Santokhi: Regering wil helingsproces met alle betrokkenen
"Inderdaad ben ik er heel vroeg bij betrokken geweest," zegt president Santokhi in een exclusief interview met Starnieuws. "Bij mijn betrokkenheid heb ik mij laten leiden door de rechtsstaat principes, door regels van wet en recht." Deze zaak heeft veel invloed gehad op het professionele leven van Santokhi. "Het is niet makkelijk voor jou om alle verwijten te horen vanuit allerlei podia en allerlei lelijke dingen aan te horen, om maar niet te praten over bedreigingen en intimidaties."
Nadat hij twee keer eerder het ministerschap had afgewezen omdat hij er niet klaar voor was, werd hij in 2005 minister van Justitie en Politie. "Als je even nagaat dat je vanaf 2000 betrokken bent en je denkt na 2004 als het dossier af is, je eindelijk klaar bent."
"Dan ben je minister en dan is het weer de pg bij het Hof die zegt, 'we zijn klaar voor de behandeling ter terechtzitting, maar deze zijn de randvoorwaarden die allemaal moeten worden ingevuld." Hij merkt op dat ook dat allemaal is gebeurd.
Nu heeft Santokhi de verantwoordelijkheid als president. "Eén ding is duidelijk, mijn betrokkenheid is niet als persoon, mijn betrokkenheid is altijd in een professionele hoedanigheid en ik zal me ook altijd daardoor laten leiden, zonder te kijken naar persoonlijke gevoelens die je hebt met betrekking tot de zaak." Hij voegt eraan toe dat hij als leidraad de rechtsstaat heeft die moet worden gediend, "als leidraad de wettelijke bepalingen die nageleefd moeten worden."
Als burger van het land, is Santokhi blij dat de zaak "eindelijk een keertje afgesloten is". Zijn persoonlijke gevoelens uitsprekend zegt hij: "Laat het goed afgesloten zijn voor de historie van het land, voor de rechtsgeschiedenis van het land, maar laat het afgesloten zijn voor alle betrokken partijen. Het zijn niet twee of drie partijen die hierin betrokken zijn, de hele samenleving is bij deze zaak betrokken. Laat het voor de samenleving goed afgesloten zijn. Het is een zwarte bladzijde in onze geschiedenis en het dient op een verantwoorde wijze afgesloten te worden."
Het staatshoofd benadrukt dat het niet gaat om een vonnis dat juridische betekenis heeft, "maar het gaat ook om een vonnis dat een start is voor een helingsproces." Het is volgens hem tijd dat we gaan werken aan nation binding, "we moeten weer werken dat we als Srananman en Srananuma ook gaan groeien naar elkaar toe."
Santokhi is dan ook ingenomen met de inzichten van religieuze leiders over het helingsproces zoals verwoordt door monseigneur Karel Choenni. "We zijn er als regering om die rol te vervullen bij het proces van heling en we willen dat samen doen met alle betrokken partijen."
Vandaag
-
22:40
VSB: prijsstijging consumptiegoederen gevolg van bredere economische factoren
-
20:44
Groeiende vraag naar Chinese EV’s zet druk op Tesla; BYD lanceert innovatieve Blade Battery
-
18:47
Vrouwen cruciaal voor agrosector, maar eerlijke vergoeding blijft uitdaging
-
16:51
Koopkrachtversterkingambtenaren kost SRD 1,8 miljard; regering wil verspilling aanpakken
-
14:54
Reactie op 'Selectieve verontwaardiging in de zorg: wie bewaakt de bewakers?'
-
12:56
Iraniërs rouwen om Khamenei tijdens eerste vrijdaggebeden sinds begin oorlog
-
11:22
Logopedie veel breder dan alleen leren praten
-
10:53
Woning volledig afgebrand na vermoedelijke kortsluiting
-
09:51
Rotary eert Wilgo ‘Hoppie Hopman’ Koster voor 40 jaar inzet voor jeugd
-
07:59
Drie woningen verwoest door brand in Nieuw Nickerie
-
06:53
Studenten Arthur A. Hoogendoorn Atheneum voeren strijd tegen Oropouche-virus
-
04:55
Warm weer met kans op lokale regenbuien
-
02:57
World Disaster Report waarschuwt voor klimaatimpact in Latijns-Amerika
-
00:59
Column: Een rechtszaak die censuur betekent
-
00:00
Regering geeft koopkracht, nog geen loonsverhoging
Gisteren
- Xillan Macrooy sluit SABI Literatuurfestival 2026 af met wervelende muzikale lezing
- WHO bevestigt 13 aanvallen op gezondheidsvoorzieningen in Iran
- Franse scholieren bezoeken Suriname Diplomaten Instituut
- Langzamere groei centraal op Chinees Volkscongres
- De triasleer: Scheiding of spreiding der machten?
- IMF sluit kantoor in Suriname eind april
- Sri Lanka beschermt Iraans schip te midden van VS-Iran conflict
- Zwager in borst gestoken tijdens uit de hand gelopen Phagwafeest
- Waarom de VS en Israël het conflict met Iran als een religieuze oorlog framen
- Afwisseling van zon en buien verwacht
- Menke: Suriname vast in ‘mamio-politiek’, tijd voor overgangskabinet
- Column: Harde realiteit
- Jones: Strafrecht geen middel om critici het zwijgen op te leggen
Eergisteren
- Overleg Suriname en Cuba over inzet artsen en veiligheid studenten
- Impact én zelf geld verdienen met eigen visie en kennis over (gezondheids)zorg
- Wie is Mojtaba Khamenei, de favoriete opvolger van Irans Opperste leider?
- Acties buscontroleurs nog niet opgeheven na overleg met TCT
- DTV-Express voor rechter gedaagd na bericht over aangifte tegen Burney Brunswijk
- VHP-leden dienen interpellatievoorstel in over lening USD 1,8 miljard
- Iran begint afscheidsceremonie overleden Opperste leider Khamenei
- Selectieve verontwaardiging in de zorg: wie bewaakt de bewakers?
- Oorlogsspanningen Midden-Oosten drijven olieprijs omhoog
- Wisselvallig weer met zonnige perioden en kans op buien
- China kiest voor terughoudendheid in Iran-conflict
- U-20 Natio wint van El Salvador, maar mist kwalificatie op doelsaldo
- Alertheid geboden bij cassaveziekte 'heksenbezem'
- OWOS-voorzitter haalt uit naar EBS-directeur: Situatie was slechts een kwestie van tijd