Kanape: Zonder geld geen projecten op begroting plaatsen
Kanape stelde dat het niet juist is als elke keer zaken op de begroting geplaatst worden, maar er is geen geld daarvoor. Hij noemde als voorbeeld het waterprobleem dat zich in oktober voordeed, waarbij de president in een persconferentie zei dat SRD 7 miljoen ter beschikking is van SWM om het probleem weg te werken. “Vandaag zijn we drie maanden verder en de middelen zijn nog niet vrijgemaakt”, zei Kanape. Hij is van mening dat als de middelen er niet waren aan de samenleving verteld moest worden dat de problemen op dit moment niet opgelost kunnen worden. “Als je aangeeft dat er een oplossing is, creëer je een verwachting dat de oplossing aankomt. Als die langer uitblijft ontstaat er een vertrouwensprobleem dan heb je twee problemen en als de oplossing niet komt, komen er meer”, stelde Kanape.
De volksvertegenwoordiger vroeg de regering of dat geld wel of niet komt en riep ook op om geen redenen te zoeken om niet uit te voeren wat al klaarligt uitgevoerd te worden. Daarnaast zei hij dat als er middelen beschikbaar gesteld moeten worden en het niet gebeurt dit vertraging creëert bij de uitvoering en systematische achteruitgang brengt bij de verschillende ministeries die hierover klagen. Bij onderwijs riep Kanape op om niet te beginnen aan projecten waarvan de middelen niet toereikend zijn. Hij vroeg de minister van Financiën & Planning om af te stemmen met zijn collega over de prioriteiten, zodat geen halve werken opgeleverd worden. “Laten we uitvoeren wat wel kan in de komende tijd”. Kanape riep ook op tot continuering van beleid om vernietiging van kapitaal te voorkomen. Over de renovatie en nieuwbouw van scholen welke landelijk moet gebeuren vroeg hij de minister van Onderwijs om met de minister van Financiën af te stemmen zodat dit weer prioriteit krijgt.
Bij Volksgezondheid vroeg Kanape vooral aandacht voor de toenemende Hiv-Aids gevallen in de samenleving. Hij vroeg hierbij ondersteuning aan organisaties als Stichting Lobi voor activiteiten en programma’s voor bewustwording. Kanape noemde ook de Medische Zending omdat deze organisatie nooit mag vallen. “Als de subsidies uitblijven of daarop besparing wordt aangebracht creëren we een probleem dat niet hoeft. Ik vraag de begroting van MZ ongewijzigd te laten”. Hij stond ook stil bij de mentale gezondheid. Vooral wapendragers moeten zich jaarlijks geestelijke gezondheidstesten ondergaan. Kanape riep op om de begroting van Volksgezondheid te ondersteunen "omdat we allemaal daarvan afhankelijk zijn".
Vandaag
-
15:10
A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering
-
13:08
Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP
-
11:11
Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten
-
10:41
VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie
-
08:47
Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in energiesector
-
06:51
Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen
-
04:53
Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag
-
02:55
Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor escalatie groeit
-
00:58
Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma
-
00:00
Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voelen druk
Gisteren
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; blijft aangehouden
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg goud
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwalificatie
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden...
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over inhoud missives
- Gewapende overval aan Lalawweg
- Rover mishandelt en berooft vrouw in woning
- Gekozenen aanvaarden bij CHS resultaat verkiezing
- Netanyahu’s aanval op Iran – strategisch keerpunt of politieke gok?
- Waarom Suriname zijn president niet meer in het geheim moet kiezen
- Tweede verdachte beroving in warung Fayadjanstraat ontkent betrokkenheid
- Aanhoudende regen en onweer
- Petronas versnelt olie-exploratie in Blok 52 na veelbelovende vondsten
- Generaal Salami gedood bij Israëlische luchtaanvallen op Iran
- Niet de regering, maar DNA treft blaam bij overname dienstvoertuigen
- Analyse verkiezingsuitslag mei 2025: Versnippering, verlies en politieke realiteit
Eergisteren
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden voor stemming president
- Britse man is enige passagier die vliegtuigcrash in India overleeft
- Suriname wil leren van India’s digitale arbeidssystemen
- Kwik en lood bedreigen gezondheid zwangere vrouwen
- Van A-Z: 2025-2050; Van Afhankelijkheid naar Zelfvertrouwen
- Suriname benadrukt versnelde aanpak kinderarbeid tijdens ILO-event
- 1 overlevende bij vliegtuigcrash in Ahmedabad (update)
- Air India-toestel crasht, minstens 100 doden
- Advocaten trekken verklaring deskundige in zaak drugsvliegtuig in twijfel
- Cotino vertrouwt op morele plicht nieuwe coalitie
- Onweersbuien vroeg in de ochtend
- Argentinië: Kansen én risico’s voor Peronisten en Milei na uitsluiting Cristina Kirchner
- Somohardjo: PL wijst overname dienstauto’s af, wij dienen het volk
- Column: Op koers
- VES-voorzitter: Koersstijging politiek steekspel; geen economische marktwerking