Ontbossing Amazone-woud van boven en onder de grond
"Deze studie toont aan dat tropische bossen sterk worden beïnvloed door mijnbouwactiviteiten en dat ze zeer weinig capaciteit hebben om zichzelf te herstellen na mijnbouw", vertelde Michelle Kalamandeen van de University of Leeds aan het nieuwsblog van de universiteit. Voor de studie richtte het team zich op een gebied dat het Guiana Shield (Guyana Schild) wordt genoemd, waar ongeveer 90% van de totale ontbossing in de Amazone heeft plaatsgevonden.
Het Guyana-schild omvat Guyana, Suriname, Frans-Guyana, Venezuela, delen van Colombia en delen van Brazilië. Ontbossing in verband met mijnbouw in het Guyana-schild is verantwoordelijk voor het verlies van meer dan twee miljoen ton koolstof die jaarlijks in bomen wordt opgeslagen.
In grondmonsters rond voormalige mijngebieden vond het team kwikconcentraties die tot 250 keer hoger waren dan normaal. Terreinmonsters hadden ook veel lagere hoeveelheden stikstof dan normaal, een belangrijke voedingsstof die de groei van planten en bomen stimuleert.
"Dit heeft niet alleen ernstige gevolgen voor onze strijd tegen de opwarming van de aarde door het vermogen van de Amazone-bossen om koolstof vast te leggen en op te slaan te beperken, maar er is ook een grotere implicatie van het verontreinigen van voedselbronnen, vooral voor inheemse en lokale gemeenschappen die afhankelijk zijn van rivieren", zei Kalamandeen.

Een studie van voormalige goudwinningslocaties in het Amazone-regenwoud toont verminderde hoeveelheden voedingsstoffen in de bodem en hogere concentraties kwik afkomstig van mijnbouwapparatuur, waardoor jarenlang nieuwe planten en bomen niet konden groeien.
Mijnbouwactiviteiten hebben op dit moment invloed op meer dan 800.000 vierkante kml van de Amazone. Het onderzoeksteam heeft opgeroepen tot betere handhaving van wetten ter bescherming van het regenwoud en betere veiligheidsnormen voor de mijnbouw. "Actief beheer en handhaving van wetten is duidelijk nodig om herstel te waarborgen en gemeenschappen te beschermen en er zijn methoden beschikbaar, zoals het vervangen van de grond door de overbelasting op verlaten locaties", zei Kalamandeen. "Maar er moet dringend grootschalig herstelbeheer worden getest en geïmplementeerd. Het zou een race tegen de klok kunnen worden."
Vandaag
-
14:46
Drie verdachten gearresteerd na aantreffen gestolen auto
-
12:47
Laatste twee panda's verlaten Japan nu relaties met China gespannen zijn
-
10:33
Sophia’s Lust herdenkt slachtoffers busongeluk met stille loop en gebed
-
08:50
Waarom het ambtenarenapparaat Suriname kan redden
-
06:52
Essentiële medicijnen niet alleen op papier, maar ook in de apotheek
-
04:54
Wisselvallig weer met zon en buien
-
02:56
Trump dreigt Canada met 100% tarief vanwege handelsakkoord met China
-
00:58
Wereldlepradag: lepra bestaat nog in Suriname, maar is volledig te genezen
-
00:01
Monorath: Situatie bij Zijin levensgevaarlijk, brandstichting onacceptabel
Gisteren
- VS prioriteert binnenlandse veiligheid en China, beperkt steun aan bondgenoten
- Suriname verkent samenwerking met Ghana voor versterking beroepsonderwijs
- Tsang: Vonnis over loon legt administratieve chaos bij OWRO bloot
- Welvaart is ver weg in dit land
- Chinese lantaarnfestival licht op voor Chinees Nieuwjaar
- Premium domeinnamen in Suriname: transparantie gevraagd
- Schade escalatie bij Zijin wordt in kaart gebracht
- Zware winterstorm in VS: Meer dan 8.000 vluchten geannuleerd
- Olie maakt Guyana economische uitschieter in Caribische exportgroei
- Afwisseling van zon en buien
- Venezolaanse interim-president wil oliesector hervormen en breken met Chavez-model
- Hervorming rechtspleging vraagt meer dan losse wetswijzigingen
- Illegale gouddelver overleden bij Zijin Rosebel; mijnmachines in brand gestoken
- Gajadien: ook Santokhi beslist niet alleen binnen de VHP
Eergisteren
- Zeven nieuwe gezondheidsassistenten versterken zorg Medische Zending
- Olmberg: local content-beleid blijft steken in intenties
- Waarom corruptie Suriname blijft verlammen
- China bevestigt steun aan Brazilië en pleit voor versterking VN in turbulente tijden
- Arbeider verdronken na val van loopbrug in Sarakreekgebied
- Melkproductie in vijf jaar tijd sterk gedaald
- Stakende BLTO vraagt ontslag onderwijsminister en directieleden
- OM dagvaardt advocaat Veira voor belediging en bedreiging
- Dronken vader dreigt gezin uit te moorden en woning in brand te steken
- VS waarschuwt Haïtiaanse overgangsraad: 'We zullen gepaste actie ondernemen'
- SOVA waarschuwt voor overhaaste herstructurering Openbaar Ministerie
- Afwisseling van zon en buien
- Hofpresident Rasoelbaks: modernisering rechterlijke macht al jaren in voorbereiding
- Pg Paragsingh: Modernisering rechterlijke macht onvermijdelijk
- Column: Een mening is geen vrijbrief
- Conflict met minOWC escaleert: Leraren technisch onderwijs leggen werk neer