De verheerlijking van een veroordeelde
Op de verjaardag van Desi Bouterse, erevoorzitter van de Nationale Democratische Partij (NDP) en veroordeelde voortvluchtige misdadiger, organiseert de partij feestelijke bijeenkomsten en belooft zij hem het 'cadeau' van een verkiezingsoverwinning. Deze publieke steun voor een man die is veroordeeld voor zijn betrokkenheid bij de Decembermoorden van 1982, waarin 15 onschuldige burgers, onder wie journalisten, werden geëxecuteerd, is niet alleen een schande voor Suriname, maar een ernstige bedreiging voor de rechtsstaat en mensenrechten.
Desi Bouterse is officieel veroordeeld door de Surinaamse rechtbank, maar in plaats van deze gerechtelijke uitspraak te respecteren, blijft hij zich in de schaduw van politieke macht verschuilen. Zijn partij, de NDP, heeft hem zelfs verheven tot erevoorzitter, een titel die hem lijkt te ontslaan van verantwoordelijkheid voor de gruweldaden die onder zijn leiding zijn gepleegd. Deze verheerlijking van Bouterse staat symbool voor een diepgewortelde minachting voor gerechtigheid en de rechten van de slachtoffers en hun nabestaanden. In plaats van verantwoording af te leggen, promoot de NDP de terugkeer van Bouterse in de politieke arena. Dit is niets minder dan een belediging voor degenen die hun leven verloren in de strijd voor vrijheid en waarheid, en een bedreiging voor de toekomst van een rechtvaardig Suriname.
De oproep tot 'eenheid' binnen de NDP, zoals tijdens de recente wijkvergadering in Abra Broki werd benadrukt, is in werkelijkheid een oproep tot het negeren van gerechtelijke uitspraken en het ondermijnen van de mensenrechten. De partij probeert zichzelf te presenteren als de redder van het land, terwijl ze in feite pleit voor de rehabilitatie van een veroordeelde mensenrechtenschender.
De oprichting van een 'anti-fraude platform' en de oproep om de verkiezingen nauwgezet te monitoren, zoals door verschillende NDP-leden werd gesuggereerd, klinkt ironisch in de oren van iedereen die bekend is met de geschiedenis van verkiezingsmanipulatie en de dictatuur die Bouterse in het verleden heeft gevoerd. Desi Bouterse is een veroordeelde voortvluchtige en het verheerlijken van hem als erevoorzitter van een politieke partij is een klap in het gezicht van gerechtigheid en de slachtoffers van zijn regime.
Deze stilte roept ernstige vragen op over de werkelijke toewijding van deze partijen aan de bescherming van mensenrechten en de handhaving van gerechtigheid. In een tijd waarin Suriname voor cruciale keuzes staat, is het onbegrijpelijk dat politieke leiders nalaten zich uit te spreken tegen de normalisatie van straffeloosheid. Suriname kan niet verder gaan op een pad van leugens, manipulatie en geweld. Het is tijd om te kiezen voor waarheid, gerechtigheid en respect voor mensenrechten.
Stichting 8 december 1982
Sunil Oemrawsingh
Voorzitter
Vandaag
-
19:39
Volledig herstel na tijdelijke landelijke storing bij Telesur
-
17:47
Telesur kampt met grote storing in telefonie en internet
-
16:46
EU en UNDP starten mangroveproject in Nickerie: focus op bescherming
-
14:44
Baasaron: nauwe samenwerking met VSB cruciaal
-
12:46
De sluipende macht…
-
10:48
Ministers bundelen krachten tegen milieuvervuiling door goudwinning
-
08:50
Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
-
06:52
Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
-
04:54
Zon en bewolking met lokale buien
-
02:57
Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
-
00:59
Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
-
00:00
Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur
Gisteren
- Kansenregen zonder resultaat: Robinhood verliest 3–1
- LVV wil jongeren Para vroeg scholen in moderne landbouwtechnieken
- China waarschuwt voor verdeelde wereld en hekelt VS
- Geld en sieraden verdwenen bij politie in strafzaak juwelier
- De stille oorlog
- Colombia staakt wapenaankopen bij VS na kritiek op cocaïnebestrijding
- Man bedreigt partner bij politie: Ik ga haar vermoorden
- Innovatie en technologie in Suzhou en Wuxi: Een Ontdekkingstocht
- Natio en Suriname verdienen een groter publiek
- Overwegend warm en droog weer
- Na Amerikaanse druk draait Trump: TikTok blijft in de VS
- Column: 'Voetbal is net een oorlog'
- VN-top: Klimaat, vrede en ongelijkheid centraal
Eergisteren
- Stichting Gaape Denki biedt jeugd Devisbuiten perspectief
- Een eigen toegankelijke Hoge Raad: breek uit het afhankelijkheidsdenken
- Wereldbank en Suriname versterken samenwerking in cruciale transitieperiode
- Nieuw Koeltechnisch Centrum geopend: Suriname versterkt strijd voor ozonbescherming
- Wereldbank bespreekt lopende programma’s met Natuurlijke Hulpbronnen
- Voorkom martelgang van leraren door digitalisering
- Rijstboeren eisen eerlijke prijs: minister Noersalim belooft snelle actie
- Politie kondigt verkeersmaatregelen aan oefeningen parade/defilé
- Fly All Ways hekelt stilzwijgen NAC na botsing op Zanderij
- Zonnige en hete dag
- VN waarschuwt voor verergerende voedselcrises wereldwijd
- 36 jaar stilstand in decentralisatie: tijd voor een realistische vernieuwing
- Somohardjo wil overtreding Wet op Staatsschuld in DNA bespreken