Laatste speeldag voorrondes FIBA Women’s Caribbean Cup
Vandaag komt St. Vincent and the Grenadines in poule A uit tegen Cuba. Guyana speelt om 18:45 uur in poule B tegen Dominicaanse Republiek en Suriname speelt om 21:00 uur in poule B tegen Barbados. In Poule A staat de Bahama’s nog aan top met 3 punten. In poule B bezet de Dominicaanse Republiek met 4 punten de eerste plaats. Zij worden op de hielen gevolgd door Suriname en Barbados elk met 3 punten. De gehele top 3 maakt nog kans op het halen van de volgende ronde.
Totaal 7 landen, inclusief Suriname, strijden gedurende vijf dagen tot en met 21 juni voor het kampioenschap. De landen zijn gesplitst in twee poules: Poule A: Cuba, Bahama’s, St. Vincent and the Grenadines en Poule B: Suriname, Dominicaanse Republiek, Guyana, Barbados.
De wedstrijd tussen Suriname en Guyana was super spannend. In een hard bevochten strijd is het Suriname die wedstrijd uiteindelijk naar zich toetrok, de eindscore 73 - 52. Om de volgende ronde te bereiken, moet Suriname vanavond de wedstrijd tegen Barbados winnen. Guyana, die de volgende ronde niet haalt, heeft een moeilijke wedstrijd tegen de erg ervaren Dominicaanse Republiek.
Tijdens de voorrondes (poule fase) komen de landen binnen de poule tegen elkaar uit. Hierna kwalificeren de nummers één en twee van elke poule voor de semi-finale en komen zij kruiselings tegen elkaar uit. De top drie teams na de finale kwalificeren voor de FIBA Women’s Centrobasket Championship later dit jaar. Vandaag is de laatste speeldag van de voorrondes (poules). De semifinales worden op woensdag 20 juni afgewerkt waarna de finale op donderdag 21 juni om 21:00 uur zal worden afgewerkt.
De laatste editie van 2017 werd door het gastland zelf, Virgin Islands, gewonnen. Noemenswaardig is dat Cuba hierin niet had geparticipeerd; zij hebben het toernooi steeds gedomineerd door het kampioenschap maar liefst 16 keer (een record) binnen te halen. Dit is de eerste keer dat Suriname aan het toernooi deelneemt.
De Surinaamse Basketbal Associatie (SBA), de Caribbean Basketball Confederation (CBC) en Fédération Internationale de Basketball (FIBA) hebben de organisatie in handen.
Vandaag
-
10:51
Anno 2025 mogen we desinformatie niet meer accepteren in Suriname
-
08:49
Vakbondsleider Hellings stapt naar Arbeidsinspectie na ontslag door EBS
-
06:44
Zware aardbeving treft Russische regio Kamtsjatka: tsunamiwaarschuwingen tot in Hawaï en Japan
-
04:55
Veel bewolking met kans op wat regen
-
02:57
VK dreigt Palestina in september te erkennen als Israël geen humanitaire actie onderneemt
-
00:59
Column: Twee scheve schaatsen
-
00:01
NPS-fractie stelt deel bezoldiging beschikbaar voor sociale projecten
Gisteren
- OM: Laat u niet gebruiken voor drugstransport via pakketten
- Twee verdachten aangehouden voor brute overval op 91-jarige man
- Suriname: Ministerposten, het wordt tijd dat de lat hoger ligt
- EBS ontslaat bondsvoorzitter Marciano Hellings op staande voet
- Studie: Gevallen van leverkanker kunnen tegen 2050 bijna verdubbelen
- Twee leden elite-eenheid KST aangehouden in spraakmakende zaak Sunparklaan
- Aanklacht Van den Bergh tegen accountant Braster ongegrond
- Minister Ramsaran belooft militairen waardering en versterking
- Gewapende diefstal bij GOw2: daders slaan toe en vluchten op bromfiets
- Korpschef aan minister Monorath: Politie kan het niet alleen
- Bewolkt met kans op wat regen
- VN: Honger daalt, maar risico’s blijven groot
- Column: Geen gezichtsverlies, maar gezichtsherstel
- Minister Monorath: Politie kan met tekorten niet optimaal functioneren
Eergisteren
- Onze zingende Oma Sanna wordt 100 jaar!
- Vier Surinaamse studenten behalen artsendiploma in Cuba
- Bootsman 'Tyson' verdronken bij ongeluk nabij Balingsoela
- Caribische landen willen handel met Afrika fors uitbreiden
- Gezin verliest woning en inboedel bij felle brand
- Minister Tsang: Openbaar Ministerie mag veel werk verwachten
- NMA: Geen goedkeuring goudverwerkingsbedrijf Commissaris Weytinghweg
- Acht nieuwe leden toegelaten tot De Nationale Assemblee
- Stichting 8 December: Stop het zwartmaken van het Korps
- Deviezencommissie weigert vergunning Gold Grams NV
- VSB moedigt deelname aan Guyane Excellence 2025 aan
- Buurtbewoners verzetten zich tegen goudverwerkingsbedrijf in woonwijk
- Zelfde weerbeeld, veel zon maar ook onweersbuien
- Kritiek hoort erbij – het Korps moet tegen een stootje kunnen
- VS en EU bereiken handelsakkoord: 15% importheffing voorkomt grote handelsoorlog
- Column: Gij zult niet… of toch wel?
- Minister Misiekaba belooft actie na zorgwekkende signalen PCS