Media informeren samenleving over aanvallen platformen
Redacteuren van ABC Radio en Televisie, Rasonic, Sun News, Suriname Herald en Starnieuws hebben op een persconferentie uitgelegd op welke manier zij getroffen zijn en nog steeds aangevallen worden. Er zijn meer mediabedrijven die last ondervinden van de 'subtiele' aanvallen die toch wel een grote deuk slaan in de financiën, reputatie en bereik. Tot nog toe zijn er twee vormen van aanvallen geconstateerd. Bij de eerste worden social mediakanalen, e-mailadressen en andere accounts gehackt en geheel overgenomen door derden.
Bij de tweede vorm worden gewone nieuwsartikelen massaal gerapporteerd. Deze artikelen verschillen allemaal van elkaar. Het gaat niet om artikelen over politici of politieke partijen per se. Het monitoringssysteem van de social media platform reageert op de massale rapportage, meestal met waarschuwingen en later met ernstige beperkingen. Geschillen indienen bij de platformen schijnt het probleem niet op te lossen. De platformen laten het monitoren veelal over aan bots en Artificial Intelligence systemen waardoor het vaak heel moeilijk is om mensen te spreken over het probleem. Ondertussen gaan de aanvallen door en wordt het nieuwskanaal bedreigd met de ultieme straf: het schorsen of opheffen van desbetreffende pagina.
De 'geroofde' pagina's en kanalen worden na de diefstal vaak voorzien van 'niet zuivere' content. Op de een of andere manier blijkt dat die inhoud niet against community guidelines indruist. Gebruikers op de diverse sociale mediakanalen hebben dit ook kenbaar gemaakt en gerapporteerd maar zonder soelaas. Ook gewone mensen hebben last van de 'rare' social media monitoringsysteem.
Geconstateerd is dat het om georganiseerde aanvallen gaat. Uit welke hoek, wat de motieven of de doelen zijn, zijn onbekend. Duidelijk is wel dat gepoogd wordt om betrouwbare informatie van de samenleving weg te houden en de reputatie van de vrije pers te schaden. Op de persconferentie is echter benadrukt dat behalve de persvrijheid ook het recht van het individu om zich te uiten, in gevaar is. Het is vaker voorgekomen dat ook pagina's van ministers en andere prominenten door derden zijn gestolen.
Verwacht wordt dat met de verkiezingen in aantocht het alleen nog erger gaat worden als er niets gedaan wordt. Nu al zijn er pogingen om de publieke opinie ten opzichte van bepaalde prominenten, politici, politieke partijen, bedrijven of nieuwskanalen negatief te beïnvloeden. Sprekers hebben benadrukt dat het om een nationale zaak gaat. Op de persconferentie is de regering opgeroepen om dit fenomeen te helpen stuiten. Ook de samenleving mag suggesties aandragen. Ondertussen werkt de groep getroffen mediabedrijven ook zelf aan oplossingen.
Vandaag
Gisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie: Tekort aan geschoolden remt olievooruitgang
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs
Eergisteren
- Versterking is nog geen vertrouwen
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM
- Conclaaf kiest nieuwe paus, start op 7 mei
- Reactie op 'Ons politiek-bestuurlijk systeem...'
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewijnestraat
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal
- Mijn gezondheid is geen bevel
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing tegen truck
- Mac Andrew: 'Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel arbeidsrecht'
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpoging
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart
- Erkenning collectieve eigendomsrechten met politieke wil snel opgelost