Santokhi over kritiek op Brunswijk: Niet in verleden vaststeken
Er is heel veel kritiek op de ambitie van Ronnie Brunswijk om vicepresident te worden. Critici stellen dat onder andere zijn Jungle Commando verleden, veroordeling in Nederland, Frankrijk en verdachtmakingen in andere zaken, die functie zal bezwaren en beperken. Brunswijk stelt dat het volk heeft beslist en het kennelijk “moeilijk is om een marron te accepteren.” Presidentskandidaat Chan Santokhi voegt eraan toe dat alle wettelijke regelingen in acht zijn genomen en men “niet moet blijven vaststeken in het verleden.”
Brunswijk heeft op een korte persconferentie, na de indiening van de kandidatenlijsten, gereageerd op vragen van journalisten over de kritiek op zijn voornemens. “Wanneer het volk heeft gezegd dat ABOP en VHP de coalitie moeten gaan vormen… dan is dat al een groot signaal,” merkt hij op. “Wanneer je niet gedragen wordt door het volk wordt je niet gekozen. Het volk heeft gesproken en dat moeten we respecteren.”
“In 2010 vond men ook dat Bouterse geen president kon worden,” haalt Brunswijk aan. “Maar hij is het 10 jaren lang geweest. En iedereen was stil. Dus de acceptatie van een marron is moeilijk in deze gemeenschap. Dat zie ik. Terwijl het volk heeft gesproken; 20 zetels VHP en ABOP/PL 10 zetels. Het signaal is duidelijk. Het volk heeft beslist dat het regering Santokhi-Brunswijk wordt. Dat is het. De wil van het volk moeten we respecteren.”

Brunswijk: "De acceptatie van een marron is moeilijk".
Ook Santokhi benadrukt dat “de keus van het volk” gerespecteerd dient te worden. “Aan de andere kant zijn er wettelijke regelingen waaraan wij tweeën zijn gebonden om uiteindelijk gekozen te worden,” stelt hij. “Ik kan u de garantie geven dat we allemaal hebben gekeken naar die wettelijke regelingen. Er komt nog een commissie om dat allemaal te onderzoeken dat er heel zorgvuldig naar is gekeken.” Santokhi benadrukt dat alle coalitiepartners achter de kandidatuur van Brunswijk voor vicepresident staan.
Santokhi wil niet achterom blijven kijken. "Laten we kijken wat voor ons ligt. De grote kansen en de grote uitdagingen. Het volk wacht dat we de problemen gaan oplossen, het uit de armoede gaan halen, de verschillende crises gaan aanpakken. Het enige wat ik vraag is een kans. We zijn bezig een regeerteam samen te stellen, ook met de procureur- generaal. We willen een sterk regeerteam. Hebt u vertrouwen, het komt goed.” En terwijl hij zich tot Brunswijk richt: “Dat is datgene, Ronnie, wat we aan het volk beloofd hebben. Dat is wat we gaan realiseren.”
René Gompers
Vandaag
-
04:55
Onweersbuien vroeg in de ochtend
-
02:57
Argentinië: Kansen én risico’s voor Peronisten en Milei na uitsluiting Cristina Kirchner
-
01:33
Somohardjo: PL wijst overname dienstauto’s af, wij dienen het volk
-
00:59
Column: Op koers
-
00:00
VES-voorzitter: Koersstijging politiek steekspel; geen economische marktwerking
Gisteren
- NDP waarschuwt voor op de valreep overheidscontracten
- OM waarschuwt: Fysieke uitvoer van meer dan US$ 10.000 blijft strafbaar
- VN: Recordaantal mensen ontheemd door geweld in Haïti
- Gajadien: Regering moet besluit overkopen staatsvoertuigen terugdraaien
- Uitgelekte missives president Santokhi leiden tot felle kritiek
- OM eist 8 jaar cel en geldboetes tegen 9 verdachten in cocaïnezaak SLM
- OKB-lid Jadnanansing: Het was een moeilijke uitdaging
- Hooggerechtshof bevestigt celstraf voor Cristina Kirchner wegens staatsfraude
- Ondernemer bij thuiskomst overmeesterd en mishandeld in woning
- NDP over nieuw tijdperk: Samen bouwen aan Suriname
- Onweersbuien houden nog aan
- Hassankhan benadrukt eerlijk verloop verkiezingen ondanks bezwaren VHP
- 93.545 stemmen en 18 zetels: NDP bovenaan bij officiële bekendmaking
- VHP verliest 21.346 stemmen bij deze verkiezingen
- Suriname en El Salvador door naar volgende ronde WK-voorronde
- CHS sluit telproces af: definitieve zetelverdeling bekend; wachten op OKB
Eergisteren
- VHP wacht oordeel OKB af en beraadt zich op vervolgstappen
- De Caraïben staan voor cruciaal energiedecennium
- Projecten voor zorg, onderwijs en sociale ondersteuning
- Brunswijk moet aftreden vóór presidentsstemming!
- CHS maakt officiële verkiezingsuitslag bekend: zetelverdeling onveranderd
- Levenslang voor Kasi: serieverkrachter en moordenaar veroordeeld
- NDP: VHP zoekt redding in retoriek, maar de feiten blijven onaangenaam
- Nieuwe beroepsgroep moet overheidstoezicht professionaliseren
- Kiezers willen inclusie, geen etnisch machtsspel
- Bronto Somohardjo: VHP moet leren – politiek is geen sprint maar een marathon
- Nieuwe escalatie: VS zet mariniers in bij protesten Los Angeles
- Een paar uur zon, dan weer regen en onweer
- Parmessar: VHP-protest is stemmingmakerij
- Zelfs met ABOP kan VHP geen meerderheid afdwingen
- Column: Het is genoeg geweest; Aan het werk, voor land en volk!
- Verkiezingsautoriteiten verwerpen alle bezwaren van VHP