Toeristenkaart gaat per 25 november in
De toezegging van Bouterse gaat verder, omdat ook andere nationaliteiten van deze kaart gebruik kunnen maken. De kaart geldt voor de eerste categorie, Surinamers van Surinaamse origine die in het buitenland wonen met of zonder de Surinaamse nationaliteit. Nederlanders, Amerikanen en Canadezen mogen ook gebruik maken van de kaart. Er zijn aantoonbare cijfers die aangeven dat veel toeristen uit deze landen naar Suriname komen. Een derde categorie is investeerders uit deze landen.
Nog meer speciale landen
Alle nationaliteiten binnen de Unie van Zuid-Amerikaanse staten (Unasur) die visumplichtig zijn, mogen op een toeristenkaart Suriname binnenkomen voor toeristische doeleinden. Het geldt ook voor investeerders. Guatemala, Panama en El Salvador vormen een speciale categorie. Buitenlandse Zaken werkt er zelfs aan dat er voor deze landen een complete visum afschaffing komt. Voor landen die lid zijn van de Caricom is allang geen visum meer nodig.
De uitbreiding van de toezegging van de president is volgens Lackin een strikt Surinaamse aangelegenheid. “Wij hebben er belang bij dat in de eerste plaats onze eigen mensen zonder visa kunnen komen, alsook toeristen en investeerders met andere nationalisten”, zegt de bewindsman. Hij benadrukt dat de kaart slechts visumvrij toegang biedt tot Suriname en niet omgekeerd. Gezien het integratiebeleid dat Suriname in de regio voorstaat en de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk is de kaart ook van toepassing op personen met een Franse nationaliteit.
Informatie verschaffing
Samen met de ministeries van Justitie en Politie en Transport, Communicatie en Toerisme is gewerkt aan een digitale grenscontrole. Op die manier wordt voorkomen dat ongewenste gasten het land binnenkomen. Ook zijn alle consulaten en ambassades van landen die vallen onder de verschillende categorieën op de hoogte gesteld van deze nieuwe ontwikkeling.
De toeristenkaart kan worden aangeschaft op de consulaire afdelingen en ambassades, maar een toerist of investeerder kan ook gewoon op het vliegtuig stappen en op de luchthaven de kaart kopen. De kaart heeft een geldigheidsduur van 90 dagen en mag gebruikt worden voor slechts één binnenkomst. Toeristen die in Suriname zijn en tussendoor het land verlaten, zullen bij terugkeer weer een kaart moeten aanschaffen. De kaart kost Euro 20 of US$ 25. Het bestaat uit twee delen en is voorzien van watermerk beveiliging.
Buitenlandse Zaken komt de komende dagen met een uitgebreide informatiecampagne over de toeristenkaart. Ook is in alle toeristenuitgaven en publicaties bij luchtvaartmaatschappijen en reisbureaus de informatie verwerkt.
Vandaag
Gisteren
- Eerste onderzoeksresultaten wijzen op chemische oorzaak vissterfte Saramaccarivier
- In augustus voor het eerst nationale Heritage Month
- Universiteitskoor AdeKUS maakt comeback na jaren van stilte
- Investeren in kinderen is investeren in de toekomst van ons land
- SLM voert geannuleerde Amsterdam-vlucht dinsdag alsnog uit met toestel van Air Europa
- Bromfietser overleden na botsing tegen EBS-mast op weg naar Reeberg
- Zoekactie naar slachtoffers MV Barima loopt vast; 30 mensen nog vermist
- Gouddossier 5: Matawai slaat alarm over aangevoerd materiaal voor goudwinning
- Tourtonnelaan krijgt dringend onderhoud; werkzaamheden duren twee à drie dagen
- De nieuwe grabbelton; Oil & gas in Suriname
- Caribische belastingdiensten zoeken antwoord op digitale economie
- Warm begin van de dag, later kans op onweersbuien
- Tyfoon Noul bereikt China: honderdduizenden geëvacueerd in Guangdong
- Column: Verbonden in verlies
- Gouddossier 4: Grensakkoord nog in de ijskast, ecologische ramp langs Marowijnerivier
Eergisteren
- SLM-vlucht naar Amsterdam geannuleerd na technisch mankement
- Column: Borrelpraat no. 934
- Gewapende overval op supermarkt Quan Tai aan Henck Arronstraat
- Cubaanse president beschuldigt VS van genocide en poging tot overname
- Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
- Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
- Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
- Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
- De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
- Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
- Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- 'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
- Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
- Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?