Wereldbank en Suriname versterken samenwerking in cruciale transitieperiode
Tijdens de ontmoeting benadrukte de president dat de tijd dringt om de economie voor te bereiden op de nieuwe inkomsten uit olie en gas. “We zetten in op diversificatie door landbouw, toerisme, educatie en ondernemerschap te stimuleren. Surinaamse bedrijven moeten optimaal profiteren van de kansen die de sector de komende drie jaar zal brengen”, stelde Simons.
De Wereldbank toonde zich positief over deze koers. Diletta Doretti, vertegenwoordiger van de instelling voor Suriname en Guyana, wees op de ervaring die de bank heeft opgedaan in Guyana, waar zij de afgelopen drie jaar investeerde in technisch en beroepsonderwijs. Voor Suriname biedt de Wereldbank ondersteuning via trainingen, certificeringen en een arbeidsmarktanalyse voor sectoren zoals hospitality en agribusiness. Zo’n onderzoek zou circa acht maanden duren.

President Simons kondigde aan dat speciale werkgroepen met overheid en private sector worden ingesteld, zodat de samenwerking met de Wereldbank sneller en gerichter kan verlopen. Ook het vraagstuk van carbon credits kwam ter sprake, meldt de Communicatiedienst Suriname. Doretti gaf aan dat de bank, samen met de Europese Unie, expertise op dit terrein kan inzetten en Suriname wil bijstaan in het vinden van betrouwbare partners.
Volgens de president is dit essentieel: “Ons bos is van grote waarde, maar het moet concurreren met goud, bauxiet en andere natuurlijke hulpbronnen. Daarom is compensatie via carbon credits cruciaal. De Wereldbank kan ons helpen dit snel en transparant te realiseren.”
De delegatie bevestigde dat in oktober een team naar Suriname komt om de samenwerking verder uit te werken. Daarnaast stelde Doretti voor een bijeenkomst met experts te organiseren in New York tijdens de 80e Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. President Simons gaf aan hiervoor open te staan: “We hebben alle mogelijke hulp nodig om de compensatie uit carbon credits zo snel mogelijk te kunnen benutten.”
Vandaag
-
06:53
Exxon verdient investering in Guyana eerder dan verwacht terug
-
04:55
Warme start van de dag; later regen- en onweersbuien mogelijk
-
02:57
Politieagent aangereden tijdens verkeerscontrole; bromfietser aangehouden
-
00:59
Column: De wereldwijde kenniscrisis
-
00:00
Na afgelaste DNA-reis: Parmessar wil overleg met fractieleiders over grensprotocol
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 935
- ABOP zal tegen ratificatie grensprotocol met Frankrijk stemmen
- Van Reactie naar Creatie: een boodschap aan Suriname
- Programma moet mentale problemen bij zwangere vrouwen eerder helpen herkennen
- Wanneer ophef belangrijker wordt dan beleid
- Column: Fraser, Mathoera en de paspoorten
- Minstens vijf doden en 41 vermisten na brand op veerboot bij Indonesië
- Moeder en minderjarige dochter overvallen bij gewapende woninginbraak
- Wereldbank: Suriname moet arbeidsmarkt beter voorbereiden op economie van de toekomst
- IOL wil lerarenopleiding Lichamelijke Opvoeding vernieuwen vanuit nieuw beroepsprofiel
- Guyana start zoektocht naar ervaren bergingsbedrijf voor wrak MV Barima
- Warm en overwegend zonnig weer; later op de dag kans op enkele onweersbuien
- Ambassadeur Panka en PSD bespreken grotere rol diaspora bij ontwikkeling Suriname
- Rodney Deekman grote winnaar van Suripop 2026 met 'Konsensi'
- Korpschef Pinas peilt zorgen bewoners: meer surveillance en snellere politiehulp gevraagd
Eergisteren
- Eerst de context vermoord, daarna het karakter
- VSB: Logistieke infrastructuur Albina schiet tekort
- Eerste Heritage Month moet Surinamers dichter bij elkaar brengen
- VHP benadrukt gelijkwaardigheid van vrouwen na uitspraken Van Samson
- Caricom-voorzitter Pierre: Emancipatie is pas voltooid met economische vrijheid en rechtvaardigheid
- Gajadien plaatst kanttekeningen bij verklaring DNA-voorzitter Adhin
- Eén dode en één vermiste na bootongeval in Matawai-gebied
- Infantino schrapt omstreden World Cup-investeringplan na felle kritiek van UEFA en bonden
- Discriminerende uitspraken vragen om een principiële reactie
- Caribische ontwikkelingsbank onderzoekt regionale effectenbeurs voor Caricom
- Zonnige start, later kans op onweersbuien
- VN: Krachtige El Niño versterkt hitte op een 'planeet die al in brand staat'
- SGES: UNESCO-waarschuwing moet keerpunt zijn voor historische binnenstad
- Finabank eerste commerciële bank in NOB/IDB-programma voor extra financiering MKB