Column: Borrelpraat no. 779
“Klopt, aan de ene kant de omhooggevallen boskoning, tegenwoordig soms gekroond met indianentooi, die dag met African topie annex dress.”
“En met de goedkope politiek van auto’s verloten en het uitspugen van bravoure taal.”
“En zagen jullie op dat filmpje op Sterrennieuws niet hoe hij zijn ogen steeds even pierde als hij nadruk wilde leggen op bepaalde woorden? Deze man heeft therapeutische begeleiding nodig.”
‘En op dezelfde herdenkingsdag sprak ook het staartje van de koning: de Sultan van Kampong-bari, zijne Kletsellentie van den Domme, de zoon van de Grote Grondrover.”
“Als de Koning tot President is gekroond, dan wordt de Sultan van Brontolario zijn VeePee. Ow, wat zullen we in dat geval toch ultiem genieten hoe ons ‘slimme’ stemgedrag ons land naar grote ‘hoogten’ zal stuwen.”
“Wat dom was dat om aan het begin van zijn podiumtalk te zeggen dat hij blij was met de opkomst, want hij hed veel minder verwacht.”
“Het merendeel van de aanwezigen was volgens mij gekomen om ‘A libi kon tranga now’ te horen, niet het domme gekwetter van de sultan.”
“Die zanger mocht dat liedje deze keer wel 11 maal zingen, maar hij had gelukkig ziek gemeld.”
“En alleen een analfabeet gooit een krant weg die kritiek op hem zou hebben geleverd. Gelukkig heeft de redactie zich op een hoger niveau geplaatst door te stellen dat zij niet ingaat op podium praat."
“Maar de VHP stoorde zich wel aan de uitlatingen van ‘the African king.”
“Tuurlijk, hij is ook de Vicepresident en die dient respect voor wet en recht te hebben.”
“Dan ga je toch als respectabele en grootste partij geen reactie publiceren waarin je ten eerste al die onzin die die meneer op dat podium uitgekraaid heeft, letterlijk gaat citeren? Je maakt op die manier wereldwijd reclame voor dit geklets.”
“En ten tweede?”
“Je laat overduidelijk in die verklaring merken dat je je hebt laten afschrikken, zelfs laten terroriseren door dat domme geblaf.”
“Ik ben daar niet mee eens. De VHP heeft juist ferm gereageerd, en heeft geen angst getoond.”
“Oh nee? Er staat: ‘De uitspraken zijn zeer beangstigend’ en wat verder:’De vicepresident geeft een angstig beeld…’ en ‘hij zorgt voor veel onrust en verwarring binnen de gemeenschap.”
“En waarom moet ‘rechtsstaat’ tot vijfmaal toe herhaald worden? We weten toch dat deze hooggeëerde partij de grote kampioen is van het handhaven en uitbouwen van onze rechtsstaat?”
“Die nu eerder lijkt op een kromstaat, een onderstaat, een kronkelstaat, een schandstaat.”
“Natuurlijk hoort het hoogstwaarschijnlijk mishandelen en executeren van een gevangen genomen overtreder van de wet te Pikin Saron als deel van het handhaven van de rechtsstaat."
“Alsook het neerslaan, met granaten bedreigen, op het politiebureau ontbieden en insluiten van kritische journalisten tot het respecteren van het democratisch recht van vrije meningsuiting.”
“Dan ga je hoogstens een ernstige waarschuwingen geven aan jouw kawolasie-partner en eisen dat hij excuses gaat aanbieden aan ons volk? Dati wan?”
“Maar de VES vraagt dat ook.”
“Terecht, maar vraag je niet teveel aan een omhooggevallen bankrover, die lijfwacht is geweest van de – naar zijn eigen zeggen – grootste gangster van Suriname, Bouta?”
“Klopt, excuses aanbieden heeft met opvoeding, beschaving, ethiek en moraal te maken. No aks’en den lawlaw sani dati. Hij lacht je hard uit.”
“Klopt. Keur kort en krachtig zijn gemekker af, waarschuw hem dringend dit in het vervolg na te laten, anders zijn de consequenties voor hem. En als hij zijn woorden niet binnen 48 uur publiekelijk intrekt, zal je als partij jouw voorzitter dringend adviseren om uit de coalitie te treden en een interim-regering in te stellen.”
“Ja, goed zo. Hij bedreigt, speelt de stoere ‘old soldier that never dies’, oke, dan bedreig je hem keihard terug. Laat hij z’n grote mond met pierende ogen nog meer publiekelijk opentrekken, aangevuurd door een vijftal opgetrommelde bezopen schorriemorrie en een eenzaam rondhuppelende vlaggenwapster.”
“Ben ik helemaal eens. Dat is de taal die dit soort geweldenaren die zeggen mensen te gaan djoeken, verstaan.”
“Precies. En dat college over recht en waarheid en rechtstaat en democratie en vrijheid van meningsuiting leest toch niemand, want het slaat als een tang op een ontheiligde olifant.”
“En ten overstaan van DNA kon de koning over dat tekort aan luchtverkeersleiders bij herhaling niet veel anders wauwelen dan: ‘ik kan er niets aan aan doen dat ze massaal ziek melden.”
“Wat een waardeloze vertoning was dat; zelfs voorzitter Bee werd er terecht chagrijnig van en wilde schorsen.”
“Dan blijft de glorieuze Oranjepartij dit gedoe ter wille van het instandhouden van deze onwerkbare coalitie maar slikken? Hiermee vernietigen ze hun eigen partij!”
“Volgens mij hebben beiden, ik bedoel de ongekroonde koning van de verkleedpoppen en die domme sultan, hun gal en dreigementen uitgespuugd, omdat ze zien dat ‘de tegenpartij’ hun droom om president en vicepresident te worden, aardig aan diggelen slaat.”
