Modi verliest ondanks inzet in West-Bengalen
De BJP richtte zich tijdens de campagnes zwaar op West-Bengalen, maar de zittende Mamata Banerjee wist comfortabel haar zetel vast te houden. Mamata Banerjee is een felle criticus van Modi.
Haar overwinning kwam als een verrassing voor politieke waarnemers die opmerkten hoeveel tijd en geld de BJP in de deelstaat investeerde. Modi werd er zelfs van beschuldigd zich te concentreren op de verkiezingen in plaats van op de pandemie.
Ook in de deelstaten Assam, Tamil Nadu en Kerala en op het grondgebied van Pondicherry (Puducherry) gingen de verkiezingen door. De partij had de macht in de noordoostelijke deelstaat Assam, maar slaagde er elders niet in grote winsten te boeken.
Gedurende 10 opeenvolgende dagen hebben de dagelijkse infecties met het coronavirus in het land meer dan 300.000 bereikt. Het registreerde maandag meer dan 360.000 nieuwe gevallen en 3.417 doden. Op zondag vestigde India een nieuw record voor het aantal dagelijkse sterfgevallen, met 3.689 geregistreerde doden. Ziekenhuizen kampen met een nijpend tekort aan bedden en medische zuurstof, waarbij veel Indiërs hun toevlucht nemen tot wanhopige smeekbeden op sociale media om hulp te krijgen.
Campagnebijeenkomsten en de stembusgang zijn verantwoordelijk voor de toename van het aantal gevallen. Modi en zijn minister van Binnenlandse Zaken hielden tientallen toespraken in West-Bengalen en werden ervan beschuldigd zich te concentreren op de verkiezingen in plaats van op de pandemie.
West-Bengalen
Nu bijna alle resultaten zijn geteld, heeft de Trinamool Congress-partij (TMC) onder leiding van de staatssecretaris Mamata Banerjee meer dan 200 zetels gewonnen in de 294 zetels tellende vergadering. De resultaten zijn bedoeld om Banerjee voor de derde keer de leider van West-Bengalen te maken. Ze is ook de enige vrouwelijke eerste minister van India.
Ze vierde de overwinning en zei dat West-Bengalen India met het resultaat had "gered" en dat het aanpakken van Covid-19 haar eerste prioriteit zou zijn.
De overwinning werd verzuurd door het verlies van haar zetel in Nandigram aan een voormalige assistent die BJP-overloper werd. Ze heeft gezegd dat ze het resultaat voor de rechtbank zal aanvechten, maar mogelijk moet ze opnieuw campagne voeren om eerste minister te blijven.
West-Bengalen, de thuisbasis van 90 miljoen mensen en de stad Kolkata, is van bijzonder belang voor verkiezingswaarnemers. Het is een van de weinige deelstaten die nooit zijn geregeerd door de hindoe-nationalistische BJP van Modi.
Ondanks de nederlaag behaalde de BJP bijna 80 zetels om de belangrijkste oppositiepartij te worden. Bij de stemming van 2016 had de partij daar slechts drie zetels gewonnen. Modi feliciteerde mevrouw Banerjee in een tweet en merkte ook op: "Van een verwaarloosbare aanwezigheid eerder [in West-Bengalen] is de aanwezigheid van BJP aanzienlijk toegenomen."
De leider van de oppositiepartij Rahul Gandhi feliciteerde mevrouw Banerjee met het "degelijk verslaan van de BJP", hoewel zijn partij een aanzienlijk aantal zetels in de deelstaat verloor.
Hij behoorde tot een aantal regionale oppositieleiders die genoot van de overwinning van Banerjee.
Vandaag
Gisteren
- Vijfjarig UNIDO-programma om economie minder afhankelijk te maken van olie en goud
- 250 werkzoekenden starten met vaktrainingen via Leri Fu Feni Wroko
- Illegale chemicaliën onderschept bij controle in Nickerie
- Suriname en Finland verkennen samenwerking op onderwijs en bosbeheer
- Duurzame jaarafsluiting per ministerie
- Diplomatiek paspoort Xaviera Jessurun ingetrokken; verdachte SLM-strafzaak
- Breed overleg op kabinet president moet luchtvaart Suriname structureel versterken
- Jeugdige bromfietser overleden na botsing met aanhangwagen
- Taxirit eindigt bij politiecontrole: bestuurder vast na vlucht passagiers
- Terreur tijdens Chanukah-viering: rouw, heldendom en zorgen over antisemitisme
- India en Suriname versterken samenwerking in traditionele geneeskunde
- Wisselvallig weer met bewolking, zon en regen
- Vader en dochter tijdens vakantie overvallen bij Palmentuin
- OM handhaaft strafeis van negen jaar tegen voormalig DNV-hoofd Danielle Veira
- Column: Waarom Suriname een échte korpschef nodig heeft
- SZF-verzekerden voortaan verlost van bijbetalingen operaties en medicijnen
Eergisteren
- PAHO presenteert routekaart tegen ‘stille moordenaar’ hoge bloeddruk
- IPSC sluit sportjaar af met succesvolle Tanfoglio Exhibition Match
- Overheid scherpt aanpak illegale goudwinning in Brownsberg aan
- Politie-update: Drie gewonden bij gewapende beroving te Teling Pasi
- Vernietiging Brownsberg betekent dood van ecotoerisme
- PMAC vestigt hoofdkantoor in Suriname
- Erkend door de Staat, en dan?
- Vrouwen betrapt op reeks winkeldiefstallen bij supermarkt
- Extreemrechtse José Antonio Kast gekozen tot president Chili
- Bewolkt weer met pittige buien in de middag
- Zestien doden en tientallen gewonden bij schietpartij in Sydney
- Man beschoten bij gewapende roofoverval
- Column: Vreemdelingen, vrienden, brothers & sisters
- Schotenwisseling te Telling Pasie; agent gewond geraakt
- Guyana: een economie die explodeert, terwijl dagelijks leven onbetaalbaar wordt