Bedrijfsvergunningen waren in 2013 al gedigitaliseerd
Op 17 augustus is er via Starnieuws wederom aandacht besteed aan het digitaliseren van de Afdeling Bedrijfsvergunningen naar aanleiding van een publicatie hierover door de VSB. Nog verbaasder werd ik toen ik las dat de regering de digitalisering zal uitvoeren door weer een lening aan te gaan en wel van de IDB met ondersteuning van Compete Caribbean Partnership Facility. Dat wil dus ook zeggen dat er weer een heleboel consultants hieraan te pas zijn gekomen terwijl het toentertijd is uitgevoerd zonder één consultant.
Publieke complimenten aan de toenmalige Directeur Ondernemerschap op het ministerie, Dirk Heave, en zijn staf is op zijn plaats omdat hij het digitaliseringsproject volledig en alleen heeft begeleid dus zonder consultants. Hij heeft immers het project volledig uitgeschreven en opgezet onder de naam “van ‘red tape’ naar ‘red carpet’ en van (vermeend) corrupt naar corruptievrij”. De betaling aan de digitale ontwerper van het systeem is toen zonder lening maar met een donatie van een instituut gedaan waardoor het de overheid dus niets gekost heeft.
Ik ben daarom dan ook zeer verbaasd wanneer ik anno 2024 lees in het bericht op Starnieuws dat:
De primaire doelstellingen van het (huidige) project zijn gericht op het transformeren van het proces van bedrijfsvergunningen en goedkeuringen. Dit zal gebeuren door middel van verschillende initiatieven, waaronder:
- Modernisering van bedrijfsvergunningen: Door administratieve lasten voor bedrijven te verminderen, wordt de toegankelijkheid en snelheid van het verkrijgen van bedrijfsvergunningen vergroot. (Dit was al bereikt.)
- Verbetering van het Vergunningenproces: Het optimaliseren van licentie processen in Suriname, waardoor beoordelingen sneller kunnen worden uitgevoerd, het beheer wordt verbeterd en de toegankelijkheid voor alle belanghebbenden wordt verhoogd. (Dit was al bereikt.)
Door de doorlooptijden voor Surinaamse licenties, certificeringen en vergunningen te verbeteren en de coördinatie en informatie-uitwisseling te optimaliseren, wordt het goedkeuringsproces gestroomlijnd. (Dit was al bereikt en zelfs zodanig dat de afdeling bedrijfsvergunningen in november 2013 ISO gecertificeerd was waardoor men wist dat: “wij zeggen wat wij doen en doen wat wij zeggen”. Een certificering welke overigens heel erg uniek is voor de overheid.)
Tevens richt het project zich op het bevorderen van naleving en educatie, waarbij toezicht wordt gehouden om overtredingen te voorkomen en ondernemers worden begeleid in het licentieverleningsproces. (Dit was al bereikt. ECD en KKF speelden hier een belangrijke rol.)
Er is toen zelfs nog meer gedaan vanwege het digitaliseringsproject zo zijn er met de sector “economische zones” ontwikkeld om te voorkomen dat bedrijven in woonwijken worden opgezet. Dit is gedaan vooruitlopend op de formaliseren ervan door het ministerie belast met de ruimtelijke ordening.
Raymond Sapoen
Ex-minister HI
Politiek Leider HVB
Vandaag
Gisteren
- Kansenregen zonder resultaat: Robinhood verliest 3–1
- LVV wil jongeren Para vroeg scholen in moderne landbouwtechnieken
- China waarschuwt voor verdeelde wereld en hekelt VS
- Geld en sieraden verdwenen bij politie in strafzaak juwelier
- De stille oorlog
- Colombia staakt wapenaankopen bij VS na kritiek op cocaïnebestrijding
- Man bedreigt partner bij politie: Ik ga haar vermoorden
- Innovatie en technologie in Suzhou en Wuxi: Een Ontdekkingstocht
- Natio en Suriname verdienen een groter publiek
- Overwegend warm en droog weer
- Na Amerikaanse druk draait Trump: TikTok blijft in de VS
- Column: 'Voetbal is net een oorlog'
- VN-top: Klimaat, vrede en ongelijkheid centraal
Eergisteren
- Stichting Gaape Denki biedt jeugd Devisbuiten perspectief
- Een eigen toegankelijke Hoge Raad: breek uit het afhankelijkheidsdenken
- Wereldbank en Suriname versterken samenwerking in cruciale transitieperiode
- Nieuw Koeltechnisch Centrum geopend: Suriname versterkt strijd voor ozonbescherming
- Wereldbank bespreekt lopende programma’s met Natuurlijke Hulpbronnen
- Voorkom martelgang van leraren door digitalisering
- Rijstboeren eisen eerlijke prijs: minister Noersalim belooft snelle actie
- Politie kondigt verkeersmaatregelen aan oefeningen parade/defilé
- Fly All Ways hekelt stilzwijgen NAC na botsing op Zanderij
- Zonnige en hete dag
- VN waarschuwt voor verergerende voedselcrises wereldwijd
- 36 jaar stilstand in decentralisatie: tijd voor een realistische vernieuwing
- Somohardjo wil overtreding Wet op Staatsschuld in DNA bespreken