Column: Reshuffeling van de baan, zwakken blijven aanmodderen
Minister Albert Jubithana van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) heeft de eer aan zichzelf gehouden en stapt op. Hij had ook van partijkleur - geel lijkt een beetje op oranje - kunnen wisselen, dan kon hij nog aanzitten. Maar hij heeft zijn eigen doelen die hij wil halen. Het is vrijwel zeker dat Jubithana in 2020 van plan was vijf jaar in de trein te blijven zitten. Je wordt geen minister om uit de trein te springen. Hoewel hij nog niet heeft verteld waarom hij stopt, is het duidelijk dat hij blijkbaar koste wat het kost de gele schoenen niet wilde likken en kussen. En zeker niet als familieleden ook hun schoen naar voren schuiven. Dan maar liever op de lange tenen trappen.
De koning had het al gezegd dat minister Uraiqit Ramsaran een goede job doet, maar het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting was voor 1 jaar 'uitgeleend' aan zijn vriend Somo. Hij wil dat het ministerie terugkomt onder beheer van ABOP. Via dat ministerie kan veel meer gedaan worden - vooral voor de gele achterban. En omdat de koning zijn liefde voor de PL wil blijven tonen, mag 'mooi boi' naar TCT. Er zal een nieuwe speler komen op de opgewarmde sociale stoel. Die moet affiniteit hebben met de oudste bewoners van het land, want met het oog op de verkiezingen kan die groep niet worden verwaarloosd, nu Jubithana eervol opstapt.
Een paar VHP-ministers zijn in feite met 1 been allang eruit. En nieuwe die erbij komen, bezorgen de coach zeker ook hoofdpijn. Als wetenschappers politicus worden, vergeten ze vaak van waar ze komen en willen zaken die krom zijn recht praten. Wanneer het cultuurbeleid onder een wetenschapper valt, dan hoor je juist politici erop te wijzen wat de waarde is van het schitteren op de Werelderfgoedlijst. Gelukkig heeft koning Albert zijn tanden laten zien en internationaal de schade aan de reputatie van het land beperkt gehouden. De schade zal pas hersteld zijn als er een gezamenlijke oplossing is gevonden om de nodige aanpassingen in het ontwerp van het DNA-vergadercomplex te brengen.
Minister Henry Ori vindt dat mensen van een mug een olifant maken en zomaar stampvoeten. En ja, wie niet meer wil wordt gewoon vervangen, want de show moet verder gaan. Maar als lid van de VHP moet je ervoor zorgen dat je niet tactloos optreedt, anders ga je als een olifant tekeer in een porseleinenkast. En als de muskieten je dan gaan steken, dan moet je niet klagen, want dan moet je tonen dat je een olifantshuid hebt.
Nita Ramcharan
Vandaag
-
10:45
A20, DOE en PRO nemen afstand van Bondru-campagne
-
08:48
Democratie vraagt om oplettendheid
-
06:51
Staat betwist rechtszaak Stichting Wan Okasi over geheime stemming
-
04:53
Ook vandaag wat onweersbuien
-
02:56
Taxiën door de politiek: Steve over verkiezingen en oude tijden
-
00:58
NDP: Van beloftes naar beleningen - De financiële erfenis regering-Santokhi
-
00:00
Minister Ramadhin opent politieke aanval op nefroloog Goerdat
Gisteren
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst
- Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus
- De Twa-Twa in de Kolenmijn
- Bewolking, regen en onweer
- Vandaag en morgen nationale rouwdagen
- Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre
- Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-ondersteuning
Eergisteren
- Dodelijke aanrijding Garnizoenspad: Bromfietser komt om het leven
- Suriname in de schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (15)
- Man zwaargewond na steekpartij door ex-vriendin in Lelydorp
- Pokigron vraagt hulp voor urgente zaken
- Onderwijs op de rand van ondergang
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus
- Schoolvervoer per direct hervat
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijnse Kapel
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject acties inzetten
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in conclaaf
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president
- Column: Positieve mindset
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar