Ingezonden: Homoseksualiteit dis-harmoniseert de samenleving
Wat heeft Ronny Asabina in werkelijkheid gezegd?
Het DNA-lid heeft naar aanleiding van de issue, dat homo paren pleegkinderen adopteren, gesteld dat zulks geen gezonde en normale ontwikkeling is. Hij heeft nimmer gesteld het recht van een homo te willen beknotten. Noch minder heeft hij gesteld een discriminerende houding tegenover homo’s te zullen manifesteren. Hij heeft ook op geen moment daartoe opgeroepen. Ronny Asabina heeft gebruik gemaakt van zijn democratisch recht om aan te geven tegen homo gedragingen te zijn. Hij heeft toen beredeneerd dat homoseksualiteit een afwijking, een geestelijke ziekte is. In, DNA, maar ook daarbuiten heeft men bewust dan wel onbewust een totaal andere interpretatie gegeven aan zijn uitspraak ter zake. Nogmaals, ik ben erg ingenomen met de ondersteunende reacties die Ronny van de mainstreet gehad heeft.
Wat is er aan de hand?
De hamvraag die beantwoordt moet worden, is of Suriname zich zal moet laten leiden door wat zich in de zogenaamde vrije wereld aan het manifesteren is op het homoseksuele gebied. Ik denk dat elke supranationale organisatie zich bevoegdheid om ons de les te lezen niet moet aanmeten. De ferme reacties van de heer Dittrich van Human Right Watch, maar meer de nog de reactie van Geert Wilders moeten mijns inziens aan de laars gelapt worden. Dittrich en Geert Wilders moeten voor mijn part het liefs blijven kletsen in hun omgeving en niet trachten middels neokolonialistische strategie de door hun geaccepteerde en beleefde normen en waarden in te planten in een gemeenschap, die absoluut behoefte heeft aan normale en gezonde gezinnen die garantie bieden voor de groei van de bevolkingspopulatie.
De dialectiek leert ons dat evenwicht in alles van groot belang is. Zonder tegenstellingen is leven haast onmogelijk. Hoe zou de wereld eruit zien als alle mannen zich seksueel alleen aangetrokken voelen door het eigen geslacht en de vrouw hetzelfde doet? Ik geloof dat de wereld binnen afzienbare tijd vergaan zou worden. Laat mij even terugkomen op het geklets van Geert Wilders. Deze man moet zich koetst houden als er gesproken wordt over haat en discriminatie van groepen. Actueel is bekend dat Wilders zich opstelt als de grote tegenstander van het Moslim geloof, dat hij zelfs als barbaars bestempelt. Door zijn houding en oproep, is er breed in Nederland een zichtbare vorm van haat en discriminatie tegen de moslim in zijn land ontstaan. Waar maakt hij zich zorgen over als in Suriname een maatschappelijke discussie over homo gedragingen aangezwengeld wordt. Zodanig zelf dat hij consequentie wil verbinden aan de relatie tussen Nederland en Suriname, indien mocht blijken dat de coalitie de mening van Asabina ten aanzien van homo gedragingen adopteert. Ik adviseer Geert Wilders om zijn vieze vingers in zijn broekzak te stoppen en een tolereerbaar gedrag tegenover moslim te tonen. Misschien kan hij ook een onderzoek financieren om vast te stellen hoeveel autochtone Nederlanders als sekstoeristen naar Suriname komen en misbruik maken van de minder goede sociaaleconomische situatie, enkele jongeren in het homoseksuele leven inluizen met alle sociale erupties van dien. De laatste tijden is er veel te doen geweest over het pedofiele gedrag van enkele autochtone homoseksuele Nederlanders. Dit spreekt boekdelen.
Voorbeelden
Dat Human Right Watch en enkele mensen in Suriname zich beroepen op het feit dat eenieder het recht heeft te doen waar hij of zij zin in heeft kan waar zijn, maar dan moet dit in ander situatie binnen onze normen en waarde stelsel ook van toepassing zijn. Wat zal Human Right Watch zeggen als recidivisten moordenaars vinden dat hij het recht heeft om te moorden, omdat anders zijn recht niet bevredigd wordt? Hoe zal men reageren als bijvoorbeeld de leden van de satanistische beweging bepalen dat zij naakt op straat gaan. En wat zeg je als leden van deze beweging van de staat zouden eisen dat een huwelijk tussen deze leden en een hond erkend moet worden? U begrijpt dat ik met deze extreme voorbeelden slechts wil aangeven dat er in deze gevallen decadentie optreedt binnen de gemeenschappelijk vastgestelde en geaccepteerde normen en waarden. Niet alleen de leer van het christendom of andere geloofsrichtingen keurt homo gedragingen af, maar ook de natuurwetenschap bewijst met de theorie van gelijknamige polen stoten elkaar af en ongelijknamige polen trekken elkaar aan. Ik heb het eerder gehad over de dialectiek.
