Amerika als groepswinnaar naar kwartfinales
In de eerste speelperiode had Amerika de overhand en sterspeler Clint Dempsey maakte in de 27e minuut, naar later zou blijken de enige treffer van de wedstrijd. Meteen na de pauze werd DeAndre Yedlin kort na mekaar tweemaal geel gekleurd, waardoor het gastland met 10 man verder moest.
Paraguay domineerde vanaf toen de ontmoeting, echter slaagde hij er niet in een gelijkmaker te produceren. Amerika hield stand en eindigde met 6 competitiepunten als groepswinnaar van groep A. Colombia verloor namelijk van Costa Rica en bleef aldus steken op 6 punten. Hoewel Colombia dus ook met 6 punten eindigt en de onderlinge confrontatie met Amerika won, moet het vanwege een slechter doelsaldo genoegen nemen met de tweede plaats.
Colombiaanse bank verspeelt koppositie
In de laatste wedstrijd van groep A, won Costa Rica met 3-2 van Colombia in het NRG Stadium te Houston, Texas. De ruststand in deze ontmoeting was 2-1 in het voordeel van Costa Rica. Colombia dat reeds geplaatst was voor de kwartfinales, trad met zijn B-selectie aan.
Colombia had voldoende aan een gelijkspel om als groepswinnaar over te gaan naar de volgende ronde. Bondscoach Jose Pekerman achtte zijn B-selectie in staat het karwei te klaren, dus gunde hij zijn sterspelers wat rust. Echter kwam hij van een koude kermis thuis. Reeds in de tweede minuut plaatste Johan Venegas, Colombia met een magistrale uithaal op achterstand: 1-0. Echter maakte Frank Fabra het voordeel snel ongedaan: 1-1. Na ruim een half uur spelen was Fabra weer trefzeker, maar dan wel in eigen doel. Onder druk maakte hij ongelukkigerwijs een autogoal. Dit was meteen ook de ruststand.
Na de rust kwam sterspeler James Rodrigues binnen de lijnen voor Colombia, maar hij kon geen potten breken. Costa Rica verruimde zelfs de marge in de 58e minuut via Celso Borges: 3-1. Pekerman gebruikte in de 65e minuut zijn laatste troef in de persoon van Juan Cuadrado. Binnen tien minuten liet Cuadrado zijn aanwezigheid gevoelen door de assist voor het doelpunt van Marlos Moreno te verzorgen: 3-2. Dit was, verwoede pogingen van Colombia ten spijt, meteen ook het laatste wapenfeit.
Vanwege dit resultaat eindigt Colombia op de tweede plaats in groep A en treft in de kwartfinales de winnaar van groep B. Een eventuele ontmoeting met Brazilië is een reële mogelijkheid, maar dan moet dat land eerst zien te winnen van Peru. Amerika wint deze groep en maakt zich op om het land dat op de tweede plaats eindigt in groep B, te treffen.
De strijd is nog niet gestreden in groep B. Zowel Peru, Brazilië als Ecuador zijn nog in de race voor de twee beschikbare plaatsen die recht geven op een plek in de kwartfinales.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
03:16
Caricom roept op tot directe verlenging VS HOPE/HELP-wetgeving voor Haïti
-
01:31
TotalEnergies meldt 23% voortgang olieproject Blok 58 aan president Simons
-
00:59
Column: Onze kostbare kinderen
-
00:33
Jager overlijdt na noodlottig schietincident tijdens jacht
-
00:00
Somohardjo: Grondfraudeonderzoek loopt op volle kracht
Gisteren
- SREM markeert 45 jaar zorg en erkenning voor Surinaamse ex-militairen
- Tussen mist en muur: Onze uitdaging in de Chinese bergen
- LO-leerkrachten getraind in 3x3 basketbal voor Inter Island School Games 2026
- Suriname nodigt investeerders uit tijdens International Business Conference in Guyana
- Bromfietser komt om bij aanrijding te Bronsweg
- Sanae Takaichi schrijft geschiedenis als eerste vrouwelijke premier van Japan
- Voormalig Franse president Sarkozy begint 5-jarige gevangenisstraf
- Desiré Delano Bouterse en Jennifer Simons: eigen aanpak, gezamenlijke missie
- Divali ver van huis: Licht en hoop in een vreemde stad
- Parmessar: Suriname bewijst dat humanitaire waarden in de praktijk kunnen bestaan
- Bewolking, zon en lokale buien
- Kinderen in Gaza keren terug 'naar school' te midden van ruïne en trauma
- Column: Etnische zuivering is geen vraag; het is taal van oorlog
- STVS-directeur Abisoina ontkracht miskenning Frits Pengel
Eergisteren
- Tsang: Strijd tegen corruptie is ook een strijd van licht tegen duisternis
- Vissersboot met vier opvarenden gezonken in Saramaccarivier; zoekactie gaande
- NDP eert 172 jaar Chinese aanwezigheid en bijdrage aan Suriname
- President Simons: Chinese gemeenschap onverbrekelijk deel van Surinaamse identiteit
- CUS: Divali 2025 in het teken van eenheid, liefde en nationale trots
- Lijk met schotverwonding aangetroffen langs Krakaweg
- Zeven gewapende criminelen plegen roofoverval in Brokopondo
- BEP: Divali belicht kracht van diversiteit én historisch vrouwelijk leiderschap
- NPS: Divali herinnert ons aan de kracht van licht en nationale eenheid
- ABOP: Laat het licht van Divali ons land richting blijven geven
- Zestig jaar Surinaamse Televisie Stichting – en de man die vergeten werd
- Directoraat Cultuur en AJLA Frans-Guyana tekenen intentieverklaring
- In de middag lokaal regenbuien
- Burgers leven in angst na nieuwe luchtaanvallen in Afghanistan
- Column: Het verlangen naar vreugde die nooit kwam...
- President Simons: Het kleinste licht verdrijft de duisternis