Voetbaltrainer veroordeeld voor seksueel misbruik
Rechter Maureen Dayala komt tot het bewijs van seksueel misbruik. Bij het motiveren van het vonnis gaf zij aan dat het slachtoffer consistent is geweest in haar verklaringen. Ricardo O. heeft steeds ontkend. Advocaat Irene Lalji is het niet eens met het vonnis en zal hoger beroep aantekenen. Volgens haar is er geen sprake van een evenwichtig vonnis, omdat een belangrijk ontlastend bewijs niet is meegenomen door de rechter in het vonnis.
Lalji zegt dat het meisje hiv besmet is, terwijl Ricardo O. niet. Dat heeft Lalji aangetoond met bescheiden en het is ook opgenomen in het requisitoir van het Openbaar Ministerie. De raadsvrouw vindt dat hiermee de verklaring van het meisje twijfelachtig wordt, want de tiener verklaart dat alleen Ricardo O. seks met haar heeft gehad. Volgens haar hebben getuigen het alibi van de verdachte aangetoond, maar dat is niet te vinden in het vonnis.
De raadsvrouw zegt dat bij de behandeling van hoger beroep, zoveel jaren zal voorbijgaan. Ricardo O. zal daardoor voor het leven getekend zijn door een onevenwichtig vonnis. Zij meent dat er sprake is van de beschuldiging van het slachtoffer tegenover de ontkenning van Ricardo O. Zij sloeg acht op de afgelegde verklaringen door het meisje. Het meisje verklaarde dat de verdachte haar heeft ontmaagd en dat slechts hij, seks met haar heeft gehad. “Dit is een leugen die zij verklaart om de politie op een verkeerd spoor te brengen. Dit meisje beschermt iemand anders en schuift de schuld in de schoenen van de verdachte.” Ricardo O. is op vrije voeten en verscheen in de rechtszaal. Er is geen gevangenneming gelast.
Vandaag
Gisteren
- Minister Noersalim pleit voor gebruik van Surinaamse voeding
- Gas-to-Shore-project SU
- Twee baby’s geboren in Marwina Ziekenhuis: activiteiten komen verder op gang
- Staatsolie helpt Huize Prinses Margriet met renovatie lekkende daken
- Regeren met daadkracht!
- Onderminister Jadnanansing bespreekt 12-urige werkdag met Rosebel
- Kanhai: Ik trek gratieverzoek niet in
- De stille macht van vriendjespolitiek
- Olieprijzen dalen door vrees voor overaanbod (update)
- Overwegend droog weer met hoge temperaturen
- Politiebericht over doodgeschoten ondernemer in Nickerie
- Column: Plaatsing nog mogelijk!
- Verwarring en felle reacties rond gratieverzoek 8 December-zaak
Eergisteren
- Training in Goede Agrarische Praktijken versterkt landbouw in Para
- Waar licht en stad samensmelten: een onvergetelijke avond in Chaoyang
- Geologen speuren naar strategische mineralen in Mapane en Phedra
- Bouva en Todd bespreken versterking van Suriname–Guyana-corridor
- Zelfreflectie bij 50 jaar Srefidensi
- VWPU schort beraad op – onderwijs aan universiteit hervat
- Wereldleiders in Beijing zetten zich in voor versnelling vrouwenontwikkeling
- AFD blijft partner in verbetering gezondheidszorg oosten land
- Gajadien: Gratie mag geen politiek instrument worden
- Ondernemer laat leven na beschieting; politieman aangehouden
- VS blaast weer boot op nabij Venezuela; 6 doden
- Overwegend zon en droog weer
- Fernald lanceert boek over onderwijsvernieuwing: ‘Van crisis tot perspectief’
- Politieagent schiet man neer in Nickerie
- Natio pakt zwaar bevochten punt tegen Panama: 1–1
- President Simons: Leiderschap vraagt vertrouwen, ook in de storm