Ingezonden: Homoseksualiteit dis-harmoniseert de samenleving
Wat heeft Ronny Asabina in werkelijkheid gezegd?
Het DNA-lid heeft naar aanleiding van de issue, dat homo paren pleegkinderen adopteren, gesteld dat zulks geen gezonde en normale ontwikkeling is. Hij heeft nimmer gesteld het recht van een homo te willen beknotten. Noch minder heeft hij gesteld een discriminerende houding tegenover homo’s te zullen manifesteren. Hij heeft ook op geen moment daartoe opgeroepen. Ronny Asabina heeft gebruik gemaakt van zijn democratisch recht om aan te geven tegen homo gedragingen te zijn. Hij heeft toen beredeneerd dat homoseksualiteit een afwijking, een geestelijke ziekte is. In, DNA, maar ook daarbuiten heeft men bewust dan wel onbewust een totaal andere interpretatie gegeven aan zijn uitspraak ter zake. Nogmaals, ik ben erg ingenomen met de ondersteunende reacties die Ronny van de mainstreet gehad heeft.
Wat is er aan de hand?
De hamvraag die beantwoordt moet worden, is of Suriname zich zal moet laten leiden door wat zich in de zogenaamde vrije wereld aan het manifesteren is op het homoseksuele gebied. Ik denk dat elke supranationale organisatie zich bevoegdheid om ons de les te lezen niet moet aanmeten. De ferme reacties van de heer Dittrich van Human Right Watch, maar meer de nog de reactie van Geert Wilders moeten mijns inziens aan de laars gelapt worden. Dittrich en Geert Wilders moeten voor mijn part het liefs blijven kletsen in hun omgeving en niet trachten middels neokolonialistische strategie de door hun geaccepteerde en beleefde normen en waarden in te planten in een gemeenschap, die absoluut behoefte heeft aan normale en gezonde gezinnen die garantie bieden voor de groei van de bevolkingspopulatie.
De dialectiek leert ons dat evenwicht in alles van groot belang is. Zonder tegenstellingen is leven haast onmogelijk. Hoe zou de wereld eruit zien als alle mannen zich seksueel alleen aangetrokken voelen door het eigen geslacht en de vrouw hetzelfde doet? Ik geloof dat de wereld binnen afzienbare tijd vergaan zou worden. Laat mij even terugkomen op het geklets van Geert Wilders. Deze man moet zich koetst houden als er gesproken wordt over haat en discriminatie van groepen. Actueel is bekend dat Wilders zich opstelt als de grote tegenstander van het Moslim geloof, dat hij zelfs als barbaars bestempelt. Door zijn houding en oproep, is er breed in Nederland een zichtbare vorm van haat en discriminatie tegen de moslim in zijn land ontstaan. Waar maakt hij zich zorgen over als in Suriname een maatschappelijke discussie over homo gedragingen aangezwengeld wordt. Zodanig zelf dat hij consequentie wil verbinden aan de relatie tussen Nederland en Suriname, indien mocht blijken dat de coalitie de mening van Asabina ten aanzien van homo gedragingen adopteert. Ik adviseer Geert Wilders om zijn vieze vingers in zijn broekzak te stoppen en een tolereerbaar gedrag tegenover moslim te tonen. Misschien kan hij ook een onderzoek financieren om vast te stellen hoeveel autochtone Nederlanders als sekstoeristen naar Suriname komen en misbruik maken van de minder goede sociaaleconomische situatie, enkele jongeren in het homoseksuele leven inluizen met alle sociale erupties van dien. De laatste tijden is er veel te doen geweest over het pedofiele gedrag van enkele autochtone homoseksuele Nederlanders. Dit spreekt boekdelen.
Voorbeelden
Dat Human Right Watch en enkele mensen in Suriname zich beroepen op het feit dat eenieder het recht heeft te doen waar hij of zij zin in heeft kan waar zijn, maar dan moet dit in ander situatie binnen onze normen en waarde stelsel ook van toepassing zijn. Wat zal Human Right Watch zeggen als recidivisten moordenaars vinden dat hij het recht heeft om te moorden, omdat anders zijn recht niet bevredigd wordt? Hoe zal men reageren als bijvoorbeeld de leden van de satanistische beweging bepalen dat zij naakt op straat gaan. En wat zeg je als leden van deze beweging van de staat zouden eisen dat een huwelijk tussen deze leden en een hond erkend moet worden? U begrijpt dat ik met deze extreme voorbeelden slechts wil aangeven dat er in deze gevallen decadentie optreedt binnen de gemeenschappelijk vastgestelde en geaccepteerde normen en waarden. Niet alleen de leer van het christendom of andere geloofsrichtingen keurt homo gedragingen af, maar ook de natuurwetenschap bewijst met de theorie van gelijknamige polen stoten elkaar af en ongelijknamige polen trekken elkaar aan. Ik heb het eerder gehad over de dialectiek.
