Regering en bedrijfsleven accepteren herhaling 17 februari niet
De regering en het bedrijfsleven gaan een herhaling van '17 februari' niet accepteren. De politie en andere veiligheidsdiensten zijn dit keer beter voorbereid en spelen in op informatie dat er onder andere criminelen aanwezig zullen zijn op het protest later op de dag. Er is ook informatie dat elementen opstanden in gevangenissen willen organiseren. Bedrijven en winkels gaan hun deuren gewoon open houden.
Hoewel er een aantal mensen dat opgepakt is in verband met '17 februari' is vrijgelaten, zal deze groep nog steeds voor de rechter moeten verschijnen. Dit is op een persconferentie van de regering gisteren benadrukt. Tot nu toe zijn 112 personen die verdacht worden van grove en
gewelddadige plunderingen, diefstal, vernielingen en opruiing, in kaart
gebracht en in verzekering gesteld. "De
mensen zullen allemaal voor de rechter worden gebracht," deelt minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie mee. "Er zijn afspraken met de rechterlijke macht om via een
snelrechtprocedure al deze mensen berecht te krijgen."
Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking benadrukt dat protesteren een recht is. "Een plicht zelfs" merkt hij op. Hij en collega-ministers Amoksi, Krishna Mathoera van Defensie en Rishma Kuldipsingh van Economische Zaken roepen de samenleving op om het protest niet uit de hand te laten lopen. De regering houdt rekening dat de trekkers van het protest geen vergunning hebben aangevraagd. De regering verwacht een vreedzaam protest. Er zal zonder pardon worden opgetreden tegen de mensen die "misbruik willen maken van de situatie".
Minister Kuldipsingh deelt mee dat de ondernemers naast de manschappen van de politie en militairen zelf voor veiligheid gaan zorgen. "Men is voorbereid," benadrukt ze. "Ze waren niet voorbereid op wat er zou gebeuren op 17 februari. Men is dat nu wel en men heeft aangegeven dat wat op 17 februari is gebeurd, op 24 maart niet geaccepteerd gaat worden. Men gaat voor hun eigen veiligheid zorgen."
Amoksi en Mathoera geven aan dat er hard gewerkt wordt om de veiligheid te garanderen. Er wordt op informatie ingespeeld. "We hebben informatie over criminele intenties," deelt Amoksi mee. "We hebben informatie dat criminelen worden geronseld om zich te vermengen met de actievoerders. We hebben informatie dat cellenhuizen zullen worden getarget om op een of andere manier een opstand te forceren. Het is ook doorgegeven dat criminelen namaak uniformen hebben gemaakt om mensen te pakken. Al deze info is bekend bij ons. We komen niet aan de intenties van goedaardige burgers. Maar datgene wat fout zit, moeten we verwerpen. Dat doen we ook."
Vandaag
Gisteren
- Quickscans onthullen grote misstanden: diepgaander onderzoek en externe audits nodig
- Suriname en Guyana willen krachten bundelen voor groei
- VWA en IDB bespreken voortgang arbeidsmarktproject
- Regering werkt aan schuldenverlichting, meer inkomsten en klimaatfinanciering
- Hof beslist: Vervolging Hoefdraad rechtmatig
- VES: Gezondheidszorg centraal in jaarrede; samenhang en uitvoeringskracht blijven onbenoemd
- Simons: Punt achter Decemberzaak; geen gratieverzoek, geen discussie
- Gratieaanvraag en de timing ervan
- NPS: Gratieverlening decemberveroordeelden niet aan de orde
- Offshore-capaciteit versterkt in aanloop naar GranMorgu-project
- Gajadien: VHP heeft geen nieuwe naam nodig, maar echte hervorming
- Warme dag met kans op buien
- Nieuwe RvC’s moeten orde scheppen binnen parastatalen LVV
- President benadrukt klimaatrechtvaardigheid en solidariteit tijdens Caricom-top
- Column: Ondoordacht gratieverzoek ontsteekt kruitvat in NDP-barak en bedreigt politieke stabiliteit
- Wijnerman uit Washington DC: Donorcoördinatie cruciaal voor duurzame resultaten
Eergisteren
- Minister Noersalim pleit voor gebruik van Surinaamse voeding
- Gas-to-Shore-project SU
- Twee baby’s geboren in Marwina Ziekenhuis: activiteiten komen verder op gang
- Staatsolie helpt Huize Prinses Margriet met renovatie lekkende daken
- Regeren met daadkracht!
- Onderminister Jadnanansing bespreekt 12-urige werkdag met Rosebel
- Kanhai: Ik trek gratieverzoek niet in
- De stille macht van vriendjespolitiek
- Olieprijzen dalen door vrees voor overaanbod (update)
- Overwegend droog weer met hoge temperaturen
- Politiebericht over doodgeschoten ondernemer in Nickerie
- Column: Plaatsing nog mogelijk!
- Verwarring en felle reacties rond gratieverzoek 8 December-zaak