“Politici zijn net als schepen: hoe meer ze verdwalen in de mist, hoe harder ze op hun scheepstoeter loeien.”
“Laat ze dan maar in de mist loeien. Wij moeten onze politieke tori onderling zelf gaan regelen.”
“Dan vind ik voorzitter Rusland ferm dat die stelt met de NDP te willen samenwerken, maar dan zonder ‘de tot 20 jaar cel veroordeelde moordenaar’, zoals die lichtelijk getraumatiseerde Romeo Boos uit Nederland elke keer tot vervelens toe zegt als hij bij Negentig Secondanten inbelt.”
“Ik zou al die kleine partijen adviseren hun vaak kleinzielige onderlinge politieke issues en hun levensgrote ego’s opzij te zetten en samen met de NPS op te trekken om meer zetels binnen te halen.”
“Ben ik eens, anders zijn ze met hun ferm en mooi gekritiseer mede verantwoordelijk dat door de versnippering van stemmen ons land na de volgende verkiezingen in handen komt van koning Kawtere en z’n Brontolariekoek-aanhangsel.”
“De bevolking smacht naar een verlosser.”
“De Almachtige heeft die al lang in ons midden geplaatst, meerdere verlossers zelfs. Wij als weldenkenden moeten die alleen durven aanwijzen, naar voren schuiven en door dik en dun bijsturen en ondersteunen.”
“En we moeten ons afwenden van al dat politieke geboefte dat ons sinds de onafhankelijkheid eerst langzaam dan steeds sneller in dit sociaal- economisch ravijn heeft geduwd, terwijl ze er zelf alleen maar steeds beter van geworden zijn.”
“Ja, daar toast ik op. Vincent, een dubbel rondje sap voor mijn borrelbroeders."
Rappa
Vandaag
-
15:00
Derde helft WK 2026: Portugal vs Spanje, Generaties botsen in het Iberische duel
-
14:17
Man bij beroving op SOSIS-complex met stenen mishandeld
-
14:01
President Simons neemt deel aan CARICOM-top in St. Lucia
-
13:34
Derde helft WK 2026: Politiek en voetbal botsen, Baloguns rode kaart en de FIFA-oorlog
-
11:46
Doden en meer dan 100 gewonden bij gevechten in gevangenis Sri Lanka
-
10:48
Digitale munten op slot zonder vergunning: internationale regels zetten toon voor Suriname
-
08:51
Derde helft WK 2026: Kaapverdië verloor van Argentinië, maar won de wereld
-
06:53
Martinique officieel geassocieerd lid van CARICOM
-
04:55
Warm en benauwd weer; lokaal kans op een middag- of avondbui
-
02:57
OPEC+ kondigt bescheiden productie-uitbreiding aan temidden dalende olieprijzen
-
00:59
Column: Het WK als spiegel van het leven
-
00:33
Derde helft WK 2026: Engeland overleeft Mexicaanse storm en rekent af met Azteca-trauma
-
00:01
Verdachte meldt zich bij politie na dodelijk geweld aan Johannes Mungrastraat
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 931
- Obductie bevestigt misdrijf na vondst lichaam vrouw aan Suralcoweg
- Derde helft WK 2026: Noorwegen kikkert recordkampioen Brazilië eruit: 1-2
- Currie: zorgvuldige herbeoordeling oorzaak uitstel examenresultaten
- Jamaica wint CARICOM-voorzitterstrofee tijdens 19e Road Run/Walk
- Guyana betwist Surinaamse lezing over financiering Corantijnbrug
- Derde helft WK 2026: Brazilië en Mexico klaar voor strijd om kwartfinale
- Onderwijsminister onderzoekt betere begeleiding voor jeugdigen in detentie
- Beleggers zien lichtpunt voor Argentinië ondanks zware schuldenlast
- Woningbouwfonds krijgt nieuwe leiding; eerste leningen binnen 2 weken verwacht
- Zonnige zondag; lokaal kans op een middagbui
- Keiko Fujimori na vierde poging gekozen tot president van Peru
- Derde sabotage in vier dagen: Telesur ziet schade aan glasvezelnetwerk oplopen
- Rondhoutexport blijft een gemiste kans voor economie
Eergisteren
- Tijdelijke besturen waterschappen Nickerie geïnstalleerd; verkiezingen binnen zes maanden
- Derde helft WK 2026: Mbappé schiet Frankrijk langs taai Paraguay naar kwartfinales
- Staatsolie Foundation geeft Anne Bakkerschool nieuw aanzien
- Derde helft WK 2026: Marokko verslaat Canada overtuigend en is eerste kwartfinalist
- Onderzoek: Structurele knelpunten remmen afbouw rondhoutexport
- Suriname kiest voor overleg na Guyanese kritiek op financiering Corantijnbrug
- Derde helft WK 2026: Vaarwel Kaapverdië – de underdog die het WK nooit zal vergeten
- UNICEF: Bescherming van kinderen blijft achter bij snelle opkomst van AI
- Derde helft WK 2026: FIFA reserveert record prijzenpot van US$ 871 miljoen
- Warm begin van de dag, later opnieuw kans op regen en onweer
- Guyana en Barbados schrijven CARICOM-geschiedenis met reizen zonder paspoort
- Landelijk gezondheidsonderzoek start maandag met huis-aan-huisbezoeken
- Derde helft WK 2026: Colombia vecht zich in matige wedstrijd langs Ghana naar volgende ronde
- Vuilophaal Paramaribo en Wanica voortaan vanaf 17:00 uur