Waar het omgaat, is dat een ieder rechten mag hebben voor zoverre deze niet indruisen tegen de vigerende normen en waarden van een maatschappij waaraan de meerderheid zich wenst te houden. Wanneer er norm vervaging optreedt in een maatschappij, zijn er altijd mensen die op de rem drukken. In dit kader zie ik de actie van Ronny Asabina en ik denk dat hij daarin volledige ondersteuning moet genieten. Mijn ondersteuning heeft hij zeker.
Bert Eersteling
Vandaag
-
14:44
Brazilië ondersteunt Suriname met 100.000 vaccins en malariamedicatie
-
13:43
Overpeinzingen olie-inkomsten en impact op Inheemse gemeenschappen in Corantijngebied
-
10:48
Cubaanse leerlingen op school: ‘Ze doen alleen mee met rekenen’
-
08:51
Menstruatieproducten verminderen school- en werkverzuim onder vrouwen en meisjes
-
06:53
Houtproductie daalt licht in 2025; Sipaliwini blijft grootste productiegebied
-
04:55
Regen- en onweersbuien afgewisseld met bewolking en zon
-
02:57
Iran en VS bereiken voorlopig akkoord over verlenging staakt-het-vuren
-
00:59
Column: Wat taal vertelt over Suriname
-
00:22
Suriname en Brazilië verdiepen samenwerking op diverse gebieden
-
00:00
Exclusieve WK-2026-rechten voor STVS kosten US$ 450.000
Gisteren
- Verdachte ziet gevangenisstraf als kans om af te kicken van drugs
- Derde helft WK 2026: Boeiende teams, nieuwe spelers
- 9 maanden regering: kritiek mag, maar niet selectief
- Arbeidsgeschil over loon uitzendkracht belandt bij Hof van Justitie
- Hoge prijzen beproeven offerbereidheid tijdens Ied-ul-Adha
- Simons in overleg met Lula over economie, veiligheid en infrastructuur
- PALU: Verklaringen ex-ministers roepen vragen op over functioneren bestuur
- Acht jaar cel geëist tegen vader die zesjarige dochter misbruikte
- Modernisering Rechterlijke macht: Disciplinaire Raad
- Suriname kijkt naar Braziliaans Bolsa Família-model voor hervorming sociaal systeem
- Dodelijk verkeersongeval na botsing met sleepwagen
- Perioden van regen en kans op onweer
- Viraal fenomeen redt 'Trump'-buffel van slacht in Bangladesh
- Ook tijdens Offerfeest staat voedselveiligheid centraal
- Column: Kampioenschap Broki onverdiend?
- 99 procent van de Cubanen in Suriname werkt illegaal (1)
Eergisteren
- Integrale aanpak ontwatering
- Derde helft WK 2026: Drie landen, drie mascottes, één anthem
- President Simons aangekomen in Brazilië voor gesprekken over economie, landbouw en veiligheid
- 19-jarige bromfietser overlijdt na ernstig verkeersongeval op Goede Zorgweg
- Advocaat wil niet ontvankelijk verklaren OM in zaak Alcoa pensioenfonds
- ABOP benadrukt eenheid en solidariteit tijdens Ied-ul-Adha
- Bolivia versoepelt regels noodtoestand te midden van aanhoudende onrust
- VHP roept tijdens Ied-ul-Adha op tot saamhorigheid en nationale opoffering
- Gelovigen trotseren regen tijdens Ied-gebed; hoge prijzen offerdieren drukken feest
- NDP: Ied-ul-Adha toont belang van herstel landbouw- en veesector
- Inflatie in jaartijd 10,9%; voedsel, transport en zorg blijven duurder
- Exclusieve WK-rechten STVS maken uitzending via ATV en SRS mogelijk
- Wisselvallige woensdag met kans op stevige buien en onweer
- Teheran veroordeelt Amerikaanse aanvallen tijdens staakt-het-vuren
- In Pikin Saron zaak: Verdachte als lijk vervoerd
- DNA zoekt werkbaar compromis met regering over Comptabiliteitswet