Santokhi: Moeilijke klus maar problemen worden aangepakt
Wanneer de regeermacht op 16 juli wordt overgenomen en het regeerteam ook meteen aantreedt, kan met mandaat gesprekken gevoerd worden met banken en andere financiƫle instellingen. "Wanneer een land geen salaris kan betalen aan ambtenaren, dat weet u dat er een heel grote schuld is. Erger is nog de leningen die genomen zijn en terugbetaald moeten worden," illustreert Brunswijk de problemen. Volgens hem moet eind van de maand weer US$ 26 miljoen worden afgelost. Brunswijk merkt op dat elke dag nog schulden tegengekomen worden. Op dit moment kan niet worden aangegeven hoe groot de schuld is.
"We hebben een campagne gevoerd, we hebben aan de samenleving issues gepresenteerd. We hebben de samenleving oplossingsmodellen gepresenteerd. We hebben ook verwachtingen gecreƫerd, dat we de problemen gaan aanpakken. En de samenleving heeft ons mandaat gegeven", zet de aankomende president de cruciale zaken een rijtje. De problemen worden al aangepakt, nog voordat de regeermacht is overgenomen. Er zijn overlegmomenten geweest met de regering om de meest urgente zaken te bespreken. Het gaat om de schuldencrisis en aanpak van Covid-19. Zo is voorkomen dat Suriname de status van 'default' te krijgen. De kredietbeoordelaars hebben Suriname net op het randje geplaatst, merkt Santokhi op. Enkele uren later heeft Fitch Ratings Suriname alsnog gedegradeerd naar de laagste status ooit in zijn geschiedenis.
Na donderdag zijn de problemen op het bord van de nieuwe regering. Santokhi zegt dat er niet wordt gewacht. Er worden gesprekken gevoerd met de banken en de regering over deze kwestie. "Wij zijn er nog niet", merkt de politicus op. Het overleg wordt voortgezet. De aankomende president vroeg een kans om te regeren. Het volk heeft de coalitie het mandaat gegeven van 33 zetels. De oppositie heeft aangegeven zich constructief te zullen opstellen. De uitdaging is om de boodschap goed op te pakken. Het vertrouwen dat het volk gegeven heeft aan de nieuwe coalitie, zal niet worden beschaamd, belooft de gekozen president. Donderdag zal het 'dream team' gepresenteerd worden om het land te regeren.
Gisteren
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst
- Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus
- De Twa-Twa in de Kolenmijn
- Bewolking, regen en onweer
- Vandaag en morgen nationale rouwdagen
- Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre
- Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-ondersteuning
Eergisteren
- Dodelijke aanrijding Garnizoenspad: Bromfietser komt om het leven
- Suriname in de schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (15)
- Man zwaargewond na steekpartij door ex-vriendin in Lelydorp
- Pokigron vraagt hulp voor urgente zaken
- Onderwijs op de rand van ondergang
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus
- Schoolvervoer per direct hervat
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijnse Kapel
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject acties inzetten
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in conclaaf
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president
- Column: Positieve mindset
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar