VES wacht oplossing regering in Oppenheimer-lening af
De Vereniging van Economisten in Suriname (VES) wacht de oplossingen af die de regering zal aandragen over het niet kunnen aflossen van de rente voor de Oppenheimer-lening. De regering zegt zich genoodzaakt te zien de geprojecteerde US$ 26 miljoen aan rentelasten als gevolg van de US$ 550 miljoen welke via Oppenheimer is geleend tegen een rente van 9.25%, niet te betalen.
Ondervoorzitter Swami Girdhari, om een reactie gevraagd, zegt dat de VES de vorige regering systematisch heeft gewaarschuwd voor al de ongunstige leningen die zijn gesloten. "Maar we hebben ook deze regering gewaarschuwd. Al sinds de verkiezingsperiode hadden we ze erop gewezen dat het noodzakelijk is om een gebalanceerd herstructureringsprogramma te hebben om de economische problematiek op te lossen," stelt Girdhari.
"We hebben zo'n 4 maanden terug al meegemaakt wat het betekent voor onze rating als we niet in staat zijn te voldoen aan de verplichtingen. We kregen toen een downgrading. Dit hebben we absoluut nu niet nodig. De autoriteiten moeten serieus werken aan een goed en evenwichtig herstelplan en de inspanningen moeten gericht zijn op het scheppen van vertrouwen en het gezond maken van de economie. Men moet nu terstond ophouden met het beloven van bruggen links en rechts en het faciliteren van 'family and friends', benadrukt de VES-topper.
De regering voert aan dat ze een economie overgenomen heeft die in extreem slechte financiële omstandigheden verkeert, gekenmerkt door hoge externe en fiscale tekorten. Dit is verder verergerd door de Covid-19 pandemie. Als gevolg hiervan wordt het land geconfronteerd met ernstige financiële onevenwichtigheden, waarbij het begrotingstekort naar verwachting dit jaar 20% van het BBP zal benaderen.
In de eerste drie maanden heeft de regering al een eigen financieel en economisch hervormingsprogramma ontwikkeld, waarvan de unificatie van de wisselkoers en de aanpassing van de verbruiksbelasting op brandstof al zijn uitgevoerd. De regering zegt hard te werken aan consensus met onder andere vakbonden en de particuliere sector. De regering is ook actief bezig met het IMF en andere internationale financiële instellingen om financiële steun te verkrijgen die een overeengekomen programma van fiscale en economische hervormingen zal ondersteunen.
Het ministerie van Financiën zal gebruikmaken van de 30-dagen respijtperiode op de coupon die op 26 oktober 2020 vervalt op de US$ 550 miljoen 9,25% obligaties die in 2026 verschuldigd is, om in contact te treden met haar externe financiële crediteuren en internationale partners. Financiën zal alle houders van commerciële verplichtingen van de Republiek uitnodigen voor een beleggerspresentatie die zal plaatsvinden op 30 oktober. Tijdens de beleggerspresentatie zullen verdere details van de huidige financiële en economische positie besproken worden en zullen de vervolgstappen in het proces om de overheidsschuld beheersbaar te maken, aan de orde worden gesteld. White & Case LLP en Lazard Frères treden op als juridische en financiële adviseurs van Suriname.
Vandaag
-
22:52
Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi
-
20:54
Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoer
-
18:57
Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfraude in Spanje
-
17:05
Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
-
15:08
Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije status
-
13:10
Paus Leo: 'Onze wereld staat in brand'
-
11:13
Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
-
10:11
Gezin gekneveld bij brute overval
-
09:27
Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
-
07:31
Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
-
05:33
Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
-
03:47
China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
-
02:45
Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
-
00:48
Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
-
00:00
Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Gisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden
Eergisteren
- Santokhi en Simons voeren overleg over soepele machtsoverdracht
- Ex-man valt vrouw aan met houwer en pleegt daarna suïcide
- Petronas voegt Roystonea-2 toe aan offshore boorcampagne in Suriname
- Brics-landen wijzen 'anti-Amerikaanse' beschuldiging van Trump af
- Man brengt vrouw levensbedreigende kapverwondingen toe
- Politie zoekt Furjel Leandro Simons voor betrokkenheid drugshandel
- Na verkiezing van met inheemse kalmte licht uitstralende ‘Tante Jenny’:
- VHP zal nieuwe regering opbouwend maar kritisch ondersteunen
- Adhin: Simons en Rusland krijgen volledige parlementaire steun
- Ook vandaag regen en onweersbuien
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor Suriname
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk