VSB zal dialoog met Afreximbank voortzetten
De African Export-Import Bank (Afreximbank) constateert dat Suriname aantrekkelijke investeringskansen
biedt in diverse sectoren en een brug kan vormen tussen Afrika en de
Caribische regio. De bank erkent dat er nog veel onbenut potentieel is
in de handelsbetrekkingen tussen Afrika en de Caricom-landen en ziet
Suriname als een strategisch knooppunt om deze samenwerking te
versterken. De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) werd uitgenodigd voor een consultatie met de president tevens voorzitter van de Raad van Bestuur van Afreximbank, professor Benedict Oramah.
Tijdens deze bijeenkomst werd het economische potentieel van Suriname onder de aandacht gebracht en werden mogelijkheden voor samenwerking tussen Afrikaanse investeerders en de Surinaamse private sector besproken. VSB heeft met grote interesse kennisgenomen van de belangstelling van de bank en zal de dialoog verder voortzetten. Afreximbank is bereid investeringen te stimuleren en te faciliteren om de economische samenwerking tussen Afrika en Suriname te bevorderen. Oramah gaf aan dat samenwerking op diverse economische fronten essentieel is om de handelsstromen tussen beide regio’s te vergroten, meldt de VSB Nieuwslijn.
Uit statistieken blijkt dat de handel tussen Afrika en de Caribische regio nog beperkt en geconcentreerd is. In 2020 bedroeg de Afrikaanse export naar de Caribische regio minder dan 0,1% van de totale Afrikaanse export, terwijl minder dan 1% van de Caribische export naar Afrika ging. Enkele uitdagingen die bijdragen aan deze beperkte handel zijn:
- Het ontbreken van bilaterale of regionale vrijhandelsovereenkomsten, wat leidt tot hogere invoertarieven.
- Regelgevende vereisten en andere non-tarifaire handelsbelemmeringen.
- Hoge transportkosten.
Noordelijke en Zuidelijke Afrikaanse landen hebben relatief nauwere handelsrelaties met de Caribische regio, waarbij Trinidad en Tobago de belangrijkste Caribische exporteur naar Afrika is, goed voor 40% van de Caribische export naar het continent.
Kansen voor Suriname
Afreximbank heeft specifieke initiatieven geïdentificeerd waarmee de samenwerking met Suriname kan worden versterkt. Enkele van deze initiatieven zijn:
- Construction and Tourism-Linked Relay Facility: Dit programma faciliteert hotelconstructie door eerst de bouwrisico’s te garanderen, waarna financiering wordt verstrekt zodra de bouw voltooid is.
- Construction and Medical-Linked Relay Facility: Ondersteunt de bouw van specialistische medische faciliteiten om medisch toerisme binnen de regio te verminderen.
- Creative African Nexus: Stimuleert de creatieve en culturele industrieën zoals mode, film en muziek.
- Intra-African Trade Fair: Biedt een platform voor bedrijven om handel en investeringsmogelijkheden te verkennen en marktinformatie uit te wisselen.
VSB erkent het belang van deze initiatieven en blijft in gesprek met Afreximbank om concrete stappen te zetten richting een versterkte economische samenwerking. De bank toont zich bereid om als strategische partner op te treden en te investeren in de verdere ontwikkeling van handelsbetrekkingen tussen Suriname en Afrika. Dit biedt perspectieven voor duurzame economische groei en versterking van de private sector in Suriname.
Vandaag
-
08:51
Dansen met olifanten
-
06:53
Kleine en middelgrote pluimveeboeren beschrijven zorgen sector
-
04:55
Zelfde weerpatroon bewolkt, zon en onweer
-
02:57
Illegale migratie eist opnieuw levens op Caribische route
-
01:02
5 scholieren naar Parijs voor Internationale Natuurkunde Olympiade
-
00:01
Rijstboeren Nickerie vestigen hoop op aankomende minister Noersalim
Gisteren
- Reactie op ''Santokhi's toespraak...zelfverheerlijking'
- "Miljoenen doden door stofstormen wereldwijd"
- NPS draagt Patrick Brunings voor als minister Olie, Gas en Milieu
- 30 verdachten aangehouden na reeks misdrijven: Oproep tot waakzaamheid
- Drs. C. Waterberg verdient erkenning in de strijd tegen malaria
- Afstudeeronderzoek legt voedselveiligheidsproblemen melkveesector bloot
- Nieuwe bezems van gerecycled materiaal!
- Crash Air India: motoren vielen direct na start uit
- Suriname is geen arm land – het is leeggeroofd
- Eerste master Geschiedenis afgeleverd door Faculteit der Humaniora van AdeKUS
- Bewolkte zaterdag met kans op onweersbuien
- Bijna 5.000 doden in Haïti sinds oktober door escalerend bendegeweld
- VS en Suriname starten gezamenlijke medische missie AMISTAD 2025
- Minister Ori: Met opgeheven hoofd vertrek ik
Eergisteren
- Reactie op 'Waarschuwing tegen...pakken'
- Minister Ramadhin erkent partners voor historische malaria-overwinning
- Lula op Trumps tariefdreiging: 'Brazilië accepteert geen druk'
- Zorgsector versterkt met 160 nieuwe professionals
- NPS draagt Diana Pokie en Dirk Currie voor als ministers
- Bejaarde slachtoffer gewelddadige woningoverval: SRD 50.000 buitgemaakt
- Stemrecht op het spel voor miljoenen Indiërs
- Fly All Ways werkt aan oplossing gestrande passagiers Bonaire
- Waarschuwing tegen terugkeer van oude meesters in nieuwe pakken
- Santokhi, Simons en Adhin in overleg ordentelijke machtsoverdracht
- Steeds meer zon met wegtrekkende buien
- Chileense gletsjers lopen verhoogd risico op instorting en aardverschuivingen
- Rechter: OW moet aanbestedingsbesluit project Van ’t Hogerhuysstraat intrekken
- Column: Kabinetsformatie: Competentie of beloningssysteem?
- Slechts drie vrouwen in het nieuwe kabinet!