Er zijn veel iguana farms in de wereld, vooral in Midden-Amerikaanse landen, waar een groot deel van het vlees wordt geëxporteerd naar de Verenigde Staten. In Nederland is er ook een grote markt onder de Surinamers en Antillianen. Naast de consumptie van legwanavlees kan de huid ook worden bewerkt tot leer voor diverse gebruiksartikelen. Zeer aantrekkelijk voor Coronie is de opzet van een boerderij voor toeristen, die ook de dieren kunnen voeren”, deelt Sijlbing mee.
De dc deelt mee dat gelijktijdig ook de voorbereidingen plaatsvinden voor de ontwikkeling van een kaaiman kwekerij in Coronie. Er is een haalbaarheidsstudie in uitvoering om de brilkaaiman in gevangenschap te houden voor zowel toeristische als consumptieve doelen. Hierbij zal gebruikgemaakt worden van uitgemijnde gebieden, waar schelp- en zandafgravingen hebben plaatsgevonden. De haalbaarheidsstudie vindt plaats met medewerking van Investment Development Corporation Suriname (IDCS). Sijlbing is ervan overtuigd dat het district door deze projecten een economische opleving zal krijgen.
Vandaag
-
09:25
Twee verkeersdoden: automobilisten aangehouden en rijbewijs ingevorderd
-
08:50
Ex-politiecommissaris en inspecteur na 51 maanden voorwaardelijk vrij
-
06:52
Dossier houtexport 10: Hoger beroep donderdag bij Hof van Justitie
-
04:54
Bewolking, zon en regen
-
02:57
Trump roept Iraniërs op tot aanhoudende protesten: 'Hulp is onderweg'
-
00:59
Column: RIP Arnie Breeveld
-
00:00
Dossier houtexport 9: PG bevestigt: LVV kan onbeperkt aangifte doen van strafbare feiten
Gisteren
- IPSC-schietsportseizoen officieel van start bij MTC Rijsdijk
- Woning met inboedel afgebrand in Brokopondo
- Assemblee mist quorum, ABOP-fractie tekent uit onvrede presentielijst niet
- Dronken man aangehouden na mishandeling van vrouw
- President: Echtgenoot geen deel van delegatie Colombia (update)
- Hoe beleggers goud kopen en wat de markt drijft
- Melkcentrale kijkt vooruit: kwaliteit, vertrouwen en nieuwe producten
- VS overweegt militaire acties tegen Iran, maar geeft voorkeur aan dialoog
- Suriname onderzoekt goedkopere medicijnen via gezamenlijke inkoop met Colombia
- Wat we weten over de dodelijke anti-regimeprotesten in Iran...
- Warmte, bewolking en regen verwacht
- Dossier houtexport 8: Directeur LVV Ramkisoensing ontheven; RvM keurt besluit goed
- Suriname versterkt toerisme- en diasporabeleid via overleg in Den Haag
- Dossier houtexport 7: Column: De misdaad die een vonnis heet
- Simons: Colombia-ziekenhuis moet helpen zorgsysteem versneld op te bouwen
Eergisteren
- Trefossa-avond belicht documentair erfgoed als fundament Surinaamse identiteit
- Landcruiser brandt volledig uit bij woning aan Hendrikstraat
- Overvaller met schotwond aangehouden na mislukte beroving juwelierszaak
- Reumatoloog Dosoe. Reuma is chronisch, maar hoe we ermee leven, kunnen we wél veranderen
- Olieprijzen stabiel ondanks spanningen in Iran en Venezuela
- Aantal verkeersdoden in 2025 fors gedaald, jonge weggebruikers grootste risicogroep
- Dossier houtexport 6: OM en LVV oneens over aangifte houtzaak: alleen tegen Jeva geregistreerd
- China waarschuwt VS: Gebruik geen andere landen als voorwendsel voor Groenlandbeleid
- De Surinaamse Effectenbeurs: terugblik op 2025
- Dossier houtexport 5 - Advocaat Staat: rechter veroordeelt Suriname tot het plegen misdrijf
- Wisselvallig weerbeeld houdt aan
- Trump waarschuwt voor oliecrisis; suggereert deal Cuba - VS
- Column: De wereld draait om handel, maar de mens blijft gevangen in conflict
- Dossier houtexport 4: Aangifte in houtzaak niet aangenomen na overleg met OM