SGCC wil kansen in Suriname en Guyana benutten
Een delegatie van ruim 60 personen uit Guyana en de Surinaamse counterparts waarmee samengewerkt is tijdens de SEOGS week, zijn zaterdag in de Royal Breeze Hotel aan de Waterkant, bij elkaar gekomen om een scherper beeld te krijgen van de kansen en mogelijkheden in elkaars landen. Dat de beurs een succes is geweest, staat buiten kijf. Maar er is nog zoveel dat in orde gemaakt moet worden om de enorme kansen die de nieuwe olie en gas industrie met zich meebrengt, te benutten. Veel hangt van de overheden af, vooral van de investeringsorganisaties (SITA en Go-Invest) in beide landen, is er op de activiteit aangegeven. Nog niet al de nodige wet en regelgeving is op zijn plaats.
Uiteraard heeft de SGCC ook veel werk te verzetten, geeft Doerga aan. In Guyana is de olie-industrie al aan het rollen, in Suriname moet nog het finale besluit worden genomen om op zee te beginnen. "Wat er ook gebeurt, is dat niet alle bedrijven in de oliesector zitten," merkt hij op. "Ze zitten in toerisme, manufacturing of de agrosector. Wat wij willen doen is dat deze bedrijven gaan begrijpen wat de markt is in het ander land waarmee men wil samenwerken. De regels in beide landen zijn ook anders. Onze job is om die regels goed te laten begrijpen, zodat men geen fouten maakt en achter raakt."
"Het gaat ook om werkgelegenheid," vervolgt Doerga. "Als ik hier in Suriname geen werk is voor mijn specialiteit kan ik in Guyana gaan werken. En omgekeerd. Sommige goederen komen hier niet voor en daar wel, en omgekeerd. We kunnen elkaar gemakkelijk gaan voorzien. En wanneer wij gaan competen met Trinidad bijvoorbeeld, hebben we een grotere markt nodig zodat onze bedrijven op meer volume kunnen draaien. We kunnen dan verder gaan in Caricom."
Doerga benadrukt: "We moeten elkaar echt beter leren kennen. Teveel bedrijven maken nog fouten en gaan dan vertellen dat Suriname niet goed is, dat Guyana niet goed is. We doen zaken in beide landen. We weten dat als je je aan de regels houdt en goede partners hebt, het wel gemakkelijk gaat. Dat is wat wij aanbieden."
Vandaag
-
14:55
Digitalisering vereist eerst beter bestuur
-
12:53
Lando Norris pakt eerste wereldtitel na zinderende finale
-
10:49
Slachtoffer beroofd en geslagen te Zeedijk in Nickerie
-
09:06
DNV'er blijft ontkennen in moordzaak ondanks nieuwe camerabeelden
-
07:08
Oproep voor eigen cruiseterminal klinkt luider
-
05:10
Zonnige dag met mogelijk een lichte bui
-
03:12
Wereldwijde steun voor Venezolaanse oppositieleider Machado
-
01:14
KPS rouwt om omgekomen agent
-
00:38
525 kilo drugs en 2 vuurwapens onderschept; 3 aanhoudingen
-
00:00
Situatie SLM in feite erger dan patiënt in ‘intensive care’
Gisteren
- Volksgezondheid houdt bewustwordingssessie over gendergerelateerd geweld
- Nieuwe VS veiligheidsstrategie baart Europa zorgen: Alarmerend voor internationale orde
- Bromfietser verliest SRD 1 miljoen bij gewapende beroving nabij Schietbaanweg
- Advocaat noemt strafeis tegen Danielle Veira 'buitenaards'
- Bedrijf verliest SRD 378.000 bij nachtelijke inbraak
- Politiebericht over dodelijke beschieting Latour; 2 aangehouden
- CNN: Door VS getroffen drugsboot was op weg naar Suriname
- Onze toekomst in 2026: Somber of hoopvol?
- Dodelijke schietpartij: Politieagent omgekomen, verdachte neergeschoten
- IDB ondersteunt diepgaande hervorming pensioenstelsel
- Warme en vochtige zaterdag voorspeld
- VS werkt aan inreisverbod burgers uit meer dan 30 landen
- Suriname nog niet klaar voor echte local content richting 2028
- CELOS slaat alarm: snelle toename cassaveziekte vraagt onmiddellijke alertheid
Eergisteren
- Reactie op: China financiert drinkwaterprojecten in binnenland
- Chevron investeert US$ 19 miljard in 2026; sterke focus op VS en Guyana
- Overheid zet cybersecurity hoger op agenda: e-Gov start bewustwordingstraject
- LVV zet gezonde bodem centraal met minibeurs op World Soil Day
- Gemaskerd trio vuurt schoten af bij overval aan Epraimzegenweg
- Gewapende overval op constructiebedrijf: slachtoffer beschoten
- Duits luchtvaartbedrijf Aerothrive ingeschakeld om EU-veiligheidsverbod te beëindigen
- Wachten op OLGA
- Overvallers slaan toe in woning aan Prevoyanceweg
- Overval in woning Fayadjanstraat
- Overstromingen Azië: Dodental blijft stijgen, meer regen verwacht
- Overwegend droog weer voorspeld
- Vier doden bij nieuwe VS aanval; Venezuela verwerpt aanval
- Column: De transparante CEO die wantrouwen doorbreekt
- Economie moet versneld transformeren naar ‘Suriname 3.0’