Louis heeft vast meegekeken
De verkiezingen komen eraan en hoewel ik werkzaam ben in de politiek verbleekt het belang hiervan bij het grootste nieuws van vorige week. Ik doel niet op het Amerikaanse bezoek aan ons land, ingegeven door hogere machten die willen meeliften op onze olievondsten. Het echte nieuws van vorige week was dat onze mannen zich geplaatst hebben voor de Gold Cup, pas voor de tweede keer in de historie.
Mijn eerste artikel schreef ik naar aanleiding van het WK voetbal in Qatar in 2022. Suriname was er niet bij, wat overigens geen hele grote verrassing was, omdat we ons nog nooit voor een WK hebben geplaatst. Voetbalbond FIFA heeft echter besloten, ingegeven door een oneindige drang naar geld en macht, dat op het volgende WK in 2026 48 landen actief mogen zijn. Nog nooit zijn er zoveel deelnemers geweest. Bijkomend voordeel is dat het WK wordt georganiseerd in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, waardoor deze landen automatisch geplaatst zijn. Laten dat nu net onze grootste concurrenten zijn. Kortom, het moet in 2026 gebeuren.
De kwalificatie voor het WK 2026 is al een tijdje aan de gang. We zijn goed begonnen met twee overwinningen, maar zijn er nog niet. In juni staan twee cruciale duels op het programma. Als we die goed doorkomen, plaatsen we ons voor de derde en laatste kwalificatieronde. Voor het vertrouwen is het essentieel dat we ons geplaatst hebben voor de Gold Cup. De tegenstander, Martinique, is niet van het allerhoogste niveau, maar winnen is winnen.
Sport valt of staat met vertrouwen. Ieder land dat actief is op de Gold Cup en later op het WK heeft goede voetballers. Anders sta je daar niet. Het verschil tussen kunnen voetballen en wedstrijden winnen, zit voor een groot deel in zelfvertrouwen. Mijn goede vriend Louis van Gaal is een ster in het geven van vertrouwen. Louis en ik kennen elkaar overigens niet, maar dit staat onze vriendschap gelukkig niet in de weg. Huidig bondscoach Stanley Menzo, die zelf een tijd onder Van Gaal heeft gespeeld, kan de komende maanden verder werken aan het vertrouwen. Als onze jongens het geloof krijgen dat ze het WK 2026 kunnen bereiken, is de kans meteen een stuk groter dat dit ook gaat gebeuren.
Sinds mijn eerste artikel houd ik een vurig pleidooi om Louis van Gaal aan te stellen als bondscoach. Niks ten nadele van Menzo, maar als we echt een stap willen zetten met het Surinaamse voetbalelftal hebben we Louis nodig. Wat denk je dat het voor de uitstraling naar tegenstanders betekent als ze voor de aftrap Louis met zijn kenmerkende blocnote het veld zien betreden? Dan sta je meteen met 1-0 voor. Daarnaast is het automatisch een boost voor de faciliteiten, Louis neemt immers alleen genoegen met het allerbeste. De jeugd gaat nog massaler voetballen, omdat iedereen bij de mannen van Louis wil horen. En de nu nog slapende sponsors in Nederland worden gewekt door de luide stem van Louis, waar heel Suriname van profiteert.
R.F.N. Bouterse
Vandaag
-
14:12
Phagwa: Nationale viering van licht en verbondenheid
-
12:14
Rishano Santokhi op Zanderij aangehouden na uitzetting uit de VS
-
10:50
Energiecrisis drukt op India en Europa door conflict in Midden-Oosten
-
08:48
NDP: Phagwa als spiegel van nationale eenheid
-
06:51
VHP benadrukt eenheid en hoop tijdens Holi-viering
-
04:55
Afwisseling van zon en verspreide buien op Phagwadag
-
02:57
Valuta onder druk door conflict in Midden-Oosten; energieonzekerheid drijft dollar omhoog
-
00:59
Column: CEO Leo onder stroom: Macht, verweer en verzet bij EBS
-
00:01
VES eist integrale financiële doorlichting zorgsector: Macro-economische noodzaak
Gisteren
- VAE sluit aandelenmarkten door regionale spanningen
- Stichting Lobi 58 jaar: focus op preventie, jongeren en uitbreiding SRHR-zorg
- Opleiding Jeugdtandverzorging 50 jaar: fundament van tandheelkundige zorg
- SVJ en VRTS bundelen krachten: accreditatie voor journalisten én mediabedrijven
- Diplomatieke oproep China-Rusland: stop militaire acties in Iran
- Suriname roept op tot de-escalatie in Midden-Oosten
- Schandaal rond Alcoa Pensioenfonds Suriname bereikt nieuwe fase
- Conflict in Iran verstoort wereldwijde olievoorziening
- Phagwá Milan verbindt generaties met cautál als kloppend hart
- Spoken word, muziek en voordracht kleuren SABI Literatuurfestival 2026
- Wisselvallige maandag met warme middag en lokale buien
- Midden-Oosten in vuur en vlam na moord op Khamenei
- Column: Golfconflict treft Caribisch gebied en Latijns-Amerika
- GuySure-onderzoek afgerond: RvC wacht op ingrijpen regering
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 913
- U-20 Natio wint met 4-0 van Grenada
- Systeemfout in Suriname?
- Regionale landen sturen humanitaire hulp naar Cuba en hervormen relatie met VS
- VMS slaat alarm over besteding SZF-middelen
- President terug van Caricom-top: bilaterale relaties versterkt
- Onderscheiding voor Bhiesnoe Gopal en Ranu Abhelakh
- Afonsoewa: Waarheid over mijn rechtszaak en de misleiding door ex-minister Ramadhin
- Lijk in staat van ontbinding aangetroffen in Klaaskreek; mogelijke verdachte overleden
- RvC EBS: Leo Brunswijk moet schriftelijk reageren na escalatie binnen directie
- Lichaam van Nederlandse toerist geborgen bij Atjoni
- Misiekaba:Investeren in preventie mentale problemen is nationale prioriteit
- Wereldwijde reacties op dood van Iran’s Khamenei: verdeeldheid en onrust
- Ramadhin: De dubbele moraal van Silvana Afonsoewa
- Zonnige 1e dag van maart
- Ayatollah Ali Khamenei: De leider die Irans verzet vormgaf
- Suriname en Brazilië gaan voor moderne landbouw en grotere voedselproductie
- Rijstboeren krijgen padieprijs aangeboden van SRD 500–550 per baal