Suriname kan rente Oppenheimer niet betalen
Door de uitermate penibele financiële situatie zal de regering Santokhi/Brunswijk op 26 oktober de geplande rentelasten voor de Oppenheimer 1 lening niet kunnen betalen. De inkomsten van de Staat zijn minimaal, mede vanwege het feit dat deze zijn verpand en/of gecedeerd voor het betalen van eerder aangegane verplichtingen. De financiële situatie is in de afgelopen maanden verder diepgaand verslechterd door de impact van de Covid-19 situatie.
President Santokhi zegt dat Suriname thans, vanwege het leengedrag van de vorige regering, niet in staat is de rente op de Oppenheimer 1 lening te betalen. De regering tracht met alle haar ten dienste staande middelen het tij te keren en de effecten van het financieel mismanagement van de afgelopen jaren te stuiten in het belang van de Surinaamse bevolking.
Er zal veel politieke moed en durf nodig zijn om dit doel te bereiken. De regering zal er niet voor terugdeinzen de noodzakelijke maatregelen te treffen om duurzaam herstel en gezondmaking van de economie te realiseren, zoals wij beloofd hebben tijdens de campagne, zegt president Santokhi.
Wij zijn thans genoodzaakt het besluit te nemen om de geprojecteerde US$ 26 miljoen dollars aan rentelasten als gevolg van de US$ 550 miljoen welke via Oppenheimer is geleend tegen een rente van 9.25%, niet te betalen.
De regering heeft, na ingewonnen advies en serieuze overwegingen, dit besluit moeten nemen, en zal van de 30 dagen respijtperiode gebruikmaken, zoals voorzien in de overeenkomst, om gesprekken aan te gaan met de crediteuren om een pad uit te stippen en te komen tot een voor allen acceptabel en rechtvaardig arrangement.
De minister van Financiën en Planning en van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking, zullen op 30 oktober de crediteuren een overzicht verschaffen over de macro-economische en financiële situatie. In nauwe samenwerking met o.a. het Internationale Monetaire Fonds wordt gewerkt aan een duurzame oplossing van de schuldenproblematiek van Suriname.
Vandaag
Gisteren
- Newmont Suriname ondersteunt 14 kinderhuizen met totaal SRD 490.000
- Loodsbrand aan Twee Kinderenweg snel onder controle
- Onderzoek gestart na crash privéjet met Libische legerofficieren nabij Ankara
- 12-jarige jongen overleden na val van gebouw aan Nieuwe Charlesweg
- Groep vrienden steunt meisjesinternaat Balingsula in feestperiode
- Alcohol en familieconflict monden uit in zware mishandeling in Santodorp
- Spanning loopt op rond Oekraïne voorafgaand aan gesprek Zelensky en Trump
- Boutique Hotel Peperpot breidt uit met luxe Citrushuis in Commewijne
- Vraagstuk van verlening bijzondere volmacht aan de procureur-generaal
- Voormalig UNC-lid waarschuwt voor steun aan Amerikaanse militaire aanwezigheid
- Bewolkt met verspreide regenbuien
- Parmessar betreurt vrijwel volledige vervanging Deviezencommissie
- Venezolanen in Salvadoraanse gevangenis willen hun deportatie aanvechten
- EBS voertuigen moeten gat in politiecapaciteit Regio Oost dichten
Eergisteren
- 29-jarige voortvluchtige na maanden opgespoord en aangehouden
- China sanctioneert 20 Amerikaanse defensiebedrijven voor massale wapenverkopen aan Taiwan
- Kerstavond ontaardt in steekincident
- Reflectie in tijden van feest
- Telesur lanceert nieuwe glasvezel-internetpakketten vanaf eerste kwartaal 2026
- Maleisië: Voormalige premier Razak schuldig aan miljardenschandaal
- Heisa rond onstatutaire benoemingen nieuw SBB-bestuur
- Surinamers moeten in 2026 meer dan ooit opgeruimd karakter tonen
- Caribisch toerisme blijft groeien ondanks geopolitieke risico’s rond Venezuela
- Wisselvallig weer verwacht op 2e kerstdag
- Leider van Bangladesh, favoriet voor het premierschap, terug uit ballingschap
- Column: Kerstboodschap of zelfverheffende politieke mythe
- Regering vervangt Deviezencommissie per 1 januari (update)