Canada en Caribische blok beloven sterkere bilaterale banden
"We kunnen enorm profiteren van onze samenwerking met Canada", zei de premier van Trinidad en Tobago, Keith Rowley, tijdens de slottoespraak met de Canadese Justin Trudeau in Ottawa, eraan toevoegend dat de voordelen "niet alleen in dollars en centen" zijn uitgedrukt.
Rowley zei dat Caricom zou kunnen profiteren van de steun van Canada in internationale fora en markten, "die beslissingen zou beïnvloeden die ons aangaan", inclusief wat hij "willekeurige" beslissingen noemde, genomen zonder respect voor de Caraïbische belangen.
Kleine eilandstaten in het Caribisch gebied, waarvan er vele een hoge schuldenlast hebben en onevenredig zwaar worden getroffen door de klimaatverandering, hebben opgeroepen tot gemakkelijker toegang tot internationale financiering en tot rijke landen om gevolg te geven aan hun beloften om de mitigatie van de klimaatverandering te financieren.
Trudeau zei dat er later deze maand een bezoek gepland is met betrekking tot een Haïtiaanse politieke consensus over de inzet van een door de VN geratificeerde strijdmacht, waar de ongekozen leider van Haïti een jaar geleden om had verzocht, nu gewelddadige bendes hun controle uitbreiden en een humanitaire crisis veroorzaken die 200.000 mensen uit hun huizen heeft verdreven.
"Er moet een bereidheid zijn, duidelijk uitgedrukt en verwoord door de Haïtiaanse politieke klasse, dat dit het juiste is om te doen", zei Trudeau.
Dit komt een dag nadat een vooraanstaand lid van de democratische transitieraad van Haïti werd ontvoerd, een veel voorkomende gebeurtenis waarbij lokale bendes grote sommen geld vergaren door losgeld te eisen.
Canada heeft sancties opgelegd aan 28 mensen in Haïti, veel leden van de politieke en zakenelite van Haïti die de sancties als gebrek aan bewijs hebben bestempeld.
De Verenigde Staten heeft eerder op donderdag hun sanctieregime tegen Haïti hernieuwd, dat momenteel slechts één persoon telt, terwijl Chinese en Haïtiaanse vertegenwoordigers aandrongen op snellere actie.
Vandaag
-
10:21
De juridische paradox
-
08:19
Derde helft WK 2026: Messi tussen voetbal, slavernij, racisme en nationale identiteit
-
06:17
Grondbezitters in Coronie opgeroepen percelen te ontwikkelen
-
04:28
Zonnig en warm, later kans op onweersbuien in binnenland
-
02:32
Qatar neemt afscheid van visionair leider Sjeik Hamad bin Khalifa Al Thani
-
00:59
Column: Van hoop naar realiteit, van de wereld naar dicht bij huis
-
00:00
SLM gaat in hoger beroep tegen vonnis pensioenaanvulling oud-werknemers
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 932
- Duikers halen lichaam uit Parakreek na auto-ongeval
- LVV wil basisscholieren warm maken voor landbouw en voedselzekerheid
- Van wie is het eigenlijk?
- Derde helft WK 2026: De oude garde houdt stand
- 19 aspirant-arbeidsinspecteurs starten opleiding; inspectie kampt met personeelstekort
- Lijk vermiste man aangetroffen langs Weg naar West
- Groei vrijwel zeker, ontwikkeling allerminst
- Geldtrommel met SRD 23.000 buitgemaakt bij beroving
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- China evacueert meer dan 1,7 miljoen terwijl tyfoon Bavi landt en regio teistert
- Gewapende overval bij houtmarkt: SRD 45.000 buitgemaakt
- Derde helft WK 2026: Argentinië na 'reddingsboei' Embolo, naar halve finales
- President wil grond alleen nog uitgeven voor concreet doel
Eergisteren
- Inheemse en Tribale dorpen eisen onafhankelijk onderzoek naar vissterfte Saramaccarivier
- Derde helft WK 2026: Bellinghams heldenrol bezorgt Engeland nipte zege op Noorwegen
- Man raakt gewond bij schietincident in ressort Latour
- Wi Na Wan: Zijn stem zwijgt, maar de boodschap leeft voort
- Een brug over de Corantijn en haar verbindingen
- Derde helft WK 2026: Sterspelers in de schijnwerpers, Engeland en Argentinië jagen op halvefinales
- O.S. Reebergproject neemt nieuw zorgcoördinatielokaal en schoolomheining in gebruik
- Suriname dicht bij tweede internationale glasvezelverbinding via Frans-Guyana
- Open brief aan president – Ontwikkelingsplatform alleen is niet genoeg
- Geen enkel duurzaam ontwikkelingsdoel ligt op schema voor 2030
- Overwegend zonnig weer; later kans op enkele regen- en onweersbuien
- IEA: Escalatie tussen VS en Iran bedreigt herstel van oliemarkt
- Noodherstel Van ’t Hogerhuysstraat bijna afgerond
- Noodzaak comité-generaal steeds meer ter discussie na geheime vergadering