Column: Spelers uit SML?
Haast iedere keer wanneer Natio zich opmaakt om in actie te komen, laait de discussie weer op over lokale spelers die deel moeten uitmaken van de selectie. Natuurlijk is geselecteerd worden voor de nationale selectie, naast het behalen van het kampioenschap met de eigen vereniging, de ultieme waardering die je als sporter kan krijgen. Echter moet de realiteit niet uit het oog verloren worden. Die realiteit leert ons dat de bal in Suriname te weinig rolt. Sinds de finale van de eerste editie van de Suriname Major League (SML) in de laatste week van augustus, is er niet zo veel meer gebeurd in de voetballerij hier te lande. Slechts de bekercompetitie is nog even afgewerkt en daarna brak een periode van inactiviteit aan. Het is nu al weer ruim 100 dagen geleden sinds de bekerfinale is afgewerkt. Behalve dat er zo een lange periode van rust is na een competitie, is er tijdens de competitie zelf ook veel rust. De wedstrijden werden slechts in het weekend afgewerkt, hetgeen niet bepaald bevorderlijk is voor spelers die geacht worden in staat te zijn om meerdere wedstrijden in een week af te werken tijdens een regionaal toernooi.
Er is nog veel werk aan de winkel om spelers die hier in de Surinaamse profcompetitie actief zijn, klaar te krijgen voor het nationale elftal. Behalve dat ze te weinig wedstrijden in de benen hebben, maken ze ook onvoldoende trainingsuren. Hoewel de start van de SML een goed begin is om ons voetbal op een hoger niveau te brengen, moet er nog heel wat gebeuren om de spelers beter te maken. Een speler uit de SML die elke wedstrijd speelt en met zijn club in de finale mag staan, werkt welgeteld slechts 21 wedstrijden af per seizoen. Dit is minder dan de helft van het aantal wedstrijden dat een speler uit La Liga afwerkt. Is het dan redelijk om te stellen dat spelers uit de SML even goed voor de dag zullen komen bij regionale krachtmetingen?
Ik kijk ook uit naar de tijd waarin er met een gerust hart spelers uit de SML in Natio kunnen worden opgenomen. Voordat het zover is, zullen er mogelijkheden moeten worden gevonden om de spelers meer wedstrijden te laten spelen. Om te beginnen zullen er meer clubs toegelaten moeten worden tot de eerste divisie, zodat er meer wedstrijden afgewerkt kunnen worden. Daarnaast moeten de verenigingen hun stadions in orde maken, zodat het schema niet alleen voor het weekend uitgegooid wordt, maar ook door de week, opdat de spelers eraan wennen om meerdere wedstrijden per week af te werken. Voorts moet er een gedegen plan geschreven worden om naast de SML en bekercompetitie nog een competitie te introduceren, waardoor er meer gevoetbald kan worden.
We kunnen niet om sentimentele overwegingen blijven roepen dat spelers uit de SML opgesteld moeten worden bij internationale meetmomenten. Zonder iemand tekort te doen, moeten we de realiteit onder ogen zien dat deze spelers om boven aangehaalde en ook nog andere redenen, momenteel niet voldoen. Laten de verschillende actoren alles in het werk stellen om de lokale spelers beter te maken. Ondertussen moeten we dankbaar zijn dat spelers die in den vreemde zijn geboren en aldaar hun opleiding hebben genoten, hun schouders onder het 'Bouwproject Natio' willen zetten.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
12:14
Rishano Santokhi op Zanderij aangehouden na uitzetting uit de VS
-
10:50
Energiecrisis drukt op India en Europa door conflict in Midden-Oosten
-
08:48
NDP: Phagwa als spiegel van nationale eenheid
-
06:51
VHP benadrukt eenheid en hoop tijdens Holi-viering
-
04:55
Afwisseling van zon en verspreide buien op Phagwadag
-
02:57
Valuta onder druk door conflict in Midden-Oosten; energieonzekerheid drijft dollar omhoog
-
00:59
Column: CEO Leo onder stroom: Macht, verweer en verzet bij EBS
-
00:01
VES eist integrale financiële doorlichting zorgsector: Macro-economische noodzaak
Gisteren
- VAE sluit aandelenmarkten door regionale spanningen
- Stichting Lobi 58 jaar: focus op preventie, jongeren en uitbreiding SRHR-zorg
- Opleiding Jeugdtandverzorging 50 jaar: fundament van tandheelkundige zorg
- SVJ en VRTS bundelen krachten: accreditatie voor journalisten én mediabedrijven
- Diplomatieke oproep China-Rusland: stop militaire acties in Iran
- Suriname roept op tot de-escalatie in Midden-Oosten
- Schandaal rond Alcoa Pensioenfonds Suriname bereikt nieuwe fase
- Conflict in Iran verstoort wereldwijde olievoorziening
- Phagwá Milan verbindt generaties met cautál als kloppend hart
- Spoken word, muziek en voordracht kleuren SABI Literatuurfestival 2026
- Wisselvallige maandag met warme middag en lokale buien
- Midden-Oosten in vuur en vlam na moord op Khamenei
- Column: Golfconflict treft Caribisch gebied en Latijns-Amerika
- GuySure-onderzoek afgerond: RvC wacht op ingrijpen regering
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 913
- U-20 Natio wint met 4-0 van Grenada
- Systeemfout in Suriname?
- Regionale landen sturen humanitaire hulp naar Cuba en hervormen relatie met VS
- VMS slaat alarm over besteding SZF-middelen
- President terug van Caricom-top: bilaterale relaties versterkt
- Onderscheiding voor Bhiesnoe Gopal en Ranu Abhelakh
- Afonsoewa: Waarheid over mijn rechtszaak en de misleiding door ex-minister Ramadhin
- Lijk in staat van ontbinding aangetroffen in Klaaskreek; mogelijke verdachte overleden
- RvC EBS: Leo Brunswijk moet schriftelijk reageren na escalatie binnen directie
- Lichaam van Nederlandse toerist geborgen bij Atjoni
- Misiekaba:Investeren in preventie mentale problemen is nationale prioriteit
- Wereldwijde reacties op dood van Iran’s Khamenei: verdeeldheid en onrust
- Ramadhin: De dubbele moraal van Silvana Afonsoewa
- Zonnige 1e dag van maart
- Ayatollah Ali Khamenei: De leider die Irans verzet vormgaf
- Suriname en Brazilië gaan voor moderne landbouw en grotere voedselproductie
- Rijstboeren krijgen padieprijs aangeboden van SRD 500–550 per baal