dWT zal gewraakte foto president niet verwijderen
De leiding van de Ware Tijd is niet van plan op basis van een deurwaardersexploot, de foto van de cover van het boek van de Nederlandse ondernemer Gerard van den Bergh, te verwijderen. Dit wordt gesommeerd door advocaat Gerold Sewcharan namens zijn cliënt, president Chan Santokhi. Van Boekhandel Vaco wordt eveneens geëist dat de verkoop van het boek Corruptie op het hoogste niveau Zakendoen in Suriname, wordt stopgezet.
Terence Oosterwolde, coördinator van de krant, om een reactie gevraagd, zegt aan Starnieuws verrast te zijn met het deurwaardersexploot. "Wij zien niets verkeerd aan het publiceren van de cover van het boek. We zijn niet inhoudelijk ingegaan op wat er is geschreven of op eventuele aantijgingen aan het adres van het staatshoofd. Deze verregaande stap zien wij als een poging tot censuur. De foto blijft en juridisch wordt de zaak ook door ons uitgezocht".

De president heeft aangegeven dat als de krant geen gevolg geeft aan de sommatie, er een kort geding aangespannen zal worden. Diverse journalisten stellen zich op het standpunt dat het uiteindelijk de rechter is die bepaalt of er hier sprake is van inbreuk op het recht op bescherming van de morele integriteit van de president, zijn goede naam en eer én reputatie als president van de Republiek Suriname. De krant heeft op basis van de nieuwswaarde en het informeren van het publiek om welke publicatie het gaat, de foto van de cover gebruikt. Andere media die de foto ook hebben gepubliceerd, hebben nog geen deurwaardersexploot ontvangen.
Vandaag
Gisteren
- Derde helft WK 2026: Deschamps speelt laatste WK-wedstrijd, Zidane wacht in de coulissen
- Derde helft WK 2026: Spectaculaire troostfinale eindigt in 6-4-zege voor Engeland
- Dodental door aardbevingen in Venezuela stijgt tot boven 5.000
- Telesur moderniseert kernnetwerk om groei dataverkeer op te vangen
- Bouva ziet grotere rol voor IICA bij ontwikkeling landbouw
- Derde helft WK 2026: Gebroken en teleurgesteld: Frankrijk en Engeland in troostfinale
- MIA roept hulp samenleving in bij opsporing Burke en ontsnapte Colombiaan
- Door verandering beleid economische groei bereikt
- Midden-Oostenconflict kan Caribische economieën treffen; Suriname mogelijk in uitzonderingspositie
- Zonnig en warm, Saharastof blijft aanwezig
- Zware aardbeving van magnitude 7,3 treft Mexicaanse kust nabij Guatemala
- Toen spreken belangrijker werd dan luisteren
- Drie agenten buiten functie na verdwijning Colombiaanse arrestant
Eergisteren
- Het contract waarop Surinames olietijdperk rust
- OWRO maakt zeven lozingen schoon om wateroverlast te beperken
- Twee Surinaamse wetenschappers gekozen in bestuur Caribbean Food Crops Society
- De paradigmawisseling van Suriname
- Derde helft WK 2026: Messi en Argentinië tegen Yamal en Spanje
- Colombiaanse verdachte in semi-onderzeeërzaak verdwenen uit cellenhuis; politiemannen worden verhoord
- De Surinaamse Effectenbeurs: ontwikkelingen in het eerste halfjaar van 2026
- Bromfietser overleden na aanrijding aan Magentakanaalweg; doorgereden automobilist meldt zich later bij politie
- Brede steun voor 'Kaalplukwet'; DNA vraagt aandacht voor rechtsbescherming en uitvoering
- Currie: geen examens in vakken waarin leerlingen geen les hebben gehad
- Trump verscherpt visumregels voor buitenlandse studenten en journalisten
- Zonnig, heet en benauwd; hittestress blijft belangrijkste weerrisico
- DNA eist stevigere aanpak veiligheidsproblemen in binnenland
- Column: Eén jaar later, waar zijn de contouren van ‘Kenki a systeem'
- Veiligheid en resultaten centraal bij terugblik op één jaar regering-Simons