VHP mag ook gemeenschapsprojecten indienen bij China
Na een bespreking van ongeveer anderhalf uur zijn partijen in een zeer positieve sfeer uiteen gegaan met de belofte de relatie waar mogelijk met inachtneming van diplomatieke regels en gebruiken te intensiveren, meldt de VHP Mediacommissie. Een VHP-delegatie werd ontvangen door de ambassadeur in zijn residentie aan de Anton Dragtenweg. Hij was vergezeld van zijn deputy head of mission, Counselor Xiaoyan Jiang en zijn secretaris. Naast Santokhi bestond de VHP-delegatie uit ondervoorzitter Glenn Oehlers, 2e secretaris Stan Dijksteel, 3e secretaris Maduri Alibux en adviseur Buitenlandse Betrekkingen Sonny Hira.
Voor VHP-voorzitter en de onlangs benoemde ambassadeur van China was het een hernieuwde kennismaking, aangezien zij elkaar reeds kenden respectievelijk in de functie van minister van Justitie en Politie van Suriname en Counselor op de Chinese Ambassade in Paramaribo. Beiden dus in een nieuwe functie. De ambassadeur betoogde dat het voor hem belangrijk is om goede relaties te onderhouden met alle politieke partijen in het land, naast het feit dat het in diplomatieke kringen gebruikelijk en daarom logisch is om sterke banden te hebben met de 'ruling party' in het gastland. Hij sprak zijn waardering uit voor de door Santokhi bewezen inzet voor land en volk, zowel nationaal als internationaal en zei de capaciteiten van hem te kennen en te weten dat hij tot veel in staat is.
Wat de ambassadeur het meest interesseerde volgens het persbericht, was het proces van het openbreken van de partij om alle etnische groepen toe te laten om zo te komen tot een echte grote nationale partij. Hij kon het niet nalaten te vragen naar de participatie van de Chinezen binnen de partij, waarop Santokhi antwoordde dat wij het huidige aantal van ongeveer 45 leden trachten uit te breiden door een krachtigere aantrekkingskracht op de groep uit te oefenen. Daartoe zijn er vaker gesprekken tussen de hier in Suriname gevestigde Chinese verenigingen en de leiding van de partij. Ook zullen wij nauwer gaan samenwerken met CCTV, de Chinese TV zender in Suriname.
De Counselor was bijzonder geïnteresseerd in het verzoek van Oehlers, in zijn hoedanigheid van leidinggevende van de Medische Faculteit van de Anton de Kom Universiteit van Suriname, samenwerkingsverbanden met Chinese universiteiten aan te gaan op het gebied van 'Herbal Medicine'. Dit, naast de reeds bestaande samenwerkingsverbanden met Chinese universiteiten. Hierover is reeds de eerste afspraak gemaakt.
Vandaag
Gisteren
- Denk goed na voordat je je laat testen
- Onbekenden openen vuur op pick-up bij Peling Pasi
- Dode zuigeling binnengebracht op spoedpost Nieuwweergevondenweg
- Eerste officieel erkende verpleegassistenten stromen door naar zorgsector
- Criminaliteitsbestrijding vereist een structurele aanpak!
- VSB waarschuwt voor gevolgen handelsbelemmeringen met Guyana
- Een miljoen SRD buitgemaakt bij woninginbraak
- Hongarije: Peter Magyar beëdigd als nieuwe premier
- Vier opvarenden ongedeerd na bootongeval op stuwmeer
- Zwembad Parima investeert in modernisering en duurzaamheid
- Fractieleiders roepen op tot herstel vertrouwen in parlement en versterking democratie
- Wisselvallige dag met buien en kans op onweer
- Laura Fernandez beëdigd als nieuwe president van Costa Rica
- President Simons ziet grote invloed van social media op parlementair werk
- Adhin: olie mag geen bestemming worden maar brug naar nieuw Suriname
Eergisteren
- LVV wil citrussector versterken vanwege groeiende vraag
- Politie krijgt bodycams en nieuwe uniformen
- Twee personen vermist na bootongeluk op stuwmeer
- Het Surinaamse volk blootstellen aan vergiftiging
- NV Havenbeheer wijst beschuldigingen over vertraging veersteiger Albina van de hand
- Amsterdam-Paramaribo vlucht 24 uur later uitgevoerd
- Stremming Hormuz: Zeelieden vast in een uitzichtloze situatie
- SLM-vlucht naar Paramaribo keert na technisch probleem terug naar Schiphol
- Rode Kruis benadrukt menselijkheid en hulpverlening op Wereld Rode Kruis-dag
- VS scherpt sancties tegen Cuba aan; VN waarschuwt voor 'energiesterfte'
- Vier politiefunctionarissen buiten functie in zaak-Lawa
- Fruitverwerkingsproject met India moet landbouwsector nieuwe impuls geven
- Bewolkte vrijdag met kans op zware onweersbuien in binnenland
- Galibi heeft 24 uur stroom met ingebruikname zonne-energiecentrale
- Column: 160 jaar volksvertegenwoordiging. Maar wie vertegenwoordigt het volk nog?
- Politie slaat alarm over vermissingen en ontspoord gedrag onder jongeren