Minder dia's, maar diepzinnigheid divali blijft
In de huizen zullen ook minder dia's branden. Niet alleen de financieel-economische omstandigheden van de mensen speelt een rol, maar ook de Covid-situatie. Over de hele linie zijn de attributen om het Divali-feest te vieren duurder geworden. Sommigen hebben de Surinaamse dia's nog tegen de prijzen van vorig jaar, maar de ghee is dan weer tweemaal duurder. De lontjes, watten, wierook en de buitenlandse dia's zijn stukken duurder. Voor een kleine kant en klare dia (met was) moet al gauw SRD 7.50 worden neergeteld en voor de iets grotere SRD 9.
De klanten zijn duidelijk bewuster aan het kopen. Het aantal dia's dat ze kopen is gehalveerd ten opzichte van vorig jaar of zelfs minder. Er worden daarnaast aankopen gedaan voor 4 of 5 gezinnen direct. Ramkhelawan houdt zich zoveel mogelijk aan de Covid-maatregelen. Er worden kleine aantallen mensen toegelaten in de winkel. Kinderen mogen niet binnen. Sommigen geven telefonisch hun bestelling door en komen het bij de deur afhalen. Met alle risico's tussen de maatregelen door wordt geprobeerd de klanten zo goed mogelijk te voorzien van dia's en de bijbehorende benodigdheden. Het valt Ramkhelawan op dat de mensen zeer bewust kopen. Ook hij ontkomt er niet aan de prijzen te verhogen. Zijn winstmarges houdt hij laag en probeert hij de klanten zo veel als mogelijk tegemoet te komen. "Want met hoge winstmarges, gaan de mensen niet kunnen kopen, ik zie hoe moeilijk de mensen het hebben." Hij voegt eraan toe dat hij veel inlevert, omdat hij niet alleen ondernemer wil zijn. "Ik zit al 35 jaar in de business en ken het gevoel van de mensen."

Velen kopen de helft van het aantal dia's dat ze normaal gewend waren aan te schaffen. (Foto: René Gompers)
Anderen zijn door de jaren heen overgeschakeld op koperen dia's. Die zijn in aanschaf duurder, maar op de lange duur goedkoper. Als je er elke jaar vijf nieuwe koopt, dan heb je na je eerste aanschaf van bijvoorbeeld tien, al een mooi aantal, legt een klant uit. "Ik doe dit al meer dan 15 jaar en elk jaar worden de koperen dia's duurder. Gelukkig heb ik er een mooi aantal nu. Ik koop nu alleen enkele aarden dia's erbij, ook die zijn duurder geworden. Maar met mijn strategie scheelt het enorm." Ze voegt eraan toe: "Het gaat niet om het aantal, het gaat om de gedachte achter het aanmaken van een dia."
Vandaag
-
07:20
Wereldtop over tweestatenoplossing nu steun voor Palestijnse staat groeit
-
05:22
Warm en zonnig met afnemende bewolking
-
03:27
Santokhi kondigt terugkeer aan in DNA: Volksbelang blijft centraal
-
01:33
Tot woede van Israël, Vier grote westerse landen erkennen Palestijnse staat
-
00:59
Column: De teloorgang van menselijkheid: van dichtbij huis tot wereldwijd
-
00:00
Simons belooft diaspora versoepeling PSA-wet en benadrukt rol bij ontwikkeling
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 890
- Bouva: Suriname kiest voor dialoog en nationaal belang op VN-top
- Nieuwe golf van geweld in Haïti: doden, ontvoeringen en brandstichting
- Local Content en fiscale rechtvaardigheid
- Technische storing bij La Liberté: levering via watertrucks
- Santokhi: Lachmons boodschap van verbroedering blijft Suriname leiden
- Man zwaargewond na val van het dak
- Suriname profileert zich op VN-top als carbon-negatief land in transitie
- Naar een rechtvaardige en inflatiebestendige loonstructuur in Suriname
- Zonnige ochtend met buien in de middag
- Mexico traint 143 Haïtiaanse soldaten in strijd tegen bendegeweld
- IDB zegt steun toe aan versterking van wijkkantoren Sozavo
- Regering overschat bereik eigen socialemediakanalen
Eergisteren
- 120 kinderen tonen kunstwerken bij Nola Hatterman Art Academy
- Kinderen brengen erfgoed tot leven in miniatuurproject
- President Simons vertrokken naar New York
- Europese luchthavens getroffen door cyberaanval
- Moeder zwaar mishandeld door dochter en schoonzonen met tjap
- Onregelmatigheden Keizerstraat: agenten geschorst
- Vrede is geen droom – het begint bij jezelf
- VSB en CBvS in overleg over productie, groei en stabiliteit
- Nieuwe lichting van 39 soldaten toegevoegd aan Nationaal Leger
- Warm, vochtig en buien in de middag
- Fitch verhoogt groeiverwachting wereldeconomie voor 2025
- De wedijver om verkeersveiligheid
- Zijin Mining: Van Purper-Gouden Berg in China tot grootmacht in Suriname