Sampie: Politieke oorlog om ABOP klein te krijgen
Edgar Sampie (ABOP/PL) vindt dat er een politieke oorlog wordt gevoerd om ABOP klein te krijgen. Ministeries die onder beheer zijn van de ABOP/PL krijgen geen middelen om het werk te doen. Dit geldt ook voor parastatale instellingen waar door ABOP voorgedragen personen de leiding hebben. Sampie voerde aan dat eenieder zich veilig wil voelen, maar veiligheid heeft een prijs. De volksvertegenwoordiger vroeg zich af hoe de korpsen en inlichtingendiensten moeten functioneren als zij de nodige middelen en apparaten niet hebben om te kunnen opereren. "Sinds 2020 is er geen behoorlijke investering gedaan bij het ministerie van Justitie en Politie.
"Als voorzitter van de commissie Justitie en Politie weet ik als geen ander hoe het reilt of zeilt binnen het ministerie van Justitie en Politie. Te a yuru doro fu bos tori, wo bos tori. Maar ik doe een beroep op de president van de Republiek Suriname, als oud-politieman, als oud-minister van Justitie en Politie, om eindelijk de politieke wil te tonen en te investeren in de veiligheidsdiensten van het land", betoogde Sampie. Hij schetste een somber beeld van diverse korpsen, waar de persoonlijke uitrusting te wensen overlaat. Door gebrek hieraan zouden velen van de ambtenaren lijden aan de Ziekte van Weil. "Veiligheid heeft een prijskaartje, je moet investeren in veiligheid. Aan de middelen van Juspol wil de president ook komen."
"Voorzitter, als ik zaken op een rijtje moet zetten wanneer het gaat om de drinkwaterproblematiek in ons land, dan durf ik te zeggen dat de president een beetje grapt en een loopje neemt met het volk. Er is geen gedegen plan om drinkwater te garanderen voor iedereen", stelde Sampie. Hij voerde aan dat er geen middelen worden vrijgemaakt, terwijl de overheid een achterstallige schuld van ruim SRD 17 miljoen heeft bij het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen. Aan de andere kant is SRD 20 miljoen gelijk overgemaakt aan de leverancier van buizen, zonder een reçu. Voor aanschaf van materiaal voor Commewijne is slechts SRD 1.2 miljoen nodig. "Voorzitter, ik hoop niet dat het zover komt dat ik de vicepresident moet vragen om dit bedrag te doneren", merkte Sampie op.
Het Assembleelid merkte op dat nog steeds gewacht wordt op de US$ 7 miljoen die in oktober vorig jaar is goedgekeurd voor de Surinaamse Waterleiding Maatschappij (SWM). Dit geld is nog steeds niet overgemaakt. Voor Henar is US$ 1 miljoen en in Nickerie is 3.5 miljoen besteed om 3 bronnen te boren voor watervoorziening. "En dat was binnen de kortste keren een feit. De SWM heeft slechts tweemaal het bedrag nodig voor Paramaribo en Wanica om het probleem van de lage waterdruk voor altijd op te lossen".
"Voorzitter, dit is een voorbeeld van de politieke oorlog waarover ik altijd praat. Omdat de ABOP daar zit, moet geen geld naar daar, anders gaat de ABOP scoren. Neem een voorbeeld bij NPS; ze kregen die nodige ondersteuning niet en daarom is NPS eruit. En precies zo wordt omgegaan met de ABOP ministeries en de parastatale bedrijven die onder de ABOP vallen", stelde Sampie. Hij voerde aan dat er met twee maten wordt gemeten binnen de regering.
Vandaag
-
21:32
Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
-
19:30
Staatsolie: Tekort aan geschoolden remt olievooruitgang
-
17:25
Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
-
15:27
Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
-
14:15
VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
-
12:31
Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
-
10:46
Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
-
09:34
Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
-
08:48
Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
-
06:51
Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
-
04:53
Kans op een enkele bui
-
02:57
President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
-
00:59
Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
-
00:00
Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs
Gisteren
- Versterking is nog geen vertrouwen
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM
- Conclaaf kiest nieuwe paus, start op 7 mei
- Reactie op 'Ons politiek-bestuurlijk systeem...'
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewijnestraat
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal
- Mijn gezondheid is geen bevel
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing tegen truck
- Mac Andrew: 'Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel arbeidsrecht'
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpoging
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart
- Erkenning collectieve eigendomsrechten met politieke wil snel opgelost
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 869
- OKB lanceert vernieuwde website voor transparante verkiezingsinformatie
- Wison start haalbaarheidsstudie FLNG-project Suriname
- Waarom Surinaamse verkiezingsdebat niet in Suriname?
- Topkok Jonnie Boer en de geur en smaak van Suriname
- Bromfietser op slag dood bij aanrijding in Nickerie
- In de ban van de verkiezingen 2025
- 60e AVD: KFC wint twee prijzen, Fiamba krijgt wisseltrofee
- Verkiezingsbeurs Biza: Eindsprint naar stembusgang
- VSB pleit voor gefaseerde uitvoering nieuw Burgerlijk Wetboek
- Meer bewolking en regen verwacht
- Wereld haalt opgelucht adem nu Trump Fed en IMF spaart
- Ontwerp-staatsbesluit RVI klaar: start 80+ op 2 mei
- Training journalisten voor verkiezingdag; vraagtekens over vonnissen