Open Brief aan de Directeur van N.V. Havenbeheer
De Directeur van N.V. Havenbeheer
Dhr. Drs. Andreas Talea
Havenlaan – Zuid #5
Paramaribo
Geachte heer directeur Talea,
Allereerst wil ik mijn dank uitspreken aan Minister Riad Nurmohammed voor zijn snelle en heldere reactie op mijn brief van 2 september jl. De minister heeft, ondanks zijn verblijf in het buitenland, direct aangegeven dat de verantwoordelijkheid voor het huidige vraagstuk rond de veerverbinding tussen Suriname en Frans-Guyana bij N.V. Havenbeheer ligt. Op zijn advies heb ik op 8 september jl. een brief aan u gericht om deze kwestie onder uw aandacht te brengen. Helaas heb ik hier tot op heden geen reactie op mogen ontvangen.
De aanleiding voor deze tweede open brief is de recente aankondiging dat de Franse veerboot Le Gabrielle per 25 september uit de vaart is genomen voor onderhoudswerkzaamheden. De Franse veerboot Le Melani is beschikbaar om tijdelijk in de dienst te voorzien, maar onder strikte voorwaarden: alleen lichte voertuigen worden toegestaan, met een maximum van 10 auto’s per overtocht. Zwaardere voertuigen, zoals vrachtwagens, kunnen pas worden overgezet wanneer de steiger aan de Surinaamse zijde is aangepast en geschikt is voor zwaarder verkeer.
Dit heeft ertoe geleid dat sinds 25 september alle grotere import- en exportactiviteiten tussen Suriname en Frans-Guyana voor de duur van 1 maand zijn stilgevallen, met aanzienlijke gevolgen voor de economische interactie tussen beide landen. Het spreekt voor zich dat deze situatie, indien niet snel aangepakt, een negatieve impact zal hebben op Suriname’s handelsverkeer en economie.
Gezien de urgentie van de situatie verzoek ik u vriendelijk om zo snel mogelijk de noodzakelijke werkzaamheden aan de steiger uit te voeren, zodat de veerboot weer volledig operationeel kan zijn voor zowel lichte als zware voertuigen. Een spoedige oplossing is van groot belang om de economische schade te beperken en de handelsactiviteiten tussen Suriname en Frans-Guyana te hervatten.
Ik zie uw reactie en concrete actie met vertrouwen tegemoet en dank u bij voorbaat voor uw aandacht voor dit dringende verzoek.
Harrydath Ramsaran
President Commissaris RAMEX N.V.
Import/Export/Transit
harry.ramsaram@gmail.com
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe wet moet Surinaams natuurbeheer moderniseren
- Henk ten Cate nieuwe bondscoach nationale herenselectie
- Initiatiefwet: ‘muilkorfartikelen’ schrappen uit strafrecht, vrije meningsuiting centraal
- Aanpak illegale goudwinning Brownsberg grote uitdaging voor regering
- Recensie: Tomas Ross: Nacht over Paramaribo
- STS Nickerie naar Georgetown voor internationaal scholenvoetbal
- Coalitieleden willen verbod op kansspelen
- Bromfietser overleden bij aanrijding met geparkeerde aanhangwagen
- Officiële erkenning inheemse volken als wet ingediend bij DNA
- Wisselvallig weer met buien
- Staatsolie brengt petroleumkennis Suriname samen in nieuwe GeoAtlas
- Rosebel Community Fund ondersteunt 15 sociale instellingen met kerstgiften
- Minister Pokie: Georganiseerd patroon misstanden rond Moni Karta
- Simons: schuldherschikking noodzakelijk om financiële stabiliteit te waarborgen
Eergisteren
- Beroepen van morgen: Jongeren wegwijs maken in een veranderende wereld
- Nieuwe wet in de maak om crimineel vermogen af te pakken
- Gezochte voortvluchtige na uitlevering op Zanderij aangehouden
- OM niet gekend bij initiatiefwetten: ‘Ongehoorde gang van zaken’
- Moeder biedt zoon tweede kans, maar wordt opnieuw geconfronteerd met geweld
- Ingrijpende wijzigingen wet over leeftijd en leiding OM
- Simons wil snellere rechtspraak met cassatie en meerdere pg’s
- Coalitie wil College van Procureurs-Generaal
- Recht voor je Raap: Wat de bank u niet zomaar mag opleggen
- ICAO biedt steun voor modernisering luchtvaartsector
- Zonder Constitutioneel Hof staan mensenrechten op losse schroeven
- Een natte vrijdag voorspeld
- Venezuela: Na inbeslagname tanker, nu ook dreiging meer dan 30 schepen
- Zes DNA-leden zetten grote staatsrechtelijke hervorming in gang
- Column: De feiten achter de stoelendans
- Minister Bharrat: Maak local content sterk, maar sluit de deur niet voor investeerders