Bedrijfsvergunningen waren in 2013 al gedigitaliseerd
Op 17 augustus is er via Starnieuws wederom aandacht besteed aan het digitaliseren van de Afdeling Bedrijfsvergunningen naar aanleiding van een publicatie hierover door de VSB. Nog verbaasder werd ik toen ik las dat de regering de digitalisering zal uitvoeren door weer een lening aan te gaan en wel van de IDB met ondersteuning van Compete Caribbean Partnership Facility. Dat wil dus ook zeggen dat er weer een heleboel consultants hieraan te pas zijn gekomen terwijl het toentertijd is uitgevoerd zonder één consultant.
Publieke complimenten aan de toenmalige Directeur Ondernemerschap op het ministerie, Dirk Heave, en zijn staf is op zijn plaats omdat hij het digitaliseringsproject volledig en alleen heeft begeleid dus zonder consultants. Hij heeft immers het project volledig uitgeschreven en opgezet onder de naam “van ‘red tape’ naar ‘red carpet’ en van (vermeend) corrupt naar corruptievrij”. De betaling aan de digitale ontwerper van het systeem is toen zonder lening maar met een donatie van een instituut gedaan waardoor het de overheid dus niets gekost heeft.
Ik ben daarom dan ook zeer verbaasd wanneer ik anno 2024 lees in het bericht op Starnieuws dat:
De primaire doelstellingen van het (huidige) project zijn gericht op het transformeren van het proces van bedrijfsvergunningen en goedkeuringen. Dit zal gebeuren door middel van verschillende initiatieven, waaronder:
- Modernisering van bedrijfsvergunningen: Door administratieve lasten voor bedrijven te verminderen, wordt de toegankelijkheid en snelheid van het verkrijgen van bedrijfsvergunningen vergroot. (Dit was al bereikt.)
- Verbetering van het Vergunningenproces: Het optimaliseren van licentie processen in Suriname, waardoor beoordelingen sneller kunnen worden uitgevoerd, het beheer wordt verbeterd en de toegankelijkheid voor alle belanghebbenden wordt verhoogd. (Dit was al bereikt.)
Door de doorlooptijden voor Surinaamse licenties, certificeringen en vergunningen te verbeteren en de coördinatie en informatie-uitwisseling te optimaliseren, wordt het goedkeuringsproces gestroomlijnd. (Dit was al bereikt en zelfs zodanig dat de afdeling bedrijfsvergunningen in november 2013 ISO gecertificeerd was waardoor men wist dat: “wij zeggen wat wij doen en doen wat wij zeggen”. Een certificering welke overigens heel erg uniek is voor de overheid.)
Tevens richt het project zich op het bevorderen van naleving en educatie, waarbij toezicht wordt gehouden om overtredingen te voorkomen en ondernemers worden begeleid in het licentieverleningsproces. (Dit was al bereikt. ECD en KKF speelden hier een belangrijke rol.)
Er is toen zelfs nog meer gedaan vanwege het digitaliseringsproject zo zijn er met de sector “economische zones” ontwikkeld om te voorkomen dat bedrijven in woonwijken worden opgezet. Dit is gedaan vooruitlopend op de formaliseren ervan door het ministerie belast met de ruimtelijke ordening.
Raymond Sapoen
Ex-minister HI
Politiek Leider HVB
Vandaag
-
22:17
Reactie MONAC bij verklaring van minister Tsang op 13 aug in DNA
-
20:14
SAO levert 39 nieuwe verpleegassistenten af; wil erkenning diploma
-
18:10
Verkeersveiligheidsmaand: Focus op bewust rijgedrag
-
16:06
Gewapende overval aan de Coesewijnestraat
-
14:41
Licht en geluid
-
12:43
SLM-zaak: Jessurun, De Haan en Bissessur officieel als verdachte aangemerkt
-
10:45
Aviankoi: Minister Tsang probeert mij te criminaliseren
-
08:47
De volkswil: een stille executie van reputaties
-
06:51
Subsidie aan EBS doet begroting stijgen met SRD 1,6 miljard
-
04:54
Vandaag voornamelijk zonnig
-
02:56
Traditionele leiders en president Simons zoeken eensgezindheid grondenbescherming
-
00:58
Ophef in DNA over teruggeroepen VHP-diplomaten op staatskosten
-
00:00
DNA eist integrale doorlichting ministeries en staatsbedrijven op corruptie
Gisteren
- Begroting 2025 met algemene 41 stemmen aangenomen
- Gepensioneerden Centrale Bank klagen over achterblijvende pensioenuitkeringen
- Numerus fixus Geneeskunde: Roep om transparantie en meer opleidingsplekken
- Arbeidsinspectie tekent bezwaar aan tegen ontslag OWOS-voorzitter Hellings
- Bezoldiging directeur Algemene Zaken gecorrigeerd: directeurschaal, niet onderminister
- Tsang: 30 dienstauto’s bij ex-president; DNA-lid heeft SRD 185.000 gratis getankt
- VS-ambassadeur bij president Simons: focus op investeringen, onderwijs en veiligheid
- Uitbetaald, niet afgebouwd: Noersalim onderzoekt stallen- en brugproject
- Kan Putin Trump overhalen met economische voorstellen in Alaska?
- Bee belooft uitbetaling verkiezingswerkers uiterlijk in december
- Reactie op 'Vuurwapenvergunning verlengen? Online doen'
- Temperatuur begint te stijgen, onweer blijft aanhouden
- Investeringsgolf positioneert Suriname als oliehotspot
- Column: Één pot nat politiek
- Staatsschuld per eind mei SRD 139 miljard
Eergisteren
- Onderhandelingen over plasticverdrag lopen uit; landen hopen op late doorbraak
- OM: Boetes tot SRD 3.000 bij te laat inleveren nummerbewijs
- Baasaron: prijsdruk verlichten, handel digitaliseren en KMO’s financieren
- Rusland beperkt WhatsApp-gesprekken wegens weigering informatie te delen
- Abdoel krijgt brede steun als vicevoorzitter Staatsraad
- Ontwikkelingspotentieel ter aanscherping buitenlands beleid
- Uitspraak voorganger in zedenzaak op 19 augustus
- Tsang: Ik kan mij mislopen van IDB-financiering project Van ’t Hogerhuysstraat niet permitteren
- Pokie legt corruptie- en fraudegevoelig sociaal systeem overheid bloot
- Tsang stopt gratis tanken; start onderzoek naar misbruik dienstvoertuigen
- Onweersbuien in de middag en laat in de avond
- Monorath: SRD 312 miljoen aan oude rekeningen; projecten in gevaar
- Twaalf politieagenten veroordeeld voor mishandeling arrestanten in cellenhuis Geyersvlijt
- Column: Laatste horde
- Chandai directeur Algemene Zaken; vergoeding op niveau onderminister