Waar het omgaat, is dat een ieder rechten mag hebben voor zoverre deze niet indruisen tegen de vigerende normen en waarden van een maatschappij waaraan de meerderheid zich wenst te houden. Wanneer er norm vervaging optreedt in een maatschappij, zijn er altijd mensen die op de rem drukken. In dit kader zie ik de actie van Ronny Asabina en ik denk dat hij daarin volledige ondersteuning moet genieten. Mijn ondersteuning heeft hij zeker.
Bert Eersteling
Vandaag
-
18:19
Derde helft WK 2026: Zwitserland breekt Bosnië laat in duel, 4-1
-
16:16
Exportverbod op Surinaamse drijfnetvis naar VS opgeheven
-
15:13
Derde helft WK 2026: Tsjechië komt niet langs Zuid-Afrika
-
13:13
VES: Medicatievoorziening één van de drie grootste kostenposten in de gezondheidszorg
-
11:15
Derde helft WK 2026: Dag 8 - Mexico favoriet, Afrika viert historisch succes
-
09:10
Brede steun in De Nationale Assemblee voor verhoging AOV-uitkering
-
07:12
Derde helft WK 2026: Waarom voetbal veel meer zegt over mensen dan over doelpunten
-
05:15
Warme dag met veel bewolking en regenbuien verspreid over het land
-
03:17
Lula waarschuwt Trump: 'Bemoei je niet met Braziliaanse verkiezingen'
-
02:31
Asabina vraagt regering om opheldering over aangekondigde ontruimingsactie in 21 Bergi
-
01:23
TAS verdient antwoorden, geen afleidingen
-
01:23
Derde helft WK 2026: Colombia verslaat WK-debutant Oezbekistan met 3-1
-
00:59
Column: Voetbalbeleving vs hebzucht
-
00:00
RvC TAS wil CLAD-onderzoek naar financieel beheer; directeur spreekt van verdraaide voorstelling van zaken
Gisteren
- Gewapende groepen op goudvelden: symptoom van een staat die haar fiscale taak niet uitvoert
- Derde helft WK 2026: Ghana strijdt zich in slotminuten naar belangrijke 1-0 zege op Panama
- AdeKUS-docent promoveert in België
- Derde helft WK 2026: Engeland wint spectaculaire WK-klassieker van Kroatië met 4-2
- Tiener verdronken tijdens zwemmen in diepe goot in Lelydorp
- OAS verwerpt beschuldigingen aan adres van secretaris-generaal Ramdin
- Derde helft WK 2026: DR Congo verrassend gelijk tegen Portugal
- Overheid werkt aan gezamenlijke aanpak voor kwikvrije goudwinning
- Derde helft WK 2026: Dag 7 Cristiano Ronaldo jaagt op doelpuntenrecord
- Vrouw aangehouden na bloedige vechtpartij onder vissers in Meerzorg
- Bestaansrecht ressort- en districtsraden anno 2026
- Derde helft 2026: Arnautovic scoort penalty en bezorgt Oostenrijk 3-1 zege op debutant Jordanië
- Opnieuw kans op buien; afgewisseld met zonnige perioden
- Iran-akkoord: Trump staat weer aan het begin, maar de kaarten liggen nu in Teherans voordeel
- Van Genderen, eerste vrouwelijke griffier bij het Hof, heengegaan
- Derde helft WK 2026: Argentinië start titelverdediging in stijl; Messi scoort hattrick
- DNA-lid Lau: Begroting leunt te zwaar op verwachte olie-inkomsten
Eergisteren
- President steunt initiatief SVJ voor zelfregulering journalistiek
- Derde helft WK 2026: Irak strijdend ten onder tegen Noorwegen
- Asabina wil inzage in oliecontract: Parlement mag niet in het duister tasten
- Derde helft WK 2026: Frankrijk herpakt zich en wint van Senegal
- Afonsoewa: Begroting moet meer opleveren voor de burger
- Iran verdeeld over akkoord met de VS: hardliners versus gematigden
- Aristo Kelly officieel belast met waarneming directeurschap Volkshuisvesting
- Derde helft WK 2026: Dag 6- Kan Senegal opnieuw Frankrijk verrassen?
- Vreedzaam: Kabinet van de President moet beleid coördineren, niet bepalen
- Hoewel akkoord met VS is bereikt, hebben Iraniërs bedenkingen over vrede
- Weer blijft wisselvallig: kans op buien neemt opnieuw toe
- Gajadien: Begroting rust te veel op toekomstige olie-inkomsten
- Column: Wie bestuurt de Van 't Hogerhuysstraat?
- Derde helft WK 2026: Iran-Nieuw-Zeeland 2-2, buiten speelde zich een groter verhaal af
- Parmessar: Begroting 2026 is brug tussen crisis en economisch herstel