Minister Badrising tekent Klimaatverdrag
De VN secretaris-generaal, Ban Ki-Moon, was zichtbaar verheugd en memoreerde dat klimaatverandering vanaf zijn eerste dag in functie topprioriteit is. Hij sprak van een historische dag, aangezien het voor het eerst in de geschiedenis is dat een verdrag door zoveel landen op dezelfde dag is getekend. Hij deed een beroep op de lidstaten om met dezelfde tred het verdrag te ratificeren, zodat het snel in werking kan treden. Hij pleitte voor een carbonvrije economie en voor hulp aan ontwikkelingslanden deze transitie te maken. Hij deed een oproep om de armen niet te laten lijden onder problemen, die zij niet gecreëerd hebben.
Minister Badrising heeft de traditie en het historisch respect van Suriname voor de natuur voor het voetlicht geplaatst. Het is vanwege dit respect en de traditie dat het voor Suriname een logische stap was om tot het Klimaatverdrag toe te treden, zei ze. Het land heeft ecosystemen beschermd en natuurbeschermingsgebieden ingesteld, die tezamen ongeveer 13% van het landoppervlak beslaan. Suriname is trots op het feit dat het land carbon negatief is. Dit wil zeggen dat onze uitstoot van koolstoffen minder is dan de hoeveelheid, die wij uit de lucht opnemen. Hiervoor zorgen de bossen, die 94% van het landoppervlak beslaan. De bewindsvrouw bevestigde de committering van de regering om deze bossen en de cultuur te behouden voor toekomstige generaties. Hiertoe geeft de regering invulling aan het bosbeleid, in welk kader een REDD+ Readiness programma wordt uitgevoerd.
De minister stelde vast dat de middelen waarover Suriname beschikt niet toereikend zijn om deze doelen te bereiken. In verband daarmede is het land in december 2015 toegetreden tot de 'Green Climate Fund'. In het kader van het Klimaatverdrag en de Parijs-overeenkomst is overeengekomen dat dit fonds vanaf het jaar 2020 jaarlijks een bedrag van USD 100 miljard dient te besteden aan klimaatprojecten voor ontwikkelingslanden.
Minister Badrising gaf aan de internationale gemeenschap te kennen dat een zeespiegelstijging desastreuze gevolgen kan hebben voor landen als Suriname met een laag liggend kustgebied. Het merendeel van de landbouwgebieden, economische en sociale infrastructuur en leefgemeenschappen in deze gebieden, zullen worden getroffen. Er werd een oproep gedaan om mogelijkheden binnen de klimaatfondsen te scheppen, waardoor middelen beschikbaar komen voor deze landen voor de uitvoering van projecten voor adaptatie, mitigatie, compensatie voor opgelopen schade, technologie, voedselproductie en voedselveiligheid.
Vandaag
-
22:37
Eerste onderzoeksresultaten wijzen op chemische oorzaak vissterfte Saramaccarivier
-
21:21
In augustus voor het eerst nationale Heritage Month
-
19:26
Universiteitskoor AdeKUS maakt comeback na jaren van stilte
-
17:55
Investeren in kinderen is investeren in de toekomst van ons land
-
16:43
SLM voert geannuleerde Amsterdam-vlucht dinsdag alsnog uit met toestel van Air Europa
-
14:57
Bromfietser overleden na botsing tegen EBS-mast op weg naar Reeberg
-
14:24
Zoekactie naar slachtoffers MV Barima loopt vast; 30 mensen nog vermist
-
12:22
Gouddossier 5: Matawai slaat alarm over aangevoerd materiaal voor goudwinning
-
10:52
Tourtonnelaan krijgt dringend onderhoud; werkzaamheden duren twee à drie dagen
-
08:54
De nieuwe grabbelton; Oil & gas in Suriname
-
06:56
Caribische belastingdiensten zoeken antwoord op digitale economie
-
04:58
Warm begin van de dag, later kans op onweersbuien
-
03:03
Tyfoon Noul bereikt China: honderdduizenden geëvacueerd in Guangdong
-
00:59
Column: Verbonden in verlies
-
00:00
Gouddossier 4: Grensakkoord nog in de ijskast, ecologische ramp langs Marowijnerivier
Gisteren
- SLM-vlucht naar Amsterdam geannuleerd na technisch mankement
- Column: Borrelpraat no. 934
- Gewapende overval op supermarkt Quan Tai aan Henck Arronstraat
- Cubaanse president beschuldigt VS van genocide en poging tot overname
- Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
- Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
- Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
- Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
- De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
- Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
- Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- 'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
- Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
- Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?
Eergisteren
- Uitbreiding vrij verkeer binnen CARICOM moet meer beroepsgroepen kansen bieden
- Voetbal tussen waarneming en waardering
- Films brengen basisscholieren in contact met Franse taal en cultuur
- Voetganger overleden na aanrijding: doorgereden autobestuurder gezocht
- Derde helft WK 2026: Dank u, Thank you, Gracias
- Een kritieke ecologische en humanitaire crisis in het binnenland van Suriname
- Geiten als trofeeën
- Districtscommissariaat Paramaribo Midden verhuist naar eigen werkgebied
- Wereldbank schat schade door aardbevingen in Venezuela op $19,6 miljard
- Overwegend warm en zonning weer; later kans op buien
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en personenauto op kruising Sumatraweg-Houttuinweg
- Ken syfilis in 2026
- Starnieuws gouddossier 2; Asabina: Regering weet wat misgaat in goudsector, maar grijpt